PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743045}

Bociany

Storks
6,8 26 354
oceny
6,8 10 1 26354
5,2 4
oceny krytyków
Bociany
powrót do forum filmu Bociany

...już nie pierwszy raz się spotykam z tym że filmy amerykańskie coraz więcej promują adopcje przez pary homoseksualne ,po raz pierwszy z tym dość słabym zjawiskiem spotkałem się w ostatnim "STAR TREKU 2016" , jak Sulu z jego uroczym partnerem mają córeczkę i jak są szczęśliwą rodziną, ale to było słabe i żenujące.

no i teraz w "Bocianach 2016" na końcu dwie mamusie i dwóch tatusiów ukazani są jako szczęśliwa i kochająca rodzina (zbierało mi się na wymioty)
można to określić jedynie słowem ŻENUA

film naprawdę by mi się podobał , ale te 3 sekundy zważyły na wszystkim


ocenił(a) film na 8
Lulszczuch

niestety...

ocenił(a) film na 7
Lulszczuch

Haha śmieszny jesteś i ty jesteś żenujący tym co piszesz , tolerancja się kłania ;)))

ocenił(a) film na 6
Aleksandra_103

nie mam nic przeciwko homoseksualistą, niech sobie żyją długo i szczęśliwie,nawet bym zalegalizował związki jednopłciowe w PL ,ale F**K OFF od dzieci

ocenił(a) film na 10
Lulszczuch

i tu widać że nie tylko kłania się otwartość, tolerancja i pewna ilość oleju w głowie, ale także ortografia.

Od dawna nie widziałam tak świetnej bajki. I jeśli miałam jakieś wątpliwości co do oceny, to te 3 sekundy akurat sprawiły, że wszystkich wątpliwości się pozbyłam, pojawił się na mojej twarzy ogromny uśmiech, a ocena - jest taka jak widać :)

ocenił(a) film na 6
duerre

Jeśli tak to zachęcam zapoznania się ze zdaniem pana TW Boka... o przepraszam, pana b. prezydenta Lecha Wałęsy na temat tego co sądzi o pedałach... ups, pardon... homoseksualistach (w końcu trzeba być tolerancyjnym i zboczenia traktować jako coś normalnego) w życiu społecznym i w sejmie. W filmach też to powinno mieć miejsce.

ocenił(a) film na 10
Rjiu

haha :) nie wiem na której części wypowiedzi się skupić bo mam wrażenie, że każda linijka powoduje u mnie sprzeciw. widzę że jesteś z tych, którzy wiecznie muszą na coś narzekać. Tak czy inaczej życzę by choć czasami zdarzały się dni, które są znośne w tym "strasznym", naładowanym "zboczoną propagandą" świecie. pozdrawiam

Rjiu

Wypchaj się!

duerre

Tolerancja, a dobro dzieci to dwie różne sprawy. Dzieci powinny być chronione przed propagandą. Jeśli Ty tolerujesz jakąkolwiek propagandę w filmach dla dzieci (nawet jeśli jest zgodna z Twoimi poglądami) i jeszcze dodatkowo dodajesz za to gwiazdki, to wypada mi jedynie współczuć. Chcę tu podkreślić, że bardzo cenię prawa mniejszości, ale tylko wtedy jeśli nie zaburzają demokracji (rządy większości).

ocenił(a) film na 10
TomasT

Problem w tym że nie widzę tu żadnej propagandy. Nadal uważam że kłócimy się o 30 sekund bajki, na które to sekundy dzieci nie zwracają żadnej uwagi, a nawet jeśli osoba dorosła wskazała tą kwestię, to nie przykładają to tego żadnej wagi. Jasne...zaraz poczytam sobie o podświadomości i podprogowym przekazie...ale nie o to chodzi co zostaje w głowie dopóki nie robimy z tego tak wielkiej sprawy. Takiego problemu.
Przestańcie udawać że chodzi o dzieci skoro wiadomo, że to wszystko....to tylko animozje przewrażliwionych dorosłych.

duerre

No to jest problem jeśli nie widzisz w tym propagandy- z tym się muszę zgodzić. Nie powiem też, że to przekaz podprogowy, bo każdy wie, że taki przekaz trwa ułamki sekundy, a nie sekund kilkadziesiąt.
Czy gdyby w tym filmie była scena, trwająca 5 sekund przedstawiająca sytuację gdy główny bohater obraża lub bije geja, a reszta postaci temu przyklaskuje, nie czułbyś dyskomfortu? Ja bym czuł i uważał to za propagandę przemocy wobec mniejszości seksualnych. W scenie na końcu filmu Bociany wyraźnie propaguje się adopcję dzieci przez pary homoseksulane i czegoś takiego nie powinno być w filmie dla dzieci. Nie ważne ile ta scena trwa, ale jest po prostu nieodpowiednia. Nie ważne też czy dzieci na to zwrócą uwagę czy nie, ale uwierz, że dzieci widzą więcej niż Ci się wydaje..Chodzi o to, że film dla dzieci powinien promować jedynie rzeczy w 100% bezpieczne dla rozwoju najmłodszych.

ocenił(a) film na 10
TomasT

Otóż dla mnie nie jest to przekaz zagrażający bezpieczeństwu najmłodszych.
Ok, równie dobrze mogłoby go nie być i nie byłoby tej rozmowy i kilku innych. Nie byłoby tej całej burzy, twórcy nie pokazaliby jakie są ich przekonania - ale niestety dziś tak jest że nie można być neutralnym. Jednak niezależnie od przekonań - nie widzę niebezpieczeństwa. Żadnego.

duerre

Dzisiaj nie można być neutralnym? Dlaczego? Przecież właśnie wolność, którą mamy daje nam najszersze pole zarówno do głoszenia własnych opinii, jak i możliwości bycia neutralnym.
Mi się wydaje, że ludzie zbyt mocno zachłysnęli się tą wolnością i potrzebami jednostki, głosząc wszędzie i wszystkim własne poglądy. Nalezy jednak pamiętać, że oprócz dobra jednostki, istnieje też dobro społeczeństwa. Bez kobiety i mężczyzny, jako rodziny społeczeństwa po prostu nie będzie. Kobieta i mężczyzna są potrzebni do spłodzenia dziecka i żadne potrzeby jednostki (w tym wypadku homoseksualnej) tego nie zmienią. Są prawa, których człowiek na razie nie jest w stanie zmienić, to prawa naturalne. Także jeśli natura, kazała od początku istnienia naszego gatunku mieć dziecku ojca i matkę, to moim zdaniem trzeba to uszanować. Szkodliwe dla dziecka jest pokazywanie inngo modelu rodziny, gdyż może to zaburzać jego naturalny odbiór mamy i taty w rodzinie. Dziecko w pewnym wieku powinno mieć bezpieczny i poukładany świat. Dziecko, które ma kilka lat ma ograniczone możliwości rozumienia skomplikowanych sytuacji. Nie musi być zasypywane nimi w animacjach. Uważam, żeby nie było, że każdy ma prawo do szczęścia. Jednak to szczęście nie może wpływać negatywnie na ogół społeczeństwa. O ile nie mam nic przeciwko związkom homoseksulanym, to nazywanie ich małżeństwem już tak, bo małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, z którego może narodzić się dziecko. Nie mam też nic przeciwko wychowywaniu własnych dzieci przez pary homoseksualne, bo dziecko najlepiej czuje się we własnym domu, przy swoim rodzicu, jednak adopcja to już niewłaściwa droga do przesadnych praw jednostki. Taka adopcja nie wiadomo jak wpłynie na dziecko i czy nie będzie dla niego szkodliwa, a na pewno będzie niezgoda z prawami naturalnymi. Moim zdaniem powinno się na każdy problem patrzeć szeroko, a nie jedynie przez pryzmat własnych potrzeb.

ocenił(a) film na 7
TomasT

I to o czym tu piszecie jest fabułą filmu ?
Czy rozkminiacie tu 2-3 sekundy filmu jakby była to jakaś epopeja narodowa ? (retoryczne, jeśli wiecie co to znaczy)

No cóż Państwo jest takie jakich ma mieszkańców, w ty wypadku zakompeksionych maruderów, którzy rok swojego życia podsumują jako niedany, gdyż jednego słonecznego dnia ptak im narobił na kołnierz. Reszta 364 dni są nieistotnym dodatkiem, nawet gdyby trafili szósktę w totka.
Tak trzymać ...

Icelander66

Nie rozumiem w ogóle sensu Twojej wypowiedzi. Czy długośc sceny, ma mieć wpływ na to ile bedzie się o niej dyskutować? Istnieje wiele krótkich scen, które są kultowe bądź kontrowersyjne, a dyskusjami o nich można zapełnić niejedną encyklopedię.
No i skoro scena jest w filmie, to czyż nie należy do jego fabuły? Mimo iż jest dla niej nieistotna?
Nie wiem też co ma zakompleksienie do posiadania własnego zdania..Czyż właśnie zakompleksienie nie powoduje utraty chęci walki o własne poglądy?

ocenił(a) film na 7
TomasT

Encyklopedie zapełniać takimi dyskusjami ?
Naprawdę nie mam chęci zapełniać jakiejkolwiek encyklopedii dyskusja na takie idiotyczne tematy. Więc sobie odpuszczę.
Ale co kto lubi.
I co ma zakompleksienie do posiadania własnego zdania ?
Bo ja nic takiego nie napisałem. Czytanie ze zrozumieniem sie kłania ...

Icelander66

Nie chcę naprawdę w żaden sposób Cię obrazić, ale dyskusje na temat scen w filmach to normalna sprawa. Nienormalnym jest czepianie się tego. Zauważ, że pod każdym znanym filmem są takie tematy, gdyby ich nie było, nie byłoby sensu aby forum filmowe tu istniało. Jeśli za idiotyczny temat uważasz scenę z dwójką gejów przygarniającą dziecko, to ja naprawdę nie wiem jakich dyskusji Ty się podejmujesz. Twoje zachowanie jest dziwne, cenzorskie wręcz. Nie pozwalasz ludziom na wyrażanie własnych opinii.
Druga część Twojej wypowiedzi jest tak głupia, że szkoda nawet jej komentować. Spytałem po prostu co ma zakompleksienie do posiadania własnego zdania, bo Ty zacząłeś ni z gruszki ni z pietruszki prawić o kompleksach, w sytuacji gdy ja i inni tu po prostu wyrażają swoje zdanie. Także nie kłania się tu moje czytanie ze zrozumieniem, ale heh i tu znowu nie chcę Cię obrazić, ale braki w Twoim wykszatałceniu;).

ocenił(a) film na 7
TomasT

A co ty wiesz o moim wykształceniu ?
Błędem było jakiekolwiek pisanie na tym niby forum. Bo to takie typowo polskie, że wszyscy wiedzą o mnie więcej niż ja sam. więc jakby nie patrzeć pisanie o zakompleksionych maruderach, którzy większości tylko narzekają jest prawdą.
Bo jak to ma się do wyrażania własnej opinii (Jak piszesz) ?

I tak to był to trzeci i ostatni post bo nie dam się sprowadzić do twojego poziomu :)))

Icelander66

Jak to co wiem..wiem, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, łączyć faktów i prowadzić merytorycznej dyskusji. Następna głupia gadka z Twojej strony..obawiam się, że a propos wykształcenia, to nawet nie wiesz co znaczy to słowo..

ocenił(a) film na 9
TomasT

Tomas, ale ty jesteś mądry, piękny, silny i wykształcony, Jak ty niewyobrażalnie łączysz fakty i prowadzisz merytorycznie dyskusje. Napisz coś jeszcze. Chociażby co znaczy słowo wykształcenie. Jak nie wiesz, to nic. Pisz cokolwiek. I koniecznie wrzuć zdjęcie z lewym profilem.

musicmans

Muscmans, ale Ty jesteś śmieszny i inteligentny. Jak Ty niewyobrażalnie żonglujesz sarkazmem i prowadzisz zabawne dysksuje. Napisz coś jeszcze. Chociażby znowu coś o mnie. Jak nic o mnie nie wiesz, to nic. Pisz cokolwiek, bylebyś myślał, że jesteś śmieszny. I koniecznie wrzuć zdjęcie w kolorze.

ocenił(a) film na 9
TomasT

Tomas, musisz się ogarnąć. Wyczuwasz sarkazm i odpowiadasz ? Zrobiłeś dokładnie to, o co prosiłem. Napisałeś cokolwiek. Słabe cokolwiek. Nawet nie wiem, czy sugerujesz, że jestem śmieszny, czy tylko mam myśleć, że jestem. Jedno wyklucza drugie. Może to późna pora. Może lepiej było położyć się spać, zamiast pisać głupoty ? Co do Twojej prośby, to obrazy noir kolorują tylko idioci, a dyskusji nie prowadzę. Do dyskusji potrzeba co najmniej dwóch osób, a ty jesteś sam. Ja z zasady nie rozmawiam z takimi mędrcami jak ty.

musicmans

Muscimans, musisz się ogarnąć. Wyczuwasz sarkazm i odpowiadasz? Zrobiłeś dokładnie to, o co poprosiłem. Napisałeś cokolwiek. Słabe cokolwiek. Nawet nie wiesz co sugeruję- że nie jesteś śmieszny. Może nie zauważyłeś, że moje wypowiedzi to imitatorstwo i przedrzeźnianie. Może to późna pora. Może lepiej było położyć się spać, zamiast pisać głupoty? Co do Twojej prośby, to o lewy profil obrazka postaci z animacji proszą tylko ludzie niemądrzy, próbujący na siłę być śmieszni (tu nie obrażam idiotów, bo to choroba), a dysksuji nie prowadzę. Do dyskusji potrzeba co najmniej dwóch osób, a Ty jesteś sam. Ja z zasady nie rozmawiam z takimi smieszko-mędrcami jak Ty. Wesołych Świąt ho ho:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
musicmans

Jak nie ma argumentów, to sa wyzwiska..ale co tam;) i tak życzę Ci dobrze i ponownie składam życzenia Wesołych Swiąt. To, że jesteś gejem lub obrońcą praw mniejszości nie upoważnia Cię do wyszydzania i obrazania innych. Każdy ma prawo do swojego zdania i nie możesz choćbyś nie wiem jak chciał narzucić mi swojego.

ocenił(a) film na 9
TomasT

Tomas, napisałem, ponieważ obraziłeś Icelandera66 zarzucając mu braki w wykształceniu ( "..a propos wykształcenia, to nawet nie wiesz co znaczy to słowo.."). Niestety twoje braki w wychowaniu i wykształceniu (podstawowym) nie pozwoliły na refleksje dotyczące własnego zachowania. Potem było jeszcze gorzej. Wypierdki z określeniami typowymi dla osobników słabo urodzonych i w takim środowisku się obracających: idiota, gej, brakowało tylko żyda. Teraz podnosisz, że nie mam argumentów. Na jaką okoliczność chłopcze od podawania piłek ? Tak jak pisał Icelander66 zacznij czytać ze zrozumieniem. Staraj się też mniej ruszać ręką przy komputerze, a więcej mózgiem (jak jest narząd).

musicmans

Zauważ, że może i odpowiadam czasami stanowczo, ale nigdy nikogo nie obrażam. Napisz mi gdzie nazwałem kogolwiek idiotą- Ty natomiast tak. Natomiast słowo gej Cię obraża? Ja nawet nie napisałem, że jesteś gejem, tylko że możesz być gejem lub obrońcą praw mniejszości..i to Cię obraża? No i dlaczego miałbym pisać o Żydach?
Wiesz jak nazywa się to co teraz zrobiłeś? MANIPULACJA
Mówisz, że ja obrażam kogoś zarzucając braki w wykształceniu, ale ja miałem na to konkretny argument i odpowiedziałem na próbę obrażenia mnie.
Ty natomiast argumentów nie masz żadnych, wyzwiska, manipulowanie faktami, przeinaczanie faktów..
Odpowiedz szczerze jesteś gejem? Czy nie?
P.S.Pododbno nie chciałeś ze mną prowadzic dysksuji a Ty zobacz ile postów w moim kierunku..
P.S. 2 No i post o matkach wyrzucających dzieci do śmietników. Powienieneś po takich słowach zapaść się pod ziemię ze wstydu. To jest właśnie kompletny brak myślenia, kultury, brak wszelkich pozytywnych cech rządzących rozmową.

ocenił(a) film na 7
Aleksandra_103

Niech każdy sypia z kim chce, to każdego indywidualna sprawa. O ile adopcja dzieci przez dwie kobiety nie jest zadnym problemem dla mnie, o tyle adopcja przed dwóch facetów jest dla mnie nie do przyjęcia. Nic nie zastąpi instynktu matki. Nic.

ocenił(a) film na 9
Unibet_78

Szczególnie tych, co dzieci wyrzucają do śmietników.

ocenił(a) film na 5
Aleksandra_103

Tolerancja to nie akceptacja.

ocenił(a) film na 6
Lulszczuch

A ta samotna matka to tez zenujaca twoim zdaniem byla?

ocenił(a) film na 6
littlelinkinquar

nie, nie mam nic do ojców czy matek wychowujących samotnie dzieci ,ale pary homoseksualne nie powinny wychowywać dzieci ,a w tej bajce zostało to przedstawione jako normalna rzecz...

ocenił(a) film na 1
Lulszczuch

Dlatego Bajka ma u mnie jedynkę. Gdyby nie ostatnie kadry to solidne 5 by miała. Przesadzili mocno. Dobrze ze to dziecko płci nie zmieniło w międzyczasie

ocenił(a) film na 5
woocioo

Jestem dojrzałym, inteligentnym człowiekiem, przystosowanym do życia w realiach XXIwiecznego społeczeństwa... dlatego dam bajce ocenę 1, bo przez ułamek sekundy było dwóch mężczyzn przedstawionych jako para.

Jaki ten nasz naród jest ograniczony. Twórcy filmu puścili oczko do homoseksualistów chcąc pokazać, że każdy ma prawo mieć dziecko i je kochać, wychowywać, pokazać jak żyć. Zrobili to w bardzo delikatny, subtelny sposób. Nie kazali Ci od razu iść i wyruchać wszystkich Twoich kumpli, bo tolerancja, bo otwartość, bo takie czasu. I wiesz co? Ja też nie popieram homoseksualizmu, a już na pewno nie adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tylko uwaga - moje poglądy nikogo nie interesują. Twoje też nie. Bo tu nie chodziło o poglądy na temat orientacji seksualnej widzów, tylko o takie właśnie puszczenie oczka. I nie, nie był to nacisk na pary homoseksualne. Pojawili się też bohaterowie czarnoskórzy, samotna matka itd. To nie było propagowanie gejów czy lesbijek, tylko pokazanie że każdy ma prawo do rodziny, do miłości. Czy się z tym zgadzasz czy nie - nikogo to nie interesuje. A podejście 'dam 1/10 zamiast 5/10' świadczy tylko o tym, ze jestes amebą umysłową, a nie dojrzałym człowiekiem, z którym warto podyskutować.

mokfa

"każdy ma prawo mieć dziecko i je kochać, wychowywać, pokazać jak żyć"
Przez to, że bezmyślne, ogólne i nie "sprawdzone" logicznie to zdanie — staje się naiwnym i głupim.
Bo ja znajdę pełno przykładów gdzie wg PRAWA (mówię o prawie) jakiś człowiek czy para nie może mieć dzieci. W kodeksie karnym pewnie znajdzie się PEŁNO przypadków logicznie zaprzeczając twojemu stwierdzeniu, ze "KAŻDY".

Więc, NIE KAŻDY.
Więc są wyjątki, są przypadki itd.
Ale to są zasady i "prawo" wymyślane przez ludzi samych sobie. Nie przez "naturę", logikę, itd. Tylko przez ŁBY LUDZKIE.
I jak kiedyś sobie wymyślili komu nie wolno mieć dzieci, tak teraz niektórzy ludzie sobie wymyślają, że komuś tam wolno mieć dzieci.

"Tylko uwaga - moje poglądy nikogo nie interesują.Twoje też nie."
No to już pojechałaś. To jak ma być sprawiedliwie to NIKOGO NIE OBCHODZĄ NICZYJE POGLĄDY, również poglądy gejów na temat jak wygląda normalność, jak wygląda rodzina itd.
Nikogo ich poglądy nie interesują ?

"o nie było propagowanie gejów czy lesbijek, tylko pokazanie że każdy ma prawo do rodziny, do miłości."
NIE! Nie KAŻDY ! I nie "PRAWO", patrz uwagi o kodeksie karnym itd.

"Czy się z tym zgadzasz czy nie - nikogo to nie interesuje."
G..wno prawda.
Jest "wojna". Są tacy których to interesuje i tacy których nie. Trwa WOJNA. Na razie taka 'miękka', polityczna, poprzez media, poprzez kulturę, poprzez pranie mózgów i narzucanie swoich wizji co jest normalne, a co nie.
Ale wystarczy jakiś prawdziwy, fizyczny konflikt globalny i wtedy "widły i bejsbole" pójdą w ruch ;)
A wtedy twoje naiwne memłanie będzie bez znaczenia, wygrają silniejsi.

Chyba, że jedna ze stron stwierdzi, że aż tak nie zależy im na obronie swojej normalności. Przekalkuluje, że "kurde, mam tu walczyć i ryzykować zdrowie i życie, żeby zachować tę normalność...eee.. aż tak to mi nie zależy" i odpuści. I wtedy uda się zmienić normalność w sposób "na miękko" ;)



ocenił(a) film na 5
rhotax

Oho, student prawa. Urywam dyskusję.

ocenił(a) film na 5
Lulszczuch

Jestem po obejrzeniu tego filmu. I szczerze to muszę napisać, że bajka mi się bardzo podobała gdyby nie jeden szczegół - wymieniony przez Ciebie. Przekaz nawet tak krótki ma utrwalać w umyśle odbiorcy w tym wypadku dziecka, że gdy kolega/koleżanka ma dwie mamusie czy też tatusiów to jest coś normalnego. A jak wiadomo dziecko się najłatwiej indoktrynuje.

Pilman

Racja, ja tam bym pokazał, że jak dziecko ma 2 mamusie albo 2 tatusiów, że trzeba temu dziecku doj...ać, od tak. po katolicku dopier...ić. Co by się inne dzieci nie pedalszczyły.

ocenił(a) film na 5
ast

Aż skomentuję Twoją kulturalną wypowiedź: nie ma co jesteś katol pełną gębą.

Pilman

Witaj w klubie :)

ocenił(a) film na 5
ast

No nie. Nie witaj w klubie. Ja w swojej wypowiedzi nie robię żadnemu z dzieci krzywdy. Ba nawet nie nawołuję nikogo do bicia tychże dzieci. Także nie witam Ciebie a raczej żegnam.

Pilman

Do listy swoich cech dodaj jeszcze: Nie rozumiem sarkazmu.

ast

A ty do opisu swojego charakteru dodaj: g..upi szczekający dzieciak, zasłaniający się sarkazmem, bo nic innego już nie ma.

rhotax

Oj, czyżbyś również był upośledzony jak kolega wyżej? Rozumiem...zabolało :(

ocenił(a) film na 7
Pilman

Trochę błędne podejście z tą indoktrynacją. Skoro homoseksualiści rodzą się w tradycyjnych rodzinach to Twój post ma się nijak do rzeczywistości.

ocenił(a) film na 5
Unibet_78

No wiesz trudno żeby się takie osoby rodziły w środowisku homoseksualnym. Jednakże muszę się z Tobą nie zgodzić gdyż, to że takie osoby się rodzą to fakt. To że mają takie skłonności od urodzenia to mit także tu może zadziałać cytowana przez Ciebie indoktrynacja.

ocenił(a) film na 6
Lulszczuch

A co jesli to były koleżanki i ta akurat do niej wpadła, albo siostry, a u facetów widać, że to "ojciec" i "dziadek". Ociupine tolerancji, a nie wszedzie sie to widzi...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lulszczuch

Ty poważnie tak odebrałaś wypowiedź Selessy?

ocenił(a) film na 10
Lulszczuch

O rany... Człowieku <Lulszczuch>, masakra.... Przytoczę "zdanie" z Twojej wypowiedzi:

"Np: Gwałty uchodźców w kolonii ,a ty pewnie widzisz ,że Niemki się ubierają zbyt wyzywająco i same prowokują biednych uchodźców (zamykajmy Niemki w więzieniach) ... Tolerancja ma swoje granice"

No to pojechałeś. Musiałam przeczytać dwa razy, żeby upewnić się że zrozumiałam dobrze Twoją wypowiedź. Jak mówią memy: "mózg roz*ebany".

Przede wszystkim - jest naprawdę NIKŁA szansa, by Selessa, która sądząc po wypowiedzi, należy zdecydowanie do ludzi o umyśle otwartym i tolerancyjnym, obwniała kuso ubrane dziewczyny za gwałty - kogokolwiek na kimkolwiek. To jak ubiera się dziewczyna to jej prywatna sprawa, a że niektórzy faceci nie potrafią opanować siebie i swojego przyrodzenia, to nie wina tej dziewczyny. Cholera. Gwałt jest winą gwałciciela - nie dziewczymy, która założyła krótką spódnicę. I nie ma tu żadnego znaczenia pochodzenia zarówno sprawcy, jak i ofiary. Niech każdy się po prostu pilnuje, a faceci niech trzymają swoje "skarby" w spodniach dopóki nie da im się wyraźniego komunikatu, by zrobili inaczej.

I to nie Selessa odwraca kota ogonem, a Ty.

duerre

Cóż za brak tolerancji dla kultury islamu - co za ograniczone patrzenie na świat... przecież biedni uchodźcy nie mieli u siebie styczności z takim ubiorem i zachowaniem kobiet... czemu mamy ich winić za to, że nie mogli się powstrzymać ?
Co jak przyjedziesz w nowe miejsce do kompletnie innej kultury to musisz wszystko wiedzieć ? Co za brak TOLERANCJI ! Tym bardziej, że ci biedni ludzie uciekali z terenu ogarniętego wojną - kiedy mieli się dowiadywać o tych różnicach kulturowych - ja się pytam ?
Przesadzasz duerre z tą winą mężczyzn - chyba jesteś katolem... że tak na islam naskakujesz -_-

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones