PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219796}

Captain America: Pierwsze starcie

Captain America: The First Avenger
6,7 189 724
oceny
6,7 10 1 189724
5,9 20
ocen krytyków
Captain America: Pierwsze starcie
powrót do forum filmu Captain America: Pierwsze starcie

Waszym zdaniem ....

ocenił(a) film na 3

Który Film był gorszy ? Capitan America ? czy Thor ? :)

StargardX

Oba bardzo dobre, ale Thor lepszy.

ocenił(a) film na 3
StargardX

Ten sam badziewny poziom. Thor trochę gorszy

ocenił(a) film na 8
StargardX

Captain America i Thor to na razie dwa najlepsze filmy od Marvela IMHO. :D

ocenił(a) film na 5
DarthDream

To obejrzyj Avengers xD

ocenił(a) film na 8
Ghostface_22

Oglądałem i niezbyt mi się podobało. :>

użytkownik usunięty
DarthDream

Chcesz powiedzieć że Man of Steel był lepszy?

ocenił(a) film na 8

MoS to mój ulubiony superhero movie. :] Jedyny, któremu na Filmwebie wystawiłem 10.

użytkownik usunięty
DarthDream

Szanuję twoje zdanie ale się z nim nie zgadzam ;)

ocenił(a) film na 8

Spoko. ;]

użytkownik usunięty
DarthDream

Avengers - 9/10
Man of Steel - 4/10

Whatever...
http://www.rottentomatoes.com/m/marvels_the_avengers/
http://www.rottentomatoes.com/m/superman_man_of_steel/

Nie muszę chyba mówić który film uważam za lepszy ;)

ocenił(a) film na 7
DarthDream

Wszystko spoko, ale Superman to postać z uniwersum DC. I powinien o tym wiedzieć każdy amator komiksów.

ocenił(a) film na 8
salamandraplamista

No i ja też to wiem. :)

ocenił(a) film na 6
StargardX

oba świetne ale ja wole Kapitana

ocenił(a) film na 2
Michael7912

Jeden jak i drugi słabiutki, ale jednak CA gorszy ;d

ocenił(a) film na 5
StargardX

Thor nie poraził klasą, ale był 100 razy lepszy od CA.

StargardX

Thor był lepszy :P

użytkownik usunięty
Puchy11

Thor - typowy średniak, a Cap to po "Iron Manie" i "Avengers" IMO najlepszy film pierwszej fazy MCU;)

Po takich opiniach to nie pozostaje nic, tylko obejrzeć ;)

ocenił(a) film na 5

Pierwsza faza:
-Avengers (10/10)
-Iron Man 2 (9/10)
-Iron Man (9/10)
-Kapitan Ameryka:Pierwsze Starcie (8/10)
-Thor (7/10)

użytkownik usunięty
Ghostface_22

zapomniałeś o "The Incredible Hulk" - to także film z MCU;)

ocenił(a) film na 5

a no fakt,no to Hulk bedzie przed Thorem
-The Incredible Hulk (8/10)

ocenił(a) film na 7

Bzdura. Odcięli się od tego filmu.

ocenił(a) film na 4
Ghostface_22

Ja bym to ujął tak:

1. Iron Man
2. Iron Man 3
3. Thor
4. Avengers
5. Iron Man 2
6. Hulk
7. Kapitan Ameryka

zeicc

Moja lista wygladalaby tak:
1. Thor -obie czesci genialne :D rozrywka pierwsza klasa ;)
2. Avengers

reszta nie robi wrazenia dlatego je pomijam ;)

użytkownik usunięty
StargardX

Thor lepszy. Kapitan Ameryka słaby. Było kilka momentów, które mi się podobały, ale zniechęcił mnie sam fakt, że Kapitan Ameryka - moim zdaniem - to jeden z najnudniejszych superbohaterów Marvela.

ocenił(a) film na 5
StargardX

muszę sobie oba filmy znowu oglądnąć,ale Thor gorszy

ocenił(a) film na 7
StargardX

za to Thor 2 miażdży wszystko! :)

ocenił(a) film na 6
invisible__kid

Obejrzyj Kapitana 2 :) Zmiażdżył totalnie wszystko :)

ocenił(a) film na 6
invisible__kid

Nie miażdży.
Iron man 1 9/10
Iron man 2 7/10
Thor 7/10
Captain America 6/10
Avengers 9/10
Iron man 3 7/10
Thor 2 7/10
Captain America 2 9/10

StargardX

Thor jest taki sobie. CA lepszy.

ocenił(a) film na 7
StargardX

Thor lepszy, bo Natalie Portman ;) Ale ogólnie ciekawsza historia, nie nudziłem się. Natomiast na CA ziewałem co chwila.

ocenił(a) film na 3
Peter_1987

Peter 1987 a nie miałeś wrażenie ze w Thorze przesadzili z Efektami i całą tą scenografią królestwa wojowników ? bo dla mnie to wszystko było aż przesadzone i może aż za dużo tego jak na jeden film

ocenił(a) film na 7
StargardX

Niby tak, ale to miało tak wyglądać, w końcu to świat bogów. Za to akcja na ziemi mi się podobała. Choć w Avengersach nie lubiłem postaci Thora, to tutaj na ziemi pokazał bardziej ludzką twarz. Bo dopóki nie stracił mocy, to był strasznym dupkiem ;)

ocenił(a) film na 5
Peter_1987

A u mnie wręcz przeciwnie. Thor był strasznie nudny.

ocenił(a) film na 7
StargardX

Thor 1 gorszy do Capa ale 2 jest duzo lepsza no i wysoko podniesiona poprzeczka dla Capa2

ocenił(a) film na 3
luquepl

Thor najlepiej prezentuje się z całego składu. Niestety jego druga część słabiutka.
1 część Kapitana Ameryki to czysta kpina
Avengers to totalnie bezmózgi film, który prócz efektów nie ma nic do zaprezentowania.
Iron Man taki sobie

Liczę, że to się zmieni i w końcu powstanie naprawdę dobry film o superbohaterze :)

ocenił(a) film na 7
Indy_6

thor 1 byl slabiutki , mimo jakis tam bledow i luk w scenariuszu to 2 jednak jest lepsza

pozatym avengersi to raczej mieli glownie prezentowac efekty no i walke
nie spodziewalem sie nic innego po tym

ocenił(a) film na 7
luquepl

Zimowy Żołnierz jest filmem twórców Avengers, tak więc raczej będzie znacznie lepszy od pierwszej części Kapitana.

ocenił(a) film na 6
luquepl

Po obejrzeniu Capa 2 stwierdzisz, że Thor 2 był cienki ;p Cap 2 podniósł poprzeczkę bardzo wysoko i zdeklasował wszystkie Marvelowskie produkcje z tego uniwersum i nie tylko. Śmiem twierdzić, że z "komiksowych" filmów tylko Mroczny Rycerz z DC był lepszy. No i Może Watchmen porównywalny.

ocenił(a) film na 7
PawuWonka

Cap 2 jest lepszy od Thora 2 i to mocno ale wciaz uwazam ze Thor 2 nie jest slabym filmem jest poprostu bardziej mdly.
Co do Capa 2 i Mrocznego rycerza czy watchmen to troche nie trafione porownanie bo watchmeni jak i mrocnzy rycerz to takie mroczne filmy rozgrywajace sie glownie wieczorem a cap 2 to taki szpiegowski i duzo duzo mniej mroczny ;)

Zimowy zolnierz i tak mnie rozp....dalal tymi swoimi kopami a to jednego do silnika a to zlapal falcona za skrzydla haha

ocenił(a) film na 6
luquepl

Można porównywać, w końcu to i to jest produkcją "komiksową". Przy ocenie biorę wszystko pod uwagę. Mroczny Rycerz wygrał właśnie mrocznym klimatem, świetną grą Ledgera, dobrą fabułą, no i Batman to Batman, cytując klasyka "Because I'm Batman!" hehe :D. W Kapitanie oczywiście klimat był zupełnie inny, był to bardziej film szpiegowski, ale nie taki cukierkowy jak Avengers (nie byli bardzo cukierkowi, ale ciut), nie miał też przesadzonego humoru jak czasami Thor 2, choreografia walk była na najwyższym poziomie i chyba w żadnym innym filmie tego typu nie była aż tak dobra, fabuła byłą dobra i mocno zaskoczyła. Nie było lipy, 10/10.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
PawuWonka

Dark Knight to tylko i wyłącznie wizja Nolana. Nie jest to ekranizacja komiksów, bo z DC nie ma nic spólnego (poza postaciami). Do aktualnych filmów Marvel'a można ew. porównywać stare filmy z DC (Batmana od Burton'a + kolejne części, czy Supermany od Donner'a + te nowsze ekranizacje).

I nie wiem, gdzie Ty widziałeś dobrą choreografię walk w CA2... Nawet moje niewprawione oko wypatrzyło masę błędów na tej płaszczyźnie...

I według mnie najlepsze filmy z Uniwersum MARVEL'a to The Amazing Spiderman, The Amazing Spiderman 2 i X-Men:The Future Past. Tyle.

ocenił(a) film na 7
escariote

Oczywiście X-Men : Days of the Future Past :)

ocenił(a) film na 7
StargardX

Thor slabszy

ocenił(a) film na 9
StargardX

dla mnie zarówno obie części thora oraz kapitan ameryka są przedstawione na dobrym poziomie i wymiatają

ocenił(a) film na 3
max2244

Wybacz Maksiu ale nie zgodzę się z Tobą :)

ocenił(a) film na 8
StargardX

nie nawidze filmow MARWELA !.Wyjatkiem jest Hulk i w przyszlosci prawdopodobnie Guardian of the galaxy ale sie zobaczy.
Iron man to dla mnie jeden z najgorszych filmow ever naprawde.Mimo ze takie dobre recenzje i duzo zarabia to mnie sie poprostu nie podoba.

ocenił(a) film na 8
lavrenzo84

Ale Captain America naprawde jest dobrym filmem 8\10. ;]

ocenił(a) film na 7
lavrenzo84

Winter Soldier znacznie lepszy niż The First Avenger już widać to po zwiastunach obydwu filmów, a także po ocenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones