PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 178 839
ocen
7,5 10 1 178839
7,6 48
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Scenariusz wersji 2049 zawiera pomysły najwyżej na jeden, 45 minutowy odcinek serialu. W związku z powyższym, jest jak w radzieckim filmie (gieroj chodzi i myśli, chodzi, chodzi , chodzi...). I tak przez ponad połowę długiego filmu. Nie przypadkiem chyba w pewnym momencie pojawia się na ekranie napis cyrylicą - "sdiełano w CCCP". Najlepsze - "female bad robot" i pies. Najgorsze - mokry sen chłopaczków od CGI, którzy skonstruowali "nową wersję" Sean Young. Mój Boże, jestem dostatecznie stary, żeby pamiętać, że to była jedna z najpiękniejszych i najbardziej sensualnych aktorek lat 80-tych. Odwalcie się od niej raz na zawsze, bo to, co zrobiliście, wygląda jak anime w porównaniu do grafiki Durera. Muzyka Zimmera to hołd złożony Vangelisowi, ale składający się - niestety - głównie z hałasu, a znacznie mniejszym stopniu z rozgrywania nastroju za pomocą melodii. Podsumowując - "Blade Runner 82" może spać spokojnie na półce z wielkimi filmami. Tego pukania od dołu prawie nie było słychać. Daję 6, ale tylko przez sentyment do papierowego konika, i bliższy klimatowi Polski śnieg zamiast deszczu w jednej z finałowych scen.

ocenił(a) film na 1
pantagru

A propos cyrylicy to o ile się nie mylę napis w pierwszej scenie filmu na białym tle dużymi bukwami odczytałem jako CELINA.

fidelio77

"целина" po rosyjsku to dziewica.

ocenił(a) film na 1
pantagru

Tego nie wiedziałem, wymawia się tak jak napisałem?

fidelio77

Tak, ale w rosyjskim to "c" na początku jest bardziej miękkie.

pantagru

Roy uśmiecha się ironicznie z ostatniej sceny i mówi: Widziałem rzeczy o których wam sie nie śniło... lecz nie zaliczam do nich Blade Runner'a 2049 :)

ocenił(a) film na 9
pantagru

W pierwszym Blade Runnerze było pomysłów na 30 minut i film stał się kultowy :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones