PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1121}
7,3 7 152
oceny
7,3 10 1 7152
7,3 15
ocen krytyków
Brzezina
powrót do forum filmu Brzezina

Malczewski w kinie

ocenił(a) film na 10

Piękny poetycki film.Kolejna wspaniała adaptacja filmowa prozy Jarosława Iwaszkiewicza.Na szczególną uwagę zasugują w tym obrazie zdjęcia.Sposób kadrowania oraz dobór barw stylizują je na malarstwo Jacka Malczewskiego.Oczywiście jest to stylizacja jak najbardziej zamierzona.Dowodem na to jest sposób filmowania, dzięki któremu plan jest wierną adaptacją konkretnego dzieła malarskiego.

ocenił(a) film na 9
irek

Jakie dokładnie dzieła malczewskiego przenosi Wajda na ekran? Nie mam w tej chwili możliwości zobaczenia tego filmu, a jest mi bardzo, ale to bardzo potrzebne! Proszę o pomoc :)

szklany

hmmmm także mnie to zastanawia, bo rzeczywiście niektóre kadry przywołują na myśl pejzaże, ale dziwi mnie dlaczego akurat malczewskiego, skoro on właściwie nie był pejzażystą a raczej symbolistą. oczywiście wyczuwa się klimat jego dzieł itd ale na szczególną uwagę zasługują wizerunki młodych dziewcząt z kosą - tak malarz wyobrażał sobie śmierć. nie muszę chyba pisać o scenie, w której malina ścina kosą kaczeńce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones