PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491117}

Burza

The Tempest
5,5 3 794
oceny
5,5 10 1 3794
5,0 3
oceny krytyków
Burza
powrót do forum filmu Burza

Moim zdaniem Russell Brand to największy minus tego filmu. Nie mam pojęcia, jakim cudem znalazł się w obsadzie. Do jakiego filmu nie trafi, to go zepsuje.
Poza nim uważam "Burzę" za wspaniałą ekranizację. Może nie tak rewelacyjną, jak "Tytus Andronicus", ale dużo mu nie ustępującą. Kiedy po praz pierwszy zobaczyłam adaptację Szekspira (którego dzieła uwielbiam) stworzoną przez Julie Taymor, pomyślałam "WTF?!", to jakieś kpiny i farsa, jednak zagłębiając się w nie zrozumiałam, że jej prace są genialne. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz weźmie się za Szekspira. W "Burzy" najbardziej uwiódł mnie Ariel. Doskonała rola. Moja ulubiona Helen Mirren też wypadła świetnie. Niezbyt przypadli mi do gustu młodzi bohaterowie, czyli Felicity Jones i Reeve Carney, ale właśnie tacy przesłodzeni mieli być, więc nie ma się nad czym rozwodzić.

ocenił(a) film na 7
eveline_v

Myślę że świetna rola Hounsou zrekompensowała Branda ,mi się kojarzy on z narokotykami ,skandalami i za nic nie pasuje do filmu historycznego jeszcze do dzieła Szekspira ,ale film bardzo dobry ,warto oglądnąć i przypomnieć sobie o pewnych szlachetnych cechach jak szlachetność,wybaczanie ...jest i intryga ale bez tego nie było by znowu filmu ,śmiało daje 7/10

ocenił(a) film na 7
eveline_v

Świeżo po seansie muszę przyznać, że nie znając dzieł Shakespeare'a nie wiedziałem iż to na podstawie jego tworu powstała ta produkcja. Nie mniej jednak, po jej obejrzeniu muszę stwierdzić, że chyba właśnie to było jej największym plusem. Brawa za mowę biegle wyrecytowaną bez której nie byłoby klimatu, za kreacje Calibana i Prospery, która podtrzymywała całość na odpowiednim poziomie, ale przede wszystkim za postać Ariela, która uratowała w znacznym stopniu ocenę końcową. Prawdą jest, że nie każdy doceni wartość tego filmu, jednak ja mimo iż zamiary w trakcie miałem inne, to dotrwałem do końca i przekonałem się, że jako całość jest to nad wyraz dobra, choć trudna do przekazania realizacja. O kmiotkach pijaczkach, nie będę wspominał, gdyż to był najsłabszy element filmu i nie wart dłuższego rozważania. Podsumowując, The Tempest jest swego rodzaju odskocznią od nawału wszelakiej maści horrorów, dramatów i filmów akcji. Myślę, że właśnie ta inność powoduje, że powinno się na tę produkcję zwrócić uwagę i docenić to jak została zaprezentowana, mimo ogromnej skali trudności w jej wiarygodnym odzwierciedleniu. Miała być 6-stka, ale jak przeczytałem swoje wypociny, to stwierdziłem że plusów jest więcej niż minusów i 7 jest ostateczna.

eveline_v

gdy by była tam rola goryla to by się nadawał

eveline_v

nie mam ochoty ogladac wlasnie ze wzgledu na Russell'a Brand'a... to debil, cpun i beznadziejny aktor, na ktorego wrecz nie moge patrzec!

ocenił(a) film na 7
eveline_v

Dziwni jesteście. Właśnie Brand chyba najśmieszniejszą postacią był. W każdym razie tryskał energią, przez co sceny z jego udziałem przyjemnie się oglądało. Sam się zdziwiłem, że ten aktor tak potrafi zagrać. Naprawdę świetna rola.

A i tak przy okazji, Helen Mirren ma płaszcz jak Merlin w "Excaliburze".

ocenił(a) film na 4
eveline_v

Obsada w połączeniu z efektami specjalnymi ujawnia komercyjne podejście do tej ekranizacji. To jest produkt dla innego widza niż Tytys Andronikus.
Mocno zaakcentowane rozwarstwienie społeczne szczególnie w obsadzie aktorów widać ;).
W. Szekspir przecież niektóre "biesiadne" sceny celowo pisał dla uciechy prostszego odbiorcy. Osobiście daję duży plus dla Pani Reżyser za taki eksperyment. Mogło wyjść gorzej, albo niezauważalnie nijak, gdyby prostackie sceny nie były grane przez naturalnego prostaka ;) Moim zdaniem to podkreśla i eksponuje róźne podejście ludzi do sztuki życia. Dwaj niewolnicy także mają różne podejście do służby. Knowania i brutalna intryga brata króla są nieporównywalne do artyzmu słodkiej zemsty Prospery. No ale to już zasługą Wiliama jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones