PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4455}
7,1 4 373
oceny
7,1 10 1 4373
7,2 8
ocen krytyków
Caravaggio
powrót do forum filmu Caravaggio

Tylko 6/10

ocenił(a) film na 3

Niestety trochę się zawiodłem. Faktycznie, film pod względem wizualnym prezentuje się bardzo dobrze, wygląda jak ożywione obrazy Caravaggio. Jednak to za mało. Zupełnie nie rozumiem użycia w filmie współczesnych przedmiotów, nie wiem jaką role miały one spłeniac , co miały wnieśc? W tym obrazie pominięto lub przeinaczono wiele wątków z życia artysty. Nie będę ich wymieniał, ale wszyscy znający temat wiedzą o co mi chodzi. Może należało zrobic zwyczajnie film biograficzny . Pewnie to banalne, ale przez to bardziej zrozumiałe, przystępne dla zwyklego widza. Obiecywałem sobie znacznie więcej, ale nie mogłem sobie odmówic obejrzenia filmu o moim ulubionym malarzu jakim jest Caravaggio

ocenił(a) film na 7
KORSZUL

Użycie współczesnych przedmiotów bardzo mi się podobały, pewnie świadczy o uniwersalności opowieści, a do tego ciekawie wygląda - długopis u papieża czy kalkulator w rękach księcia. Co do wątków z życia artysty nie mam za wiele do powiedzenia - nie miałem pojęcia, że film opiera się o życie prawdziwego artysty, byłem pewien, że to fikcja i nie wiem jak teraz podchodzić do tego filmu, skoro miał on opierać się na jakiś faktach. Zgadzam się za to ze stwierdzeniem, że film nie jest przystępny dla zwykłego widza, czytana poezja bardzo dłuży, a sama opowiedziana historia nie porywa w najmniejszym choćby stopniu.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones