PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193460}
6,3 63 105
ocen
6,3 10 1 63105
6,1 8
ocen krytyków
Beowulf
powrót do forum filmu Beowulf

po co grali ci aktorzy jak i wszystko zostało zrobione komputerowo tak że postacie wyglądały rodem jak ze shreka. Jak tak dalej pójdzie to nie długo aktorzy w ogóle nie będą grać tylko w ramach kontraktu użyczą swojego wizerunku a najlepsi animatorzy zrobią żeby wyglądało to jak najprawdziwiej. Ciekawe kiedy powstanie nowy film z młodym Marlonem Brando, albo kolejny western z Clintem Eastwoodem.

ocenił(a) film na 3
Pablo1919

wiesz, w przypadku zmarłych gwiazd byłoby miło ich znowu zobaczyć, ale żyjący? chyba jak nie wiadomo po co, to odpowiedź jest jedna - dla kasy

użytkownik usunięty
diana6echo

Film beznadziejny. Kupiłem za dwie dyszki, bo myślałem sobie: "A przygodowy, lubie przygodowe to kupię. No i dobra obsada jest". Ale jak włączyłem...omal nie padłem na zawał. Po jakiego grzyba zatrudniać Hopkinsa, Malkovicha, Jolie, skoro i tak wszystko jest komputerowe? To tak jakby robić animowanego Ojca Chrzestnego.

ocenił(a) film na 7

Aktorzy grali głosem i mimiką, która za pomocą motiom capture została przeniesiona na animację. To tak jakbyście kwestionowali, że Gwiezdne Wojny są kiepskie, bo wykreowane tam lokacje nie są prawdziwe.

ocenił(a) film na 8

A po to aby film nie raził sztucznością efektów. I powiem więcej. Bardzo dobrze, że film został w taki sposób ukazany.
Pozdr.

użytkownik usunięty
Cypisek_syn_rumcajsa

Tylko, że ten film właśnie jest sztuczny, bo oglądając film miałem wrażenie jakbym grał w marną gierkę na PC. A sama animacja...nie, mnie nie pasi. Może dlatego, że wychowałem się na animacjach Walta Disney'a.

ocenił(a) film na 3
Cypisek_syn_rumcajsa

taa.. za to drętwy ruch postaci, brak mimiki, oraz słoma zamiast włosów nadają obrazowi realizmu?..

użytkownik usunięty
diana6echo

co masz na myśli ?

ocenił(a) film na 3

to co widać można było na ekranie..
bo skoro animacja nadal nie jest doskonała i w dwóch wymiarach takie suda wyglądają koszmarnie, to po kij je robić?
mam specjalnie kupować bilet za 30 zł do IMAXa i okularki aby obejrzeć film?..

diana6echo

Tu nie chodziło o rażenie sztuczności efektów..a mówienie że film jest robiony dla kasy to też debilizm bo wkońcu nie sposób żeby kino tego pokroju nie zarabiało czyż nie? chodziło o oryginalność,podjęto się animowanej ekranizacji ponieważ było to wyzwanie,nikt wcześniej nie zrobił całego filmu w oparciu o tą technike przy realnym uczestnictwie aktorów. a to czy owy flm komuś przypadł do gustu czy nie to już indywidualna sprawa każdego.

ocenił(a) film na 3
glooboo

ekhm.. a Final Fantasy z 2001 to co, pies może?

diana6echo

Może i pies ale pamiętaj że do ironii trzeba dorosnąć i używać jej z klasą...co do final fantasy owszem zgadzam się ,powstała nawet kolejna część "Advent Children" w 2005 tylko nie wiem jak to sie ma do tematu? są to filmy anime ale nie użyto w niej nowej technologii mianowicie "performance capture", jest to unowocześniona technologia motion capture (tej właśnie starszej użyto w final fantasy) i skupia sie na grze aktorskiej polaczonej z nowoczesna aparatura i czujnikami rejestrujacymi dane potrzebne do stworzenia animacji (np czujniki na twarzy odzwierciedlajace dokladniej ludzka mimike).

ocenił(a) film na 3
glooboo

nie widzę różnicy między jednym a drugim.. poza tym, że w FF wyszło im o niebo lepiej (nie liczę Advent Children, które jest po prostu fatalnym filmem)

diana6echo

No więc skoro nie widzisz różnicy to nie warto podejmować bezsensownej dyskusji i równie bezsensownego tematu. To się poprostu nazywa tematyczne ograniczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones