PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96393}

Chłopiec i jego pies

A Boy and His Dog
6,6 2 390
ocen
6,6 10 1 2390
6,0 3
oceny krytyków
Chłopiec i jego pies
powrót do forum filmu Chłopiec i jego pies

Postapokaliptyczny świat przyszłości, zdewastowane pustkowia, bandyci - jednym zdaniem
mocno falloutowy klimat.
Pierwsze pół godziny to węszenie (dosłownie, SIC!) w poszukiwaniu cipe...tz. kobiet...
Zaskakujące i dziwne zakończenie plus młody Don Johnson w roli kozaka - gówniarza.
A tak na marginesie, jak pod ziemią, bez światła rosły drzewa, krzewy, trawa ?

ocenił(a) film na 7
vince25xx

Oryginalny i zaskakujący. Zakończenie jest genialne ;d. Te drzewa mnie też zastanowiły...

ocenił(a) film na 9
pawel_cimochowski

myślę że były sztuczne: trawa, drzewa tylko po to by stworzyć pozory normalnego świata.. Nigdy nie został pokazany "dzień" Podspodem :)

ocenił(a) film na 7
kazach

O tym nie pomyślałem <głupek>. Się wyjaśniło ;).

vince25xx

Twórcy gry ponoć stworzyli ją właśnie w hołdzie dla tego filmu , tzn. mędzy innymi oczywiście:) Tak gdzieś kiedyś czytałam .

ocenił(a) film na 7
vince25xx

To raczej Fallout był mocno oparty na tym filmie.. :) W gierce- pies towarzysz to Dogmeat, dokładnie tak, jak w kłótni nazywa Blooda Vic- co ciekawe, w drugim Falloucie handlarz, który jest początkową osią fabuły to też Vic. :) Ganianie za piczkami do bzyknięcia to raczej domena psów, ale tu fajnie to odwrócili... Zakończenie wymiata.
Co do podziemnej enklawy? Who cares? sztuczne, czy magia technologii, w końcu to przyszłość.... Ale prawda, tak jak pisze @kazach , ani razu nie było tam dnia...

ocenił(a) film na 8
kuapouchy

gdzieś w materiałach na temat falloutów było, że cały pomysł wastelandów i co ważne vault-ów to właśnie z tego filmu

ocenił(a) film na 7
vince25xx

Cholera - JA - jeden z największych maniaków Fallouta(ów) - oraz klimatów post-apo i nie widziałem takiej pozycji?! Zgroza! Zaraz nadrobię tą zaległość - tj. za jakieś 5 minut - jak skończy się zasysać :)

ocenił(a) film na 8
corben1

I jak podobało się ?

ocenił(a) film na 7
vince25xx

Spoko - teraz wiem czym sugerowali się twórcy gry - tzn. dwóch pierwszych Fallout'ów, które dały podwaliny kolejnym częściom. W grach jest mnóstwo nawiązań do tego właśnie filmu - tak, jak napisał <szela81> powyżej - wasteland'y z gangami i grupami, małe osady drifterów i vault'y z podziemnymi społecznościami - sam sposób, w jaki rozwalili robota przypomniał mi walkę turową z gry : kilka strzałów i odwrót, kilka strzałów i odwrót, kilka strzałów i odwrót, kilka strzałów i robot pada :) jak w grze - super pozycja dla fanów i zapaleńców takich jak ja. Bardzo mi się podobał a zakończenie też mi się spodobało - jedyne w swoim rodzaju :)

corben1

Jak chcesz dokładnie wiedzieć co inspirowało twórców Fallouta to obejrzyj to: http://www.youtube.com/watch?v=Xa5IzHhAdi4

Pozdro

revan5_4

To jest o Fallout 3 a my tu rozmawiamy o Fallout Classic, czyli 1 i 2. Pierwszych dwóch twórcą był Rosjanin a nie koleś który spierniczył temat Falloutów i uciekł z Interplay jak padło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones