PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=729444}

Bitwa o Sewastopol

Bitva za Sevastopol
6,8 6 557
ocen
6,8 10 1 6557
Bitwa o Sewastopol
powrót do forum filmu Bitwa o Sewastopol

Polecam kobietom :)

ocenił(a) film na 9

Gdy mąż namawiał mnie, żebym oglądała, nie miałam ochoty - ukraiński film wojenny o snajperach? Jednak wciągnęłam się, gdy zaczął oglądać. Film bardzo mi się spodobał. Opowiada historię Ludmiły Pavliczenko - młodej Ukrainki, która zupełnie przypadkowo okazuje się mieć ogromny talent strzelniczy. Dziewczyna, która właśnie rozpoczyna wymarzone studia, zostaje wyrwana z domu na front II Wojny Światowej, gdzie odnosi ogromne sukcesy. W filmie są sceny bitew oraz samej snajperki, ale przeważa ukazanie świata bohaterki. Są też wątki romantyczne ;) Ludmiła jest poważną twardzielką. Wygląda i zachowuje się trochę jak "wycięta" z plakatu propagandowego o silnych kobietach ZSRR, ale ma to swój urok i pozwala lepiej zrozumieć tamte czasy.

SylverKa

Dziękuje, na pewno nie obejrzę.

ocenił(a) film na 1
SylverKa

wiekszego gówna nie widziałem...

ocenił(a) film na 7
asmad77

Nie? To jeszcze niewiele filmów obejrzałeś.

ocenił(a) film na 8
vasquez77

Gość ocenił "Miasto 44" jako 'arcydzieło' i dał 10/10.... więc czego się spodziewać...

ocenił(a) film na 6
nuerha85

Obrazowo film ładnie zrobiony tak jak nasze miasto 44. Polaków może drażnić pochwała krasnoarmistów, Stalina i innych morderców, którzy w tym filmie udają bohaterów. Cóż każdy musi wypić to co naważył. Polacy w 1939 powiedzieli Hitlerowi NIE gdy ten prosił nas by napaść razem na ZSRR. ZSRR nie odmówiło i razem z Hitlerem podzielili Polskę jak kruchą macę.

Fellor

Rozumiem, że powinniśmy być gorszymi kanaliami niż Stalin?

ocenił(a) film na 7
SylverKa

Prawie się zgadzam, tylko nie " talent strzelniczy" a strzelecki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones