PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=532614}

Brud

Filth
7,2 47 476
ocen
7,2 10 1 47476
5,8 18
ocen krytyków
Brud
powrót do forum filmu Brud

No do klasy Trainspotting to tutaj daleko aczkolwiek aktorstwo dobre i fajny sposób narracji . Niektórym te wszystkie brudactwa w czynach i myślach mogą przeszkadzać, ale film przynajmniej jest szczery do bólu i nie udaje że coś jest fajne jak nie jest, pokazuje syf, dno i prochy takimi jakie są, a nie po to by ludzi do takiego życia zachęcać.
Jak się trochę chce wysilić myślenie to można tutaj również doszukać się pewnych psychologicznych aspektów tego filmu. Gł. bohater niewątpliwie nie jest człowiekiem , który siebie poważa i ma o sobie dobre mniemanie. Wiele jego czynów określiłbym jako próbę zdławienia w sobie nadmiernej wrażliwości na świat itd.

ocenił(a) film na 8
armarange

Ja osobiście uważam, że ociera się o poziom Trainspoting, czasami nawet go przewyższa. Przede wszystkim genialne aktorstwo, świetny montaż, pięknie pokazany brud Edynburga w ciele jednego policjanta - nałogi, krętactwa, choroby, przemoc, oszustwa... Jeden z lepszych filmów jakie widziałem ostatnio.

ocenił(a) film na 6
Pawel_Gosia

W czym przewyższa Trainspotting ? Dla mnie akurat to jednak inna liga zupełnie.

ocenił(a) film na 8
armarange

Zgadzam się w 100 %. Inna liga. Całkowicie o czymś innym opowiadają te dwa filmy. Punktem, który je "łączy" są prochy. No ale te to przecież nie w jednym obrazie pojawiają się...
Dorastanie, poznawanie świata w jednym obrazie, degeneracja, "samoeliminacja", nie umiejętność odnalezienia się w dorosłym życiu z w drugim - to gdzie i jak je porównywać? Pomijając sposób przedstawienia historii, gatunki filmowe...

ocenił(a) film na 6
amorphis_bk

Ok. Ja z kolei miałem na myśli inną ligę w sensie jakości jako dzieło filmowe. Trainspotting dla mnie jest o te dwie klasy lepszym filmem, lepiej zrealizowanym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones