PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630798}
7,5 178 484
oceny
7,5 10 1 178484
7,6 48
ocen krytyków
Blade Runner 2049
powrót do forum filmu Blade Runner 2049

Jeśli ktoś oglądał blade runnera z 1982 i mu się podobał to może z czystym sumieniem obejrzeć ten film. Klimat pierwowzoru według mnie został zachowany.

ocenił(a) film na 4
kosa_kmtw

Cóż - każdy ma prawo do własnego zdania...Ja pierwszą część znam prawie na pamięć - obejrzałem kilkadziesiąt razy w życiu - pierwszy seans pod koniec lat 80-tych, lub na początku 90-tych ze zdartego, pirackiego VHS - ostatnio przypomniałem sobie jakieś dwa dni temu (już z Blue raya) - "puściłem" synowi, żeby zapoznał się z klasyką - filmik nic nie stracił na atrakcyjności przez te wszystkie lata - CUD/MIÓD !!! Na nowej wersji męczyłem się straszliwie - myślałem że usnę w kinie, co chwila, gdzieś tak po godzinie zacząłem nerwowo spoglądać na zegarek - na pewno nie kupię oryginalnego nośnika z tym filmem i nie postawię na półce obok filmu Scotta

ocenił(a) film na 10
RogerVerbalKint

Dokładnie, każdy ma prawo do własnej subiektywnej opinii i ile ludzi tyle opinii. Ja jedynkę oglądałem kilka razy w różnych wersjach (kinowa, reżyserska). Jednak według mnie kino się zmienia na przestrzeni lat, a tutaj mimo upływu dziesiątków lat klimat pierwowzoru został zachowany co było dużym zagrożeniem ponieważ dzisiejsze kino jest drastycznie inne. Do pierwowzoru w tym filmie podobnych jest wiele elementów: "kamera" a przede wszystkim styl pokazywania świata, muzyka, atmosfera, styl infrastruktury i rozwoju świata, klimat neo noir i cyberpunk, nie nagannie powiązana fabuła, czy nawet tempo akcji również na podobnym poziomie. Dodatkowo fajny motyw z dodaniem kolejnego typu sztucznej samoświadomej intelignecji Joi. Dzięki temu rozważanie sensu egzystencji z jedynki zostało rozwinięte o kolejny typ "osobowości". Film natomiast był bardzo długi więc takie tempo akcji w połączeniu z taką długością może po prostu nie każdemu przypasowało. Jedynka również była na podobnym tempie, nie był to film z wybuchami i pościgami bo nie to w tym filmie jest najważniejsze, jedynka natomiast była sporo krótsza. Nie mniej uważam jednak, że naprawdę pomimo dziesiątków lat udało im się zachować klimat pierwowzoru według mnie wyszło to bardzo dobrze. Warto zwrócić uwagę, że jedynka po premierze również hitem nie była szczególnie w stanach. Została doceniona dopiero w latach 90 kiedy okrzyknięto ją klasykiem gatunku.

kosa_kmtw

Myślę, że mimo wszystko pierwsza część się tak nie ciągnęła. Gdyby film skrócili to moim zdaniem mógłby być znakomity, ale chyba za bardzo chcieli utrzymać klimat jedynki (przez co wydłużali sceny) - efekt taki, że przy scenie z odnalezieniem drewnianego konika wszyscy wiedzieli co się stanie, ale scena i tak była przedłużana i przedłużana, w sumie nie wiadomo czemu, skoro było oczywiste co tam się stanie. Bardzo mnie cieszy, że zrobili coś więcej niż te marvelowe twory, ale mimo wszystko moim zdaniem zmarnowali część potencjału filmu.

ocenił(a) film na 10
sontagwoj

Mi sie ten film akurat nie dłużył (choć rzeczywiście jest długi) ale patrząc na oceny innych w tym również fanów myślę, że jednak przesadzili z długością filmu bo sporo ludzi niestety narzeka na to samo czyli właśnie długie sceny i długość filmu co u niektórych zaskutkowało znużeniem.

ocenił(a) film na 10
sontagwoj

Ja na filmie przyznam, że ziewnąłem ze dwa razy, ale nie czułem się zmęczony po seansie.
Wręcz przeciwnie, nawet jakby trwał 5 godzin, to bym obejrzał.
Niby mało się w nim dzieje, ale bardzo mnie wciągnął w swój klimat.

Natomiast brakowało mi czegoś innego.
Chciałbym, żeby pokazali jak budują replikantów, jak ich programują.
Niekoniecznie całość ale choćby zarys jak są tworzeni.
Jedynie zobaczyliśmy replikanta w worku, "nowo narodzonego".

Bardzo zainteresował mnie wątek o tym "zaciemnieniu".
Był kilkakrotnie poruszony, ale nic więcej o nim nie wiemy.
Jak do niego doszło, jakie konsekwencje (poza brakiem zasilania) za sobą zostawiło.
Ciekawy temat, aż prosi się o rozwinięcie.

Tillig

Wydaję mi się, że wątek zaćmienia mogą rozwinąć w kolejnej potencjalnej części.
Wątek z budową był po części poruszany w pierwszej części, ale rzeczywiście można by zrobić całkiem niezłą sekwencję scen jakoś na początku z budową replikantów.
Co do wciągnięcia - ja też cały czas byłem ciekawy co stanie się dalej, bo otwierali nowe wątki, ale kurczę gdyby je zacieśnili myślę, że wyszło by to dużo bardziej wciągająco.

ocenił(a) film na 8
Tillig

Blade Runner Blackout 2022 się kłania,co poleca sam Villeneuve

ocenił(a) film na 10
xeno1

Tak, już się dowiedziałem o tym tutaj z forum.
Bardzo dobry dodatek do filmu, wypełnia lukę w mojej ciekawości.
Dzięki serdeczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones