PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99284}
7,3 5 552
oceny
7,3 10 1 5552
Carandiru
powrót do forum filmu Carandiru

Czy film jest nagrywany w tym samym więzieniu co 3 sezon Skazanego na Śmierć?

szymas93

Raczej Ci się wydaje. ;)

Niepotrzebny

właśnie oglądam ten film i sądzę że mi się wydawało, bo widziałem zapowiedź filmu na Polsacie i więzienie były podobne do tych z 3 sezony PB

szymas93

właśnie oglądam ten film i też mi przyszło na myśl więzienie z prison break:) To była bodajże "sona"

hitman473

Sona to ugrzeczniona, mierna podróba Carandiru.

szymas93

carandiru nie istniało już w trakcie kręcenia 3 sezonu p.b., w każdym bądź razie tamto więzienie było wzorowane na carandiru

jayde

Racja bo czytałem na Wikipedii że więzienie z 3 sezonu PB było budowane na potrzeby PB

szymas93

Bardzo Dobry film. Największymi Bandytami w tym filmie są Ci strażnicy co wbili do więzienia na końcu filmu

szymas93

dało się zauważyc,że w trzeciej serii PB dużo było z tego więzienia zapożyczone.albo to zbieg okoliczności bo zazwyczaj wszystkie więzienia w Ameryce Południowej są do siebie podobne albo rzeczywiście ,,zgapili,,pomysł na więzienie z tego filmu.a tak poza tym to Carandiru było znacznie większe od Sony:)

bishop_filmaniak

Zgapili. ;)

Niepotrzebny

zgapić=zapożyczyć;)

bishop_filmaniak

Nie wiem, jak to było z Prison Breakiem i Carandiru, ok?
Ale raczej zgapili, skoro Hector nie zgłosił plagiatu.
Ewentualnie dał sobie spokój...
Albo nie widział tego serialu.

bishop_filmaniak

Chyba wzorowali się na tym więzieniu.

użytkownik usunięty
szymas93

o tak, biedni kryminalisci - ja tam kibicowalem policji zeby jak najwiecej tego scierwa wytlukli, zwlaszcza ze bylo przepelnienie, a to dobry sposob na zrobienie luzu
pokazali 5 wiezniow na kilka tysiecy w pozytywnym swietle i juz ci sie wydaje ze tam sami niewinni siedza

użytkownik usunięty

Do Niepotrzebny - Sona to ugrzeczniona podróba ? Nie powiedział bym ... Fakt, wiele jest zapożyczonych motywów i wzorców z Carandiru, ale czy w Carandiru były prawie każdego dnia pojedynki na dziedzińcu i obstawianie kto przeżyje a kto nie ? Czy w Carandiru każdy musiał walczyć o jedzenie żeby przeżyć ? W Sonie kto był pariasem (patrz Belick) nie opływał w dostatki. Przemocy w Sonie było o wiele więcej, mniejsze więzienie, większy syf, woda była racjowana na każdego itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones