PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=13}

Big Lebowski

The Big Lebowski
7,4 154 316
ocen
7,4 10 1 154316
8,0 39
ocen krytyków
Big Lebowski
powrót do forum filmu Big Lebowski

Pierwszy seans zaliczony, wczoraj emitowany był film na TVP Kultura, więc nagrywałem. Czytał Maciej Gudowski, format obrazu - 16/9. Film nawet podobał mi się, chociaż miewał gorsze momenty np.nie podobały mi się te wstawki jak np.latający "Dude" itd. I postać którą grała Moore jakoś nie podobała mi się zbytnio. Ale "Gościu" to czysty geniusz, popis Bridgesa. A i Walter to niesamowity John Goodman. Film może nie ma wartkiej akcji, ale jest bogaty w kapitalne zdjęcie i świetną gammę bohaterów. Oczywiście na czele z "Gościem" - bezstresowym miłośnikiem kręgli, piwa i "białego Rosjanina" i Walterem, facetem, któremu wszystko kojarzy się z Wietnamem i wszystko z nim łączy. Duet w tle uzupełnia Steve Buscemi, mistrz ról drugoplanowych. Wszystko dopełnia zajebisty soundtrack i wiele dobrych kawałków przewijających się w tle. Humor także był niezły i można było się uśmiechnąć.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Cześć, jak i na co nagrywałeś ?

ocenił(a) film na 7
Brumhilda

Na VHS, jak zawsze

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

No tak ;)
Pytam bo mam tv z funkcja nagrywania ale nie wiem jak to zrobić.

ocenił(a) film na 7
Brumhilda

Też mam, ale jednak jestem wierny tradycją:d

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Klasycznie bym powiedział:D

Zazdroszczę pierwszego seansu Biga, ja mam za sobą około 15- wciąż co jakiś czas go odpalam i za każdym razem bawię się świetnie ale to już nie to samo:)

ocenił(a) film na 7
KubaLBN92

No pierwszy seans uważam za bardzo udany, to było dość fajny wieczór.

ocenił(a) film na 10
Goro_Gondo

Szkoda, że nie doceniasz tych wstawek, może przy następnym obejrzeniu? Moim zdaniem to bardzo mocne punkty tego filmu, zwłaszcza ta sekwencja, która rozgrywa się w głowie Kolesia po tym, jak wypija drinka u Treehorne'a - Saddam, kręglo-dziewuchy, Julian Moore w stroju wikinga, i Koleś uciekający przed nihilistami, którzy chcą mu odciąć przyrodzenie wielkimi nożycami - kawał surrealizmu.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

tak, Goodman i jego Sobchak to była rewelka!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones