PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=113192}

Być jak Stanley Kubrick

Colour Me Kubrick: A True... ish Story
6,6 4 454
oceny
6,6 10 1 4454
5,6 5
ocen krytyków
Być jak Stanley Kubrick
powrót do forum filmu Być jak Stanley Kubrick

Wpisujcie nawiązanid of ilmów kubricka z tego filmu.

Oto te, które ja zauwazylem Na poczatku jest muzyka do Odysei kosmicznej 2001, a Conway wrzuca do pralki pranie. Pralka z krecacym się bebnem przypomina statek kosmiczny w Odysei.

Drugi motyw to scena na nabrzezu, gdy jest muzyka z Mechanicznej Pomarańczy.

ocenił(a) film na 8
fidelio

Przede wszystkim scena początkowa!
Dwaj dziwni kolesie dobijający się do domu podstarzałego małżeństwa.
Czy to ci czegoś nie przypomina?
A scen zilustrowanych muzyką z filmów Kubricka było znacznie więcej...

fidelio

Na samym początku również słychać muzykę z Mechanicznej Pomarańczy, poza tym w tym filmie wykorzystana jest muzyka z filmów (przynajmniej ja tyle wysłyszałem): Barry Lyndon, Odyseja kosmiczna oraz Lśnienie. W scenie na nabrzeżu, nie bez powodu wrzucają go do wody, gdy słychać muzykę z Mechanicznej Pomarańczy:)

fidelio

Główne i chyba jedyne nawiązania do twórczości Kubricka to te muzyczne właśnie! Pod koniec filmu - gdy pan Allan ląduje w wariatkowie (na siłę próbowałem sobie wyobrazić, ucharakteryzowanym na hotel Overlook) leci w tle przewodni niemal kawałek ze LŚNIENIA - ten który sie przejawia ze dwa razy w oryginale i kończy go zarazem ;) Fajny, klimatyczny... takie latka pięćdziesiąte ;)

użytkownik usunięty
fidelio

Oprocz tych ktore tu wypisaliscie mi wpadlo w ucho: "I'm Kubrick,No I'm Kubrick, I'm Kubrick" ewidentne nawiazanie do koncowki Spartakusa:)

użytkownik usunięty

Tak inaczej. Bo jest tu tez nawiązanie do Malkovicha.
Conway zaczyna o nim opowiadać i dziwi się , że nikt takiego aktora nie zna :}

ocenił(a) film na 7

no a gest Alana w restauracji, ktory jest zarazem na plakacie????
to przeciez Bill Harford z rozmowy z Victorem Zieglerem z "Eyes wide shut"..

no i ostatnia scena, paznokcie- "Lolita".

ocenił(a) film na 7
fidelio

MUzyka odrazu wpadła mi w ucho.
Po za tym tych dwóch gościu na początku próbujących wejśc do domu starszego człowieka do ocziwiście "A Clockwork Orange", bo tak też dwóch młodzienców było stylizowanych.

Podobnie jak jeden z userów powyżej próbowałem doszukać sie hotelu Overlook, i myśle, że gdzieś tam w Rimmini on był.

Film ogólnie mnie mile zaskoczył. Spodobały mi się nawiązania do filmów Kubricka. Niezłe aktorstwo, dobra scenografia.

7-/10

ocenił(a) film na 7
fidelio

-"Żądam satysfakcji" krzyczy pod drzwiami mieszkania fan Kubricka.
- Jest też w filmie pewnie nieprzypadkowo aktorka Marisa Berenson.

Oba nawiązania do filmu Barry Lyndon.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones