PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 178 484
oceny
7,5 10 1 178484
7,6 48
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

..., tym większy zawód odczuwam. Właściwie to co mnie w tym filmie najbardziej przeraża, to wszechobecna pustka, intelektualna, emocjonalna. Kurde no, totalnie holywoodzki film (w najgorszym tego słowa znaczeniu), a stara się to ukryć przeciągniętymi scenami i wizualnym bizancjum hehe .

"To jest kino niezależne i artystyczne, ale rzućcie sobie okiem na Johnny'ego Walkera, Peugeota czy Soniacza". Dawno nie dostałam tak chamsko z liścia od product placement. Rzygam reklamami, idę obejrzeć film i dostaję kolejną porcję do zwrócenia.

Ciekawe jak wyglądała "walka" o tę rolę... Ryan Gosling jest drewnem totalnym, nawet w roli androida jest nieprzekonujący, a tu przez jakieś 120 min. musiałam obcować z jego nieskażoną jakąkolwiek myślą twarzą. Do tego Jared Leto, mroczny i nieprzenikniony jak Rysiek z Klanu, wygłaszający pseudointelektualne gadki. Jakby tego wszystkiego było mało, dostaję niezbyt rozgarniętą i pretensjonalną w każdym calu dziewczynkę, która ma uosabiać filozoficzne rozterki na linii człowiek/A.I. To tyle na temat głębi postaci.

Traktuję to jako wypadek przy pracy, bo Villenueva bardzo lubię. Mam nadzieję, że nie zasmakuje na dobre w wysokobudżetowych produkcjach.

P.S. Właśnie włączam sobie Blade Runnera z 82 r., żeby zneutralizować ten niesmak.



Betty_Scarpetty

amen bracie!

ocenił(a) film na 10
Betty_Scarpetty

a widzisz, a za mną chodzi film do tego stopnia że idę drugi raz do kina ...

ocenił(a) film na 9
Betty_Scarpetty

A ja im dłużej jestem po seansie, tym większe ciśnienie mam na ponowny wypad do kina. Masa emocji, świetny K i Joi, piękna oprawa. Oryginał może się schować. Chociaż zdaje sobie sprawę, ze te filmy dzieli sporo czasu, a więc porównanie nie jest do końca sprawiedliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones