PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=461734}
7,3 85 425
ocen
7,3 10 1 85425
7,6 19
ocen krytyków
Blue Valentine
powrót do forum filmu Blue Valentine

Świetna postać. Chciałabym żeby ktoś mnie pokochał, tak jak On Candy :)

ocenił(a) film na 9
kozakagnes

Chciałabyś takiego faceta jakim się stał? Serio?

ocenił(a) film na 6
BeeBee61

Stał się taki przez nią.

ocenił(a) film na 9
MatiasPL96

Ale on taki był od początku. Zero ambicji.

ocenił(a) film na 6
BeeBee61

Czyli według twojego toku rozumowania powinno się kochać drugiego człowieka za to kim jest a nie za to jaki jest ?

ocenił(a) film na 9
MatiasPL96

Tak, dorabiaj sobie teorię i dopowiadaj do mojej wypowiedzi.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
RAC_79

E tam, wolę penisy.

ocenił(a) film na 10
BeeBee61

Bo wystarczylo mu niewiele. Zreszta jego ambicja, byc moze bylo zalozenie rodziny i godne zycie. Mysl troche szerzej- nie kazdy chce kasy, willi nad morzem i zostania legenda.

ocenił(a) film na 9
WDK

Obejrzałam ten film po raz drugi jakiś czas temu i muszę się z tobą zgodzić. Facet po prostu miał taki system wartości od początku. I nie ma w tym niczego złego.
Co prawda ja na przykład nigdy nie chciałabym dzielić życia z takim mężczyzną, ale nie o to chodzi.
Cindy w ogóle nie powinna była za niego wychodzić. Zmarnowała życie i sobie i jemu.

ocenił(a) film na 7
BeeBee61

Jedno 'ale'. nie zmarnowała życia sobie. Zmarnowała tylko jego życie. Ona poniosła jedynie odpowiedzialność za swoją ułomność, sama sobie na to zapracowała. nie zrobiłą anwet najmniejszej rzeczy, aby odmienić swój los.

ocenił(a) film na 9
cny

Tak, zmarnowała. Zmarnowała również swoje życie. Ze swojej winy, ale jednak. Tak jak morderca marnuje również swoje życie zabijając kogoś i idąc do więzienia na resztę życia. To nie jest żadna próba usprawiedliwienia, tylko fakt. Nie rozumiem dlaczego tak trudno wam to zrozumieć.

ocenił(a) film na 7
BeeBee61

BeeBee61 popieram 100%
dosc prawdziwy film, najwazniejsze by taki zwiazek uciac jak najwczesniej

BeeBee61

Oboje marnowali sobie życie, jednak Dean bardziej jej zmarnował życie to przez niego traciła prace a nie na odwrót.

BeeBee61

Z tego jak często o tym piszesz zastawiam się czy masz w ogóle faceta. Na 99,99% chyba raczej.... :))

ocenił(a) film na 7
BeeBee61

A jakim się stał? Przecież się nie zmienił, był nadal kochający, oddany i rodzina była dla niego najważniejsza.

ocenił(a) film na 10
olson89

Popieram. A jesli chodzi o jego problem alkoholowy, mysle, ze byl celowo wyolbrzymiany przez jego zone. Kobiety, ktore nienawidza/nie lubia/ nie kochaja swoich mezczyzn, jak wiadomo- lubia sie przyp*****ac o "byle co".

ocenił(a) film na 9
WDK

Każdy, kto codziennie pije alkohol, ma problem. Zresztą, dla Deana jedną z zalet jego pracy był fakt, że może pić. Ale faceci rzadko widzą swoją winę niezależnie od sytuacji i lubią obwiniać swoje kobiety o każdą złą decyzję podjętą w życiu, serio.

ocenił(a) film na 10
BeeBee61

To prawda, ale w jego przypadku był to problem do przezwyciężenia. Najblizszy był przykład mojego kolegi, który pił codziennie. Któregoś dnia poprostu postanowił, że nie będzie pić i już od kilku miesięcy pije rekreacyjnie, najwyżej raz w tygodniu. Dean nie widział problemu, ale jak spostrzegliśmy na filmie, był w związku, który był "zamknięty". Możemy się domyślać, że jego żona nie próbowała go odwieść od nałogu, za to lubiła obgadywać go za plecami. Jedna ze scen sugerowała także, że mają problem ze zbliżeniem (seksem), co często sprawia, że mężczyźni zastępują taką pustkę alkoholem (jakby moja dziewczyna nie kochała się ze mną, też bym ciągle pił:P).
Co do obwiniania, trudno się nie zgodzić, ale mam wątpliwości czy Dean jest jednym z takich przypadków.

ocenił(a) film na 9
WDK

To nie do końca tak... Jest scena w motelu w którym rozmawiają o tym, ale Dean nie traktuje tego poważnie.
To tylko film, postacie nie są prawdziwe, ale w prawdziwym świecie, jeżeli ktoś lubi swoją pracę, bo może pić kiedy chce, uważa, że nie ma problemu i nawet subtelne aluzje wprowadzają go w zły nastrój, to ta osoba ma problem.
Myślę, że alkoholizm Deana nie jest traktowany poważnie przez wielu mężczyzn, ponieważ Dean nie był klasycznym alkoholikiem. Bez bicia i awantur jego problem może nie wydawać się znaczący, ale wierz mi, ciągle istniał. Szczególnie, że Dean był bardzo pasywno-agresywnym typem człowieka.

Możliwe oczywiście, że jego problem z alkoholem był wynikiem frustracji związanej z jego życiem i pożyciem z żoną. Wiadomo, że mężczyźni mają większą tendencję do popadania w nałogi, a taką żoną dziwne, że nie zapił się na śmierć po trzech latach.

Generalnie przez cały film było mi strasznie żal Deana. Pomimo swoich wad - bo kto ich nie ma - widzę go jako postać pozytywną. Cindy zdecydowanie nie była odpowiednią dziewczyną dla niego.

Co mi nie pasuje w filmie, a właściwie w widzach, to ilu facetów uważa Deana za wcielenie większości mężczyzn, a Cindy - kobiet. No litości ;/

ocenił(a) film na 10
BeeBee61

Na miłość boską! Przecież on nie był żadnym alkoholikiem! Pił sobie i tyle - mi np. by to nie przeszkadzało, zresztą sama lubię tak spędzać czas ;-) To ona po prostu czepiała się już wszystkiego, czego się dało u niego i tyle...

ocenił(a) film na 9
Chrumka_filmweb

Widocznie jesteś typem dziewczyny, która wyszłabym za pierwszego lepszego obwiesia, byleby nie zostać sama na starość.

BeeBee61

Oj, to chyba był wylew twoje frustracji z powodu samotności... :))

ocenił(a) film na 6
WDK

10/10

ocenił(a) film na 10
kozakagnes

Ja również bym chciała!!!

ocenił(a) film na 8
kozakagnes

Nigdy nie jestem wulgarna , ale ta durna baba Cindy rozbiła rodzinę , biedna mała dziewczynka, dzieci najbardziej odczuwają rozpad rodziny !

ocenił(a) film na 7
kozakagnes

No i jak tam? Pokochał Cię ktoś?

skorn

Dlaczego pytasz?

ocenił(a) film na 7
kozakagnes

Z ciekawości, naturalnie. Podejrzewam, że dobrze jest być kochanym.

skorn

Z pewnością.

ocenił(a) film na 9
kozakagnes

to aktualne? jesteś pełnoletnia?

zbawiony

od lat

kozakagnes

a to nie, sorry.

ocenił(a) film na 9
kozakagnes

Pokochał już ktoś? ;)

ocenił(a) film na 8
kozakagnes

Nie, nie chciałabyś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones