PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107893}
6,0 1 543
oceny
6,0 10 1 1543
Blueberry
powrót do forum filmu Blueberry

Na samym wstępie zauważę, iż nie jest „Blueberry” westernem, jak stoi w opisie, nie jest też kinem akcji ni przygodowym, Kounen wykorzystuje konwencję „konia i rewolweru” w hołdzie złożonym psychedelikom(motyw El Dorado*, złotego miasta[tutaj ograniczonego do pieczary], którego skarbem miały być, nie miękki kruszec, lecz ayahuasca i kaktusy meskalinowe- peyotl i san pedro, po spożyciu których, prócz standardowych rewelacji pokroju efektu halo, OOBE, możliwych, podróż w głąb pamięci, rebirthing, miały właśnie wywoływać efekty wizualne w postaci świetlnych obręczy, kolorystyką przypominające właśnie, wyżej rzeczony kruszec) i ich oddziaływaniu na ilość połączeń neuronowych w naszych mózgach. Podsumowując, film dla osób, mających chociaż(chciałoby się rzec złote=]) blade pojęcie o psychedelikach, oczekującym pojedynków w samo południe, czy potyczek ze „złymi czerwonoskórymi” odsyłam do klasyków.
amen

*za "Znalazłem El Dorado" - Roman Warszewski http://wiadomosci.wp.pl/kat,28434,title,Znalazlem-El-Dorado-dla-WP-podroznik-Rom an-Warszewski,wid,8122524,wiadomosc.html?ticaid=18906

ocenił(a) film na 10
artur_dada

Dokładnie! Nie rozumiem wgle skąd taka niska ocena filmu (może większość głosujących szukała jakiegoś westernu z super akcją i nie wiadomo jakimi scenami walk) dla mnie film jest rewelacyjny ani w jednym momencie nie czułem że się dłuży cały oglądałem z niecierpliwością. UWAGA SPOJLER >>>>>>>>> Sam temat i motyw przewodni, całe poszukiwanie el dorado i w efekcie znalezienie go po przemianie i zmierzeniu się z własnymi demonami... Coś wspaniałego, film z ogromnym przekazem.

Jak to ktoś powiedział, nie próbuj pokonać świata, spróbuj pokonać samego siebie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones