PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674586}
7,7 4 575
ocen
7,7 10 1 4575
7,5 4
oceny krytyków
Blackfish
powrót do forum filmu Blackfish

Blackfish to dobrze zrobiony dokument, z ludzką i zwierzęcą twarzą.
Znacie podobne?

ocenił(a) film na 6
nata_a

Projekt Nim. Według mnie nawet lepszy.

ocenił(a) film na 7
nata_a

http://www.filmweb.pl/Zatoka.Delfinow

ocenił(a) film na 9
mota

jeden z najlepszych filmow jakie widzaielm.... Oscar za najlepszy dokument!

nata_a

Projekt Nim obejrzany. Rzeczywiście - lepszy. Jeśli macie jeszcze jakieś typy dobrych dokumentów o zwierzętach, chętnie zapiszę je sobie.

ocenił(a) film na 8
nata_a

http://www.filmweb.pl/film/Saving+Luna-2007-495946

BoRq

Gdzie można ten film obejrzeć?

ocenił(a) film na 8
nata_a

niestety nie pomogę , ogladałem dość dawno w tv

ocenił(a) film na 10
nata_a

youtube.com/watch?v=cBlS1CPsi7g

ocenił(a) film na 7
nata_a

"Grizzly Man" Herzoga

druantia

"Grizzly Man" akurat w ogóle nie jest podobny. To film o człowieku, występowanie tam niedźwiedzi to sprawa drugorzędna.

Litawor

To również film o przenikaniu się obu światów - ludzkiego i zwierzęcego. Jest jak najbardziej podobny.

ocenił(a) film na 9
marek1980_filmweb

Podobne filmy w klimacie:
-Blood Dolpins - też Ric O'Barry jak w Zatoce Delfinów, to jakby kontynuacja filmu w 3 częściach. W bazie nie ma ale da się znaleźć w sieci, brak napisów ale angielski na poziomie komunikatywnym wystarczy
-Whale Wars - podstawa dla kogoś kto interesuje się tymi tematami, serial dokumentalny Animal Planet o corocznych polowaniach japończyków na wieloryby oraz o tym jak Sea Shepherd przeszkadza im w tym
-Confession of an Eco Terrorist - j.w tyle, że to film a nie serial. Też dobry

Wszystkie są w sieci :)

ocenił(a) film na 9
nata_a

"Born to be wild" ("Dzikie z natury").

ocenił(a) film na 10
nata_a

O stosunku ludzi do zwierząt wiele mówi też inny dokument: "Earthlings".
Co do "Blackfish": chociaż każdy przejaw empatii jest wg. mnie bardzo ważny, to na ironię zasługuje fakt,
że zapewne większość pozytywnych bohaterów tej opowieści zjadło dziś na obiad mięso.
Na myśl przychodzi znany wege slogan: Jedne kochamy, drugie zjadamy...

ocenił(a) film na 8
James

zgadzam się. przez cały seans o tym myślałam. jedne kochamy, drugie zjadamy. chyba też nie z miłości zamyka się zwierzęta w klatkach/basenach. albo człowiek tak bardzo chce posiadać, za wszelką cenę, posiadać to co najbardziej nieuchwytne, wolne. może to jakaś ludzka pogoń za wolnością. nie wiem, nie mogę tego do końca zrozumieć.
zastanawia mnie jedno: "świnka Bebe". nie wiem czy największy mięsożerca zdecydowałby się na tą wyjątkową świnkę. każda inna byłaby najsmaczniejsza.

nata_a

Zatokę delfinów widziałaś???? Jak nie to koniecznie ale musze przyznać ze widziałam go kilka lat temu i nadal nie mogę zapomnieć, wstrząsający.

nata_a

Mieszkańcy ziemi

nata_a

Polecam inne filmy, a raczej reportaże:

"Ginący świat"
"Na ratunek rekinom"

Oba bywają w TV, jak nie, to szukać w necie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones