PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=388682}
4,8 51 856
ocen
4,8 10 1 51856
5,5 14
ocen krytyków
Brüno
powrót do forum filmu Brüno

Pytam powaznie....co Was smieszy w robiacym z Siebie kretyna, kpiacym ze wszystkiego i wszytskich w zenujacy sposob czlowieku ??

ocenił(a) film na 7
lukdos

Naigrywanie się ze stereotypów, zarówno gejowskich, jak i homofobicznych, a ściślej mówiąc - z ludzi tymi posługujących się tymi stereotypami. Przednia zabawa! Głupota ludzka bawi w kinie od czasów Chaplina.

lukdos

wszystko

ocenił(a) film na 4
Ms_Marc

Dobrze ujęte ;) Całkowicie się podpisuję, że wszystko!

lukdos

Koleś wyluzuj, to jest komik... dość hardcorowy no ale jednak :)

ocenił(a) film na 6
lukdos

śmieszą mnie najbardziej takie reakcje jak Twoja :)

Ire

Ja napiszę tylko tyle, że zwiastun "Borata" był autentycznie zabawny, a ten "Bruna" ma co najwyżej ze dwa śmieszne teksty. Czarno to widzę, a poza tym kolejny film rozpowszechniający ten debilny stereotyp geja niespecjalnie mnie raduje (bo niestety, choć to może nie jest celem Cohena, to taki będzie ostateczny efekt).

Albertino

nie rozumiem, jaki stereotyp geja?
gdyby wśród homoseksualistów nie występowali tacy jak Bruno, myślę że Cohen nie wykreowałby nigdy takiej postaci. Wszyscy wiemy, że są geje i geje tacy jak Bruno. Nie mnie oceniać, których jest więcej, ale bez wątpienia ci "przgeięci" bardziej rzucają się w oczy. Kilka dni temu byłam w klubie gej/les obwieszonym plakatami tegoż filmu, zachęcającymi do obejrzenia. Myślę, że każdy gej mający do siebie dystans, będzie się śmiał w tych momentach, co trzeba.
Cohen żartuje sobie ze wszystkich, także z siebie (jako żyda) i nie ma co się obruszać, tylko przymknąć oko i obejrzeć lub nie oglądać.

A jeśli chodzi o stereotyp w Polsce Jacyków swoją postawą wyrządził o wiele więcej gorszego niż postać Bruna, ten drugi chociaż jest ładny, sympatyczny i zabawny :/

Na tle Jacykowa, Bruno może tylko wizerunek geja w Polsce poprawić.
Poza tym wątpię by na ten film wybrali się homofobiczni widzowie, a raczej Ci, którzy wiedzą, że nie każdy gej to Bruno.

Ja film obejrzę ;]

ocenił(a) film na 6
lukdos

a widziales fragment jak rozmawia ze skinami na jakims ich koncercie i sie ich pyta czy podnieca ich chodzenie bez koszulki;) ?

ocenił(a) film na 4
lukdos

no wlasnie sam sobie odpowiedziales... robienie z siebie kretyna, kpina ze wszystkiego i wszystkich! :D

DJ_Topik

Dokładnie to miałem na myśli pisząc powyższego posta: http://www.filmweb.pl/Geje+boj%C4%85+si%C4%99+wzrostu+homofobii+po+premierze+%22 Br%C3%BCno%22,News,id=52314

lukdos

Żenujące to są reakcje ludzi, którzy twierdzą, że poczucie humoru Cohena jest żenujące. Wulgarne - tak, ale nie żenujące. A śmieszy mnie przede wszystkim to, że się nabija ze wszystkich i wszystkiego (bez żadnych wyjątków), a przede wszystkim z reakcji ludzi, którzy nie potrafią mieć do siebie i innych dystansu. :) W "Boracie" nabijał się z gejów i homofobów, rasistów i Afroamerykanów, Żydów i antysemitów, amerykańskich "patriotów" i kraju "trzeciego świata" (Kazachstan). Bardzo zdrowa niepoprawność polityczna.

ocenił(a) film na 5
lukdos

makabrycznie głupie i tandetne, więc może dla tego aż tak śmieszy

ocenił(a) film na 7
bluebell_4

Monty Python też kiedyś szokował i też dużo osób uważało ich twórców za bandę kretynów, ale i oni, i Cohen, mają mnóstwo fanów ;)

ocenił(a) film na 6
pnkkworker

W swoim szlachetnym zamiarze i czystej teorii ten film byc może i faktycznie ma wyśmiewac idiotyczne stereotypy i ludzką głupotę. Niestety w prakrtyce na ten film uderzą przygłupy i szczerze uwierzą w to co widzą na ekranie. Nie jest to jednak wina twórców filmu, takie po prostu mamy społeczeństwo.

ocenił(a) film na 6
lukdos

wszystko

ocenił(a) film na 1
lukdos

A mnie nic tu nie śmieszy jego humor jest na najniższym poziomie jest żenujący a śmieja się z niego ludzie mało inteligentni.

gabportal

Ciekawe jak udowodnisz tą tezę "a śmieja się z niego ludzie mało inteligentni"??

zooshe

mnie ten film i on bardziej przeraza niż śmieszy ://

ocenił(a) film na 1
zooshe

Prymitywne poczucie humoru typu Borat robiacy kupe itp = śmiech prymitywnych odbiorców.
Jak film gdzie pełno jest niesmacznych wręcz obleśnych scen może podobac sie człowiekowi "na poziomie" który reprezentuje w życiu jakiś poziom kultury

ocenił(a) film na 7
gabportal

Bo Borat robiący kupę nie jest zabawny - to, co Borat robi z tą kupą, jest śmieszne! :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones