PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99284}
7,3 5 552
oceny
7,3 10 1 5552
Carandiru
powrót do forum filmu Carandiru

Oglądałem niedawno brazylijski film Elitarni 2, w którym sytuacja w brazylijskich wiezieniach była inaczej pokazana, a nawet sama pacyfikacja więzienia była inaczej pokazana. Film wydawał mi się bardzo wiarygodny, ale teraz nie wiem komu wierzyć. Kto mówi prawdę? Czy brazylijskie więzienia są takie jak je pokazano w Carandiru czy takie jak je pokazano w Elitarnych 2? A może są całkowicie niepodobne więzień z filmów?

ocenił(a) film na 8
doliwaq

a myślisz ze wszystkie wiezienia są takie same.?
przeciez każde jest inne pod każdym względem, są 'lepsze' i 'gorsze', a w Ameryce Płd to raczej tych drugich jest niestety wiecej...

ocenił(a) film na 10
maalwii_xd

doliwaq oglądałeś nieuważnie elitarnych, gdzie gubernator wyraznie mówi że nie chce w akcji odbijania zakładników drugiego carandiru

ocenił(a) film na 6
nigganigga

Nie rozumiem, gdzie tu kwestia nieuważnego oglądania? co to ma do rzeczy?
Zgadzam się z doliwaq, że obie produkcje w bardzo odmienny sposób przedstawiają obie strony - policję i więźniów - i faktycznie nie wiemy jak jest naprawdę. Pod pewnym względem to dobrze, bo w końcu każdy kij ma dwa końce.
Dla Elitarnych, Carandiru to dobra przeciwwaga, ale chyba lepiej by było obejrzeć te filmy w odwrotnej kolejności (najpierw Carandiry, potem Elitarnych).

ocenił(a) film na 10
luciacz

otoz akcja elitarnych 2 dzieje sie po akcji z carandiru i gubernator majac w pamieci tamta brutalna pacyfikacje chce uniknac podobnej sytuacji. Czego nie rozumiecie. Policja wziela nauczke z sytuacji z Carandiru i jest bardziej powsciagliwa w Elitarnych 2.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones