PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 352 135
ocen
8,0 10 1 352135
7,0 36
ocen krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

To historyczne zdjęcie Religi i spiącego lekarza w tle po wyczerpującej operacji. Jest genialne i jak
się na nie patrzy, to kryje się za nim tyle historii to opowiedzenia, można je czytać wręcz, a raczej
się domyślać. A w filmie poswięcono tej scence absolutne minimum. Niemal odtworzenie tej scenki
1:1 w bezruchu i nic poza tym.

Oczywiście, że cały film to jest TA historia, która się kryje za zdjęciem, ja wiem. Ale mam na myśli
raczej te drobne szczegóły z danej chwili, sytuacji, może opowieści autora zdjęcia albo drugiego
lekarza. Cokolwiek. Gdyby ta końcowa sekwencja była odrobinę bogatsza i chociaż pół minuty
dłuższa.

Właśnie tego mi zabrakło i tylko tego.

usiak8

Zgadzam się.

Zakończenie jest perfekcyjne, dobrze że film kończy się kadrem na oczy profesora. Gdy siedziałam w kinie myślałam - koniec, koniec. Już niech niczego nie robią dalej.

Dla mnie 10/10.

ocenił(a) film na 10
usiak8

a mnie się właśnie wydaje, że to byłby nadmiar. film był idealnie wyważony, bez zbędnego idealizowania, patosu itd. i także idealnie zakończony. naprawdę jestem zachwycona.

antygrafik

Zgadzam się. W tym filmie narracja jest poprowadzona PERFEKCYJNIE. Nie dodałbym, ani nie odjął ani jednej minuty.

ocenił(a) film na 9
usiak8

Ja odczuwam i niedosyt po zakończeniu i jestem zadowolona zarazem bo ten kadr był bardzo wymowny. Wyszłam z sali kinowej i nie umiałam skomentować tej produkcji. Rewelacyjny polski film o fantastycznym lekarzu

ocenił(a) film na 9
usiak8

Dla mnie zakończenie idealne! Szczerze mówiąc domyślałem się, że to legendarne zdjęcie zostanie wplecione w historię, jednak w momencie pojawienia się go na ekranie... ktoś chyba zaczął kroić cebulę.
Gdybym siedział sam w kinie pewnie popłakałbym trochę bardziej a tak trzeba było trzymać fason.
Dla mnie to najlepszy polski film w historii!

ocenił(a) film na 9
kukla

ogólnie we wszystkim się zgadzamy. Niedopowiedziane sceny mają większą siłę, niż gdy się pokaże zbyt dużo. Ale przez pół filmu mając w pamięci to zdjęcie oczekiwałem, że ono się chociaż trochę poruszy :)

usiak8

To właśnie film jest "poruszeniem" tego zdjęcia - fabularnym jego rozszerzeniem. Tak bym właśnie to widział - nie odwrotnie.

ocenił(a) film na 10
kukla

Kukla, pięknie powiedziane :)

ocenił(a) film na 6
usiak8

A mnie się podoba właśnie jak było na filmie.

usiak8

A mnie zakończenie wydało się zaskoczeniem, myślałam że coś jeszcze się wydarzy ale uważam ,że było piękne. Tak własnie powinien się kończyć ten film.

ocenił(a) film na 8
usiak8

Wychodząc z kina też byłam trochę rozczarowana nagłym zakończeniem, ale po przemyśleniu stwierdziłam, że przeciąganie czy rozwijanie tej sceny nie spotęgowałoby jej efektu, wręcz przeciwnie. Sam pomysł umieszczenia tego, legendarnego już, zdjęcia w filmie - genialny!

Natomiast zabrakło mi czegoś innego - rozwinięcia wątku rodziny profesora. Sceny z żoną były nieliczne, dialogi urywały się w połowie, dzieci nie zostały w ogóle pokazane. Rozumiem, że film nie miał być biografią, tylko przedstawieniem wydarzeń, które doprowadziły do pierwszych przeszczepów serca w Polsce - niemniej, wyłaniający się z niego obraz prof. Religi jest moim zdaniem niepełny.

ocenił(a) film na 7
usiak8

u mnie to samo. liczyłam, że to zdjęcie "ożyje"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones