PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729444}

Bitwa o Sewastopol

Bitva za Sevastopol
6,8 6 557
ocen
6,8 10 1 6557
Bitwa o Sewastopol
powrót do forum filmu Bitwa o Sewastopol

Obejrzałem ten film i muszę przyznać ze jak dla mnie to super historia wojenna. Kino Rosyjskie tego typu filmów ( zawsze byli dobrzy w takich filmach !!!!!!!!!!!! ) . Doskonała gra aktorska, świetne ujęcia , efekty , i wo gule fabuła. Ale jak zawsze musieli dodać swoja Propagandę !!!!!!!!!! i to troszkę zepsuło kolor tego filmu. Ale cóż tak już jest i nic widzę się nie zmieni . Moja ocena dla tego filmu to zasłużone 9\10. Czekam na więcej Kina Rosyjskiego .

sebastiannycz

Zgadzam się z Tobą.

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu wojennego.

ocenił(a) film na 6
Torres1993

Fakt, jest OK

ocenił(a) film na 9
sebastiannycz

Nie mogli nie dać tej swojej propagandy bo ona była nierozłączną częścią tamtych czasów - nie będziesz miał nic przeciwko temu, że użyję Twoich słów !? - doskonałe rosyjskie kino wojenne !!!!!!!!!!!! - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 7
Szpila_1308

A ja jako naczelny politruk dołożę jeszcze więcej wykrzykników: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! - właśnie oglądam/10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sołnecznyj krug, nieba wakrug, eta risunak malcziszki. Narysawał on na listkie i padpisał w ugałkie. Pust wsjegda budjet sońce, pust wsjegda budjet nieba, pust wsjegda budjet mama, pust wsjegda budu ja - Gromka Pierdotow.

ocenił(a) film na 9
Pyrogenus

NADZWYCZAJNIE ! GENIALNIE ! WYBORNIE ! WSPANIALE ! DOSKONALE ! CUDOWNIE ! BOSKO ! - jednym słowem BRAVISSIMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!...!

Szpila_1308

daj namiar na ten film !

ocenił(a) film na 9
parszywykutafon

torrent project

sebastiannycz

O tym jak to Krem był i jest Rosyjski, a generalnie cała Ukraina jest Rosyjska. Świeża putinowwska fala w wielkorosyjskim kinie.

harkonen_mgla

Choćby wszystkie chochoły jeszcze przez najbliższe 50 lat skakały po majdanie i spaliły miliony ton opon, to Krym był, jest i będzie rosyjski, nic tego nie zmieni, a tzw. ukraina to nic innego jak ruskie województwo tylko biedne i zdemolowane do tego stopnia, że nawet Ruskim do niczego nie potrzebne.

Ks_Kinga

Dokładnie, przecież napisałem "Krem był i jest Rosyjski", poszedłem nawet dalej i się tego nie wstydzę.

Ks_Kinga

Musisz to nadal wszystkim tłumaczyć, bo wielu nadal mylnie sądzi, że Krym był przez 700 lat zamieszkany głównie przez Tatarów, aż do 1944, kiedy to wszyscy krymscy Tatarzy postanowili zmienić ojczyznę na znacznie mniej upalną.

aklekot

Są tu jeszcze sensowni ludzie! :-)

ocenił(a) film na 6
Ks_Kinga

Fajnie nie znać historii tamtych rejonów i czasów powstania księstw na tamtych ziemiach, lepiej powielać Putinowską gadkę. Jak już to Krym oddał bym Bułgarom, ponieważ to była część Wielkiej Bułgarii w czasach kiedy nikt nawet nie planował założyć państwa Rosyjskiego.

ocenił(a) film na 8
Ks_Kinga

"nawet Ruskim do niczego nie potrzebne". Trochę zakładów przemysłowych, zbrojeniowych tam zostało i żyzne pola. Szkoda, że obie strony konfliktu nie potrafiły się dogadać.
Film świetny.

ocenił(a) film na 8
sebastiannycz

A powiedz, czy każdy nie ma swojej propagandy przedstawianej we własny sposób ?

Co do filmu - bardzo mi się podobał, niektóre sceny wzruszały do łez.

ocenił(a) film na 6
Mixail

Film spoko

ocenił(a) film na 10
sebastiannycz

Zgadzam się, film był niesamowity, świetna fabuła, i te efekty specjalne <3 mi się bardzo podobał :)

Mam pytanie, czy ktoś zna tytuł piosenki, którą śpiewają Luda i Masza? :)

Tris315

a ta piosenka (na moje ucho po serbsku) ze sceny jak weszli na pole minowe i wynosiła na plecach swojego męża (tego w filmie nie ma że byli małżeństwem)?

the_men_from_okinawa

o znalazłem!

https://www.youtube.com/watch?v=0tIowzpS250

:]

the_men_from_okinawa

a jednak po ukraińsku.

the_men_from_okinawa

OKEAN ELZY - chyba najbardziej znany ukrainski zespół, polecam całą twórczość - genialni są. Tego zazdroszcze Ukraincom

sebastiannycz

to NIE JEST film rosyjski...

belamyszkow

dokladnie, nawet na poczatku filmu jest tekst ze film jest współfinansowany przez ukrainskie cos tam

sebastiannycz

Film jest produkcji ukraińskiej z rosyjskim wkładem.

ocenił(a) film na 5
sebastiannycz

Mam prośbę… Zanim zaczniesz epatować ludzi zapisem swoich emocji, czy mógłbyś się najpierw nauczyć pisać?


&gt;&nbsp; Kino Rosyjskie tego typu filmów
Po pierwsze – kino „rosyjskie”. Przymiotniki pochodne m.in. od nazw krajów, piszemy małą literą. Druga sprawa, to co w ogóle znaczy to zdanie?


&gt; ( zawsze byli dobrzy w takich filmach !!!!!!!!!!!! ) .
Spacji NIE stawia się:
– po nawiasie otwierającym,
– przed wykrzyknikiem,
– przed nawiasem zamykającym,
– przed kropką.
Nie stosuje się też wielu wykrzykników. Ten znak powstał właśnie po to, żeby podkreślić siłę wypowiedzi. Jeden – mówi już wszystko, i nie trzeba go powielać, bo niczego to nie zmienia. Chyba tylko dla tępych gimbusów, teoretycznie zaakceptowano możliwość stawiania trzech wykrzykników. Nie jest to jednak stosowane w żadnym wypadku, oprócz gówniarskich komentarzy w internecie. Weź do ręki jakąś książkę, gazetę, etc., i spróbuj gdzieś znaleźć taki potok powielonych znaków. Chociaż to może być problem, bo ewidentnie nie po drodze ci z książkami. No to może inaczej… Gdy przyrządzasz sobie coś do jedzenia, to też zamiast potrzebnej szczypty soli użyjesz 5-6 albo i 8? Dlaczego w ten sposób nie podkreślasz, że jesteś głodny?


&gt; świetne ujęcia , efekty , i wo gule fabuła.
Pisze się „w ogóle” (2 błędy!), a do wcześniej wymienionych znaków, przed którymi nie stawia się spacji, dołóż sobie jeszcze przecinek. :)


&gt;&nbsp;musieli dodać swoja Propagandę
Propaganda to nazwa święta czy może imię jakiejś kobiety, że piszesz wielką literą?


&gt; Ale cóż tak już jest i nic widzę się nie zmieni .
Za tak skonstruowane i zapisane zdanie, dostałbyś pałę nawet w trzeciej klasie szkoły podstawowej.


&gt; to zasłużone 9\10
A może jednak „9/10”, co? Masz coś nie tak pod pokrywką, żeby popełniać błędy w każdym możliwym miejscu?


&gt; Czekam na więcej Kina Rosyjskiego .
Gdyby to było raz – ok, można by to na siłę nawet, nazwać literówką. ;) Jednak żeby 3× pod rząd napisać „Rosyjskiego”, a na dodatek także zwykły rzeczownik, również wielką literą, to trzeba być kompletnym tumanem. Ludzie z takim poziomem językowym, nie powinni w ogóle zaliczać szkoły podstawowej. Nie jest ci tak zwyczajnie, po ludzku wstyd przed innymi ludźmi (nie tylko anonimami z Internetu), kiedy popisujesz się językiem na poziomie kilkunastoletniego patola z brudną gębą i powybijanymi zębami?


Klaman123

Swietny film, podpisuje sie pod wszystkim co napisales...oprocz tej propagandy.
Rosja z tego znana byla i jest . Musieli tak to wlasnie przedstawic ,inaczej byloby pokolorowane po amerykansku ;), a przeciez nie o to chodzi.
Mega film pod kazdym wzgledem i nie wiem dlaczego tak nisko oceniony ogolnie, ja daje zasluzone 9 ! :)

ocenił(a) film na 5
libro79

Na przyszłość – zwróć uwagę, komu odpisujesz. Kliknąłeś „odpowiedz” na moim komentarzu, a zwracasz się do tego, który nie potrafi pisać.

Klaman123

Juz poprawiam. Nie zauwazylam, dzieki .

ocenił(a) film na 6
libro79

Ale ten film jest mega podkolorowany: piękne parki z białymi krawężnikami jak przed wizytą Dżugaszwiliego, czyste ulice, plaże, nienaganne stroje w teatrze w latach 50. Normalnie sielanka i Ameryka tylko mówią po rosyjsku i wielbią Stalina.

Klaman123

Litosci... to filmweb, a nie forum poprawnej polszczyzny. Dowartosciowales sie? To teraz moze cos na temat filmu masz do powiedzenia albo konkretna odpowiedz na wpis autora?

ocenił(a) film na 5
pheit

A czymże, jak nie odpowiedzą na wpis autora, jest mój komentarz? Hallo, „nie śpimy – zwiedzamy”! :)
Uważasz, że umiejętność pisania trzeba stosować tylko podczas pracy maturalnej lub w podaniach o pracę? Wszędzie indziej można sobie pisać jak jakiś cholerny jaskiniowiec? Ktoś, kto nie potrafi sensownie wyrazić się w piśmie, nie potrafi też w mowie. To jest bełkot godny wspomnianego patola, a nie kogoś, kto potrafi się porozumiewać w swoim ojczystym języku, chociażby na poziomie podstawowym. Umiejętność pisania jest immanentna. Jeśli ktoś potrafi to robić, to nie różnicuje sposobu składania słów w zależności od medium czy przeznaczenia. Pisze tak samo poprawnie sprawozdanie dla szefa jak i komentarz na Onecie. Tak po prostu już jest. Tylko skończony tuman, którego jedynie z żalu przepuszczano z klasy do klasy, będzie w tak beznadziejny sposób epatował ludzi swoim żałosnym bełkotem.

Klaman123

Mysle, ze to Ty za bardzo epatujesz ludzi swoimi wypowiedziami. Nie kazdy posiada umiejetnosc bezblednej pisowni. Uwazasz, ze Ci, ktorzy jej nie posiadaja, nie maja prawa do wypowiedzi? Ponad polowa populacji (jak nie wiecej!) nie moglaby wtedy korzystac z komunikatorow :) Nie obrazaj ludzi, wyzywajac ich od tumanow czy jaskiniowcow bo to zle swiadczy tylko o Tobie. Piszac sprawozdanie dla szefa czy wypracowanie uwazam na jezyk ale juz piszac sms-a czy komentarz na forum nie zawracam sobie glowy, wazne aby wypowiedz byla zrozumiala dla ogolu. To tyle. Milego wieczoru Panie Miodek.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Klaman123

W tej chwili to Ty nie zaslugujesz ani na moja odpowiedz ani na szacunek. Sam go nie posiadasz uzywajac wulgaryzmow w swoich wypowiedziach. Zegnam

ocenił(a) film na 5
pheit

A żegnaj sobie. W d… mam twój szacunek do mnie, czy dla kogoś innego. Nie interesują mnie uczucia kogoś, kto jest zwykłym hipokrytą, i kto takimi szczeniackimi bredniami próbuje tłumaczyć swoje absurdalne zachowanie. :)

Klaman123

Uwazasz, ze moje zachowanie jest absurdalne a wypowiedzi to szczeniackie brednie? Chyba nie czytasz ze zrozumieniem. Zejdz na ziemie; to, ze uzywasz gornolotnych slow i znasz zasady pisowni jezyka polskiego jeszcze o niczym nie swiadczy. Przydalaby sie jeszcze odrobina kultury osobistej.Trzeba miec argumenty, zeby kogos nazwac hipokryta. Sadzac po twoich wypowiedziach jestes zwyczajnym trolem szukajacym zaczepki.

ocenił(a) film na 5
pheit

> Uwazasz, ze moje zachowanie jest absurdalne a wypowiedzi to szczeniackie brednie?
Jak najbardziej. Tylko idiota i hipokryta powie, że potrafi pisać, ale kiedy pisze SMSa to się tym nie przejmuje. Nie, tu się nie ma czym przejmować. Jeśli się potrafi pisać, to się nie trzeba niczym przejmować. Pisze się tak, jak się potrafi, a jak się potrafi, to pisze się poprawnie. Niezależnie, czy jest to komentarz, wniosek do prokuratury czy komentarz na FW. Jak się nie potrafi, to jest się debilem, bo pisania i mowy uczy szkoła podstawowa, którą skończył każdy, kto na FW jest w stanie pisać komentarze.


> Przydalaby sie jeszcze odrobina kultury osobistej.
Używając twojej posranej argumentacji – rozmawiamy tu o języku polskim a nie o zasadach savoir vivre. :) Dostrzegasz teraz ten kretyński absurd swojego stanowiska? :)

Klaman123

I wszystko w temecie. To forum filmowe i rozmawiamy to u filmach a nie o zasadach pisowni. Dla twojej posranej wiadomosci, staram sie nie robic bledow w zadnej swojej pisemnej wypowiedzi ( sms-y z zalozenia pisze krotkie i szybko wiec ich nie koryguje bo uwazam, ze liczy sie tresc)To ma byc oznaka hipokryzji?! Zajrzyj do slownika i sprawdz znaczenie slowa "hipokryzja" Jezeli ktos pisze ze smartfona to slownik tez potrafi niezle namieszac w tekscie.Tylko "idiota" tego nie wie. Czegos nie zrozumiales z wypowiedzi autora postu? jezeli tak to jestes uzywajac twojego zwrotu "debilem". Nikt cie nie prosil o pouczenie co do zasad pisowni tylko o wypowiedz dotyczaca filmu.

ocenił(a) film na 5
pheit

> To forum filmowe i rozmawiamy to u filmach a nie o zasadach pisowni.
Na każdym forum porozumiewamy się z użyciem zasad używanego języka. Dyskutujemy z ludźmi a nie z małpami, którym wystarcza bezładny zlepek monosylab.

> Dla twojej posranej wiadomosci, staram sie nie robic bledow w zadnej swojej pisemnej wypowiedzi ( sms-y z zalozenia pisze krotkie i szybko wiec ich nie koryguje bo uwazam, ze liczy sie tresc)To
W takim razie, punktuję twoje błędy:
1. brak polskich znaków diakrytycznych,
2. spacja po nawiasie otwierającym,
3. brak przecinków w 2 miejscach,
4. brak spacji po nawiasie zamykającym,
5. brak kropki na końcu zdania.
To rzecz jasna tyczy się tylko jednego, zacytowanego zdania. Dalej chcesz dyskutować? :)

> Jezeli ktos pisze ze smartfona to slownik tez potrafi niezle namieszac w te
Od tego człowiek ma mózg, żeby błędy poprawić – także (a nawet tym bardziej) wtedy, gdy robi je za niego maszyna. :)


> Nikt cie nie prosil o pouczenie co do zasad pisowni tylko o wypowiedz dotyczaca filmu.
Nie prosił mnie nikt ani o jedno, ani o drugie. Komentuję to, co uważam za stosowne. Masz z tym problem? Usuń konto – zniknie. :)

Klaman123

napewno niczego nie pominales?tylko dwa przecinki i spacja? mieszkam za granica i nie mam klawiatury z polskimi znakami, kazdy pisze jak mu sie podoba i jak ci sie nie podoba to usun konto i nie czytaj :) zal mi takich troli jak ty, musisz miec nieciekawe zycie ze wyszukujesz sobie dzieciaki na filmwebie i aplikujesz im nieproszony swoje madrosci

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Klaman123

specjalnie tak napisalam zebys mial sie czego czepiac nie mam zamiaru dostosowywac klawiatury do twoich potrzeb nikomu innemu to nie preszkadza

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Klaman123

tak wyobraz sobie ze po maturze na piatke i studiach nie radze sobie z jezykiem polskim i wyjechalam zmywac gary; w jednym sie tylko nie mylisz, ciesze sie ze wyjechalam z kraju :) zalosny jestes z tymi komentarzami i wylapywaniem przecinkow

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Klaman123

Widzisz, szukamy tu nie tylko ludzi, którym nie wystarcza zlepek monosylab, ale też takich, którym nie wystarczają serie ciętych ripost. Twoje posty nie są językowo poprawne, ale istotniejszą kwestią jest ich skrajna niemerytoryczność. Bawi Cię obrażanie kogoś, choć powody krytyki znakomicie odnoszą się także do Ciebie.

Powiedz mi, czy masz mózg, żeby ograniczyć się do poprawiania błędów językowych, a nigdy nie sięgnąć pułapu rzetelnej rozmowy o kinie?

Klaman123

"ugrhhh aaee fak ee coo e nie ja pi.rdole o krurtaw o co chofdzi" - a tak tylko samą treść przedstawiłem. Koniecznie trzeba przynajmniej starać się pisać poprawnie, bo inaczej w komunikacji będziemy na poziomie człowieka z epoki kamienia łupanego. Zresztą w dobie tych wszystkich komunikatorów i tym podobnego g.wna, najprawdopodobniej już tam jesteśmy.

Klaman123

Znów to nadużywanie wielokropków! I to w tekście, w którym krytykujesz kogoś za nadużywanie wykrzykników.

Skądinąd z dwóch kwestii: mieć co pisać i pisać to poprawnie, istotniejsza jest pierwsza. Jest bardzo dziwnym przekonaniem osób, które chyba niewiele potrafią, że lepiej pisać serie wyzwisk poprawnie niż analizę kina z błędnie wstawionymi spacjami. Jakość tekstu rozpatrujemy wieloaspektowo. Ograniczenie się do poprawności umiejscowienia spacji, wielkich liter czy ortografii jest sprowadzeniem człowieka do roli słownika. Dobrze, gdy osoba mająca coś do napisania sprawdzi w słowniku, jak pisać. Ale czy pytalibyśmy słownika, co pisać? Jak filmy oceniać? Czy zaprosilibyśmy słownik do dyskusji na forum? :)
Słowniki ludziom służą. Pamiętaj o tej zależności będąc słownikiem w kontakcie z człowiekiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones