PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172596}
7,3 30 083
oceny
7,3 10 1 30083
7,4 24
oceny krytyków
Capote
powrót do forum filmu Capote

film, pozbawiony jakich kolwiek emocjii (poza jedna chwila). Cala autentyczna historia pozwala na
mega mega produkcje, jednak to gdzies zniknelo. Rola Hoffmana jak najbardziej mocna i pelna uznania
jednak troszeczke "przerysowana". Moglo byc o wiele lepiej z mojego punktu widzenia, czytajac
pozniej informacje o samym bohaterze jak jak i o histori ktora sie wydazyla bylem bardziej poruszony
niz podczas filmu.

ocenił(a) film na 9
fumka23

Emocje moim zdaniem jak najbardziej są, ale podawane w sposób wyrafinowany i subtelny, a nie w oczywisty, patetyczny i nachalny, jak np. w ocenionym przez Ciebie na 8 "Zniewolonym". Siła "Capote" tkwi w jego kameralnym klimacie, całe szczęście, że nie jest "mega produkcją".
PS: Jaki fragment filmu miałeś konkretnie na myśli, pisząc "poza jedną chwilą"?

ocenił(a) film na 4
jojok21

ps.: jak wieszaja kolesi.

piszac mega produkcja mialem na mysli prawdziwosc historii, kazdy ma swo gust. Jednak mi sie szczegolnie nie podobal.

ocenił(a) film na 9
fumka23

Czyli tak jak myślałem. Dla mnie było wiele bardziej poruszających momentów. Chociażby wtedy, gdy Perry Smith opowiada wreszcie pisarzowi o mordzie.

fumka23

To film duszny od emocji...
A Capote zagrany b a r D z o autentycznie...

ocenił(a) film na 9
jojok21

Zgadzam się z Tobą jojok w 100%! Ten film aż kipi od emocji, momentami jest wręcz intymnie...

ocenił(a) film na 8
fumka23

Moim zdaniem w tym filmie było mnóstwo emocji, przede wszystkim w relacjach Capote'a z mordercami, co udało się znakomicie oddać. Perfekcyjnie ujęto moralne rozterki pisarza i to jak udało się to oddać Hoffmanowi, jest dla mnie dużo istotniejsze niż sama kreacja postaci - jego rozterki i świadomość co do podwójnej gry jaką z nimi prowadził, i która odbiła się na całej jego twórczości i życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones