Bracia Coen

Pjotrus Pjotrus
ocena: 6

Nie rozumiem do końca, co takiego jest w tym filmie, co bawi tłumy ludzi. Mi uśmiech pojawił się na twarzy na ledwie kilku scenach, a w każdym tych przypadków i tak daleki byłem od tarzania się po podłodze. Zdecydowanie za mało to na komedię.
Rekompensują to w pewnym stopniu ciekawie nakreślone postacie- ogromna w tym zasługa aktorów. Jeff Bridges, podobnie jak w "K-PAXie", robi ze swoją rolą niesamowite rzeczy. Jego postacie w obu filmach są interesujące, fakt, ale on wyciska z nich 200% możliwości. Kroku zdecydowanie dotrzymują mu Goodman i - od zawsze dażony przeze mnie sympatią - Buscemi. Jest też kilka ciekawych zwrotów fabuły. Daleko im jednak do rewelacji, a całościową składają się w raczej groteskową masę. Bez zachwytów.

 • cinephile_blog_pl cinephile_blog_pl
  brak oceny

  myślę, że powinieneś obejrzeć film po raz drugi. za pierwszym razem powmyślałem, że to jakiś gniot, ale za drugim razem po prostu nie mogłem wyrobić ze śmiechu. co śmieszy? przedewszystkim język jakim posługują się postacie, abusrdale sytuacje, cała masa rzeczy które zapewne przeoczyłeś :)

 • kebaart kebaart
  brak oceny

  Ja z kolei nie rozumiem jak mozna na tym filmie sie nie smiac. Ja po pierwszej scenie zwijalem sie na dywanie ze smiechu. Niemal kazdy dialog jest zabawny - a jak nie ma akurat dialogu to sa zabawne sytuacje....

 • Renton Renton
  ocena: 10

  no nie... jak to nie jest smieszny... zwroc uwage na to co mowia, jak mowia w jakim kontekscie, jak sie zachowuja... nie jest to wyszukany humor ale jest on praktycznie w kazdym zdaniu...

 • $user użytkownik usunięty

  coz..........w 3 zolnierskich slowach......jestes idiotom........albo inaczej.....bog cie stworzyl do obierania ziemniakow.......na tym sie skoncentruj skoro nie czaisz jakim filmem jest big lebosky dude.....

  • Pjotrus Pjotrus
   ocena: 6

   Komentarz ogólny - poczucie humoru to sprawa piekielnie subiektywna. Po prostu mnie to nie bawiło, lubię inny typ komedii. To chyba zamyka temat.

   Do pana anonima na końcu listy:
   http://www.filmweb.pl/Topic?id=269370 [www.filmweb.pl/Topic?id ...]
   Żadne z Twoich dwóch zdań nie zawierało równo trzech słów...

   • King_SX King_SX
    ocena: 10

    No cóż, Ameryki nie odkryłeś. Jedni umierają ze śmiechu na Legalnej Blondynce, inni na Big Lebowskim, a jeszcze inni na horrorach klasy C albo filmach kung-fu. Osobiście uwielbiam Lebowskiego i to nie tylko ze względu na doskonały humor, ale za całokształt.

    • Yesh Yesh
     ocena: 10

     Może poprostu nierozumiesz tego filmu albo jest nie dla Ciebie. Mnie w tym filmie smieszy każdy dialog.

     • Pjotrus Pjotrus
      ocena: 6

      Pierwsze zdanie z mojego komentarza: "Nie rozumiem do końca, co takiego jest w tym filmie, co bawi tłumy ludzi." Tak, to znaczy, że nie rozumiem tego filmu albo nie jest dla mnie :)

      • icek_3 icek_3
       ocena: 4

       Łączę się z Pjotroosiem w niezrozumieniu tego, co bawi ludzi w tym filmie. Mnie bawi to, że Big Lebowski w ogóle mnie nie bawi. Poza tym uważam, że bracia Coen nakręcili tylko jeden dobry film, za to jaki! - Fargo.

       • cinephile_blog_pl cinephile_blog_pl
        brak oceny

        za to ja fargo nie dzierżę. jeśli szukać jednego filmu, który w filmografii coenów jest dobry to będzie to właśnie 'big lebowski' i tyle :)

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: