PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=420136}

Chłopiec w pasiastej piżamie

The Boy in the Striped Pyjamas
8,1 408 927
ocen
8,1 10 1 408927
6,2 21
ocen krytyków
Chłopiec w pasiastej piżamie
powrót do forum filmu Chłopiec w pasiastej piżamie

Cały film po prostu piękny, idealnie pokazuje, co czuje dziecko i żona przez chore urojenia męża. Ale po tym, jak Bruno wchodzi do obozu odnaleźć ojca Szmula, zostaje razem z grupą więźniów obozowych zaprowadzony do pomieszczenia. Dziadek mówi, żeby się nie bali, to tylko prysznic. Ale wyglądało jak komora gazowa. Wiem, że pewnie głupio, że nie rozumiem, ale to był prysznic czy komora gazowa? Bo jeśli prysznic, to jestem ciekawa, co działo się dalej ;-;

żydom wmawiano że to są prysznice, w rzeczywistości były to komory gazowe (tak, w tym filmie to była komora gazowa), więc chyba już wiesz co się działo dalej.

użytkownik usunięty

"idealnie pokazuje, co czuje dziecko i żona przez chore urojenia męża"
LOL, ciekawy wniosek.

ocenił(a) film na 8

widziałam wiele "końcówek" filmów które można interpretować w różny sposób ( ile widzów tyle "końcówek") ale w przypadku tego filmu jest jedna "końcówka" - jedna -zrozumiała.Nie wiem jak można jej nie zrozumieć

użytkownik usunięty
Zana_fw

Zmyliła mnie wypowiedź starszego Żyda, o prysznicu. Jak wyżej mi wytłumaczono "żydom wmawiano że to są prysznice, w rzeczywistości były to komory gazowe ".

ocenił(a) film na 8
Zana_fw

Mam tylko nadzieję, że ten wątek to jakiś żart... :(
Czy w szkołach zlikwidowali lekcje historii?

użytkownik usunięty
dzungo

Nie zlikwidowali, ale nie pokazywali zdjęć komór gazowych takich jak w filmie.
Boże, o co wy się tak czepiacie? Nie każdy musi wszystko od razu załapać -.-
Filmweb mnie przeraża, tyle hejterów o nic.

ocenił(a) film na 10

Zainteresuj się II Wojną Światową , bo to naprawdę ukazuję wręcz wszystko o ludziach na świecie.
A co do lekcji historii, to przyłóż się , bo to naprawdę ciekawy przedmiot ;)

Dziecino, tu nie chodzi o hejtowanie, o czepianie się, raczej o przerażenie stanem wiedzy młodego pokolenia (boś dzieckiem na pewno). Nie jest prawdą, że możesz tego nie wiedzieć. Nie jest prawdą, że możecie olać wojnę, a filmy o holocauście oglądać jak kolejny holywoodzki wyciskacz łez. I sorry, ale moi uczniowie z I gimnazjum od razu załapaliby, że to nie były prysznice, więc mam nadzieję, że dopiero rozpoczęłaś edukację, a jeśli nie, to skup się na niej mocniej. Myślenie jest fajne, naprawdę.

ocenił(a) film na 9
pannadorka

Racja;)

ocenił(a) film na 9
pannadorka

Tym bardziej, że sekundę po tym gaśnie światło i widzimy niemieckiego żołnierza z maską gazową, wsypującego coś do środka (co rzecz jasna było cyklonem B). Nie wiem jak tego można było nie zrozumieć...

ocenił(a) film na 5
Oriflamme

Może to była odżywka do włosów :)

ocenił(a) film na 3
giovanni50

E tam. Woda w proszku.:)

ocenił(a) film na 9

Przecież w filmie było pokazane, jak Niemiec wsypuje do komory cyklon B, wtedy chyba sytuacja stawała się już w 100% jasna. Jakbyś nie wiedziała przed wojną Niemcy stosowali cyklon B do zabijania owadów itp. W końcówce specjalnie były pokazane wrzaski tych ludzi i to, że po jakimś czasie ucichły. W rzecywistości dodatkowo zawsze włączano silniki amochodowe, aby zagłuszyć krzyki. Śmierć po cyklonie B następuje po około 20 min, ale zazwyczaj odczekiwali 30 min, ale też nie zawsze ten sposób był skuteczny tych którzy jeszcze żyli i tak dobijano. W innych obozach stosowano gazy spalinowe, ale nie dawały takich efektów jak cyklon B. Gazy spalinowe były wykorzystywane w tzw. przenośnych komorach.

ocenił(a) film na 6
zdraaapka

ok, to w takim razie znalazłam kolejną niedorzeczność filmu ;) skoro umierają po 20 min to ojciec mógł uratować syna, który do komory wszedł mniej więcej w tym samym czasie, co jego ojciec do obozu :P

ocenił(a) film na 7
jakuboski

Nie do końca. Jeden z SSmanów z Auschwitz opisywał jak to na prawdę było i to właśnie dzieci umierały pierwsze. Dzieci i najsłabsze osoby. Więc nie jest to niedorzeczność.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Sasayaki

Musicie sie wszystkigo czepiac? Po prostu nie zalapala od razu. Wielcy dorosli, a od glupich wyzywaja.

martyna555

Jeśli tak oczywistego przekazu (gorzej - WIDOCZNEGO jednoznacznego przekazu) nie załapała to najwyraźniej owej cechy na i...jej brakuje. W dużym stopniu.

ocenił(a) film na 8
dzungo

O, ironio! a to przeciez film wlasnie dla dzieci 12+

ocenił(a) film na 1

a przez otwory w suficie polewali ich szamponem?
-.-

ocenił(a) film na 9
tomus1125

Jak można tego nie wiedzieć...
Z filmów o podobnej tematyce polecam "Życie jest piękne". Może pomoże niektórym trochę się dokształcić.

ocenił(a) film na 1
Epoxide

nie wyczułeś w mojej wypowiedzi sarkazmu?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Al_Bundy

Do tomus: nie było to skierowane do Ciebie, tylko do autorki tego tematu. Pomyłka;)

Epoxide

I po co mi to kurna piszesz?

Al_Bundy

nazywanie kogoś (a tym bardziej nacie) mało inteligentnym i tępym, świadczy przede wszystkim o twojej kulturze i niskim poziomie intelektualnym.

qqe

kiedy to prawda..

Al_Bundy

Poza tym dziadek mówił to po to, żeby dzieci nie zaczęły panikować i nie bały się śmierci. Tak, aby one nie wiedziały co się dzieje i nie zdążyły się połapać.
Dorośli świetnie zdawali sobie sprawę z tego, co się działo w tych komorach.
Kto tu jest mało inteligentnym, na to pytanie odpowiedz sobie sam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Historia powojenna jest dowodem na to, że jednak są o wiele madrzejsi w polityce niż inne narody. Natomiast samo porownywanie inteligencji zbiorowej nie ma zadnego sensu, bo taka nie istnieje.

ocenił(a) film na 7
Al_Bundy

Trafiłeś w sedno sprawy. Początkowo naziści zmuszali Żydów do wyjazdu z Niemiec poprzez nakładanie kolejnych obostrzeń. Później postanowili ich wymordować.
Jeśli jeszcze nie czytałeś to polecam powieść "Aimée & Jaguar. Historia pewnej miłości, Berlin 1943". Dużo wątków lesbijskich (za którymi nie przepadam), ale sporo tam informacji o sytuacji Żydów w III Rzeszy.

PaulKellerman

Postanowili bo nie oplacalo im sie wywiezienie...

Al_Bundy

O jak to łatwo powiedzieć nie? Zyjąc w wolnym kraju, kiedy nie ma łapanek, nikt cię nie zabije za brzydką kurtkę, nikt cie nie skatuje na alei Szucha, nikt cię nie wyśle do komory gazowej. "Byli głupi, że się nie domyslili że Hitler ich wymorduje" Bo ty oczywiście byś się domyślił. Jasne.

Sasayaki

NIe zyje w wolnym kraju tylko w Unii Europejskiej.

A tak nie ma lapanek.. moga mnie wsadzić do wiezienia za poglady lub obrone wlasna.

Tu mam gorzej - Oni mnie tutaj wykanczaja podatkami za to że pracuje.. w porównaniu z nimi HItler wydawal sie dosc normalnym człowiekiem..'

Wole umrzec w komorze gazowej niż żyć w kraju gdzie jestem niewolnikiem.



To że NIemcy ich wymorduja bylo oczywiste.. chcieli sie ich pozbyc, to byla najlogiczniejsza decyzja...

Al_Bundy

Ale ty mozesz wyjechac z tego kraju. Z wlasnej woli. A nie pod grozba smierci za to ze wierzysz w Boga.

Sasayaki

Moge - Ale nie chce.

Zydzi u siebie nie byli - Im bylo mniej wszystko jedno.. ja jestem u siebie a przesladuje mnie Unia Europejska.

Zreszta III Rzesza mogla trwac dziesiatki lat a w UE rozpadnie sie w 20...

Zresztą Hitler przesladowal żydow za to, że mieli duzy kapital.. NIkogo nie przesladowal za to, że byli Judaistami. Hitler sam byl katolikiem - Żydów nie lubil za to ze byli zydami.. Religia ma tu malo do rzeczy.

Juz po dojsciu do wladzy rozgonil partie komunistyczna ktora skladala sie w wiekszosci z zydów.. no akurat tą hołote to sam bym wsadzil do obzu koncentracyjnego albo rozstrzelal. Ale wiara dla niego miala malo do rzeczy

ocenił(a) film na 4
Al_Bundy

Co za bzdury. Hitler był psycholem i nie można się dowiedzieć skąd była nienawiść do Żydów. To tak samo jakby dociekać dlaczego zabójca Lennona go nie lubił.

Bzzommbo

Hitler nienawidzil żydów bo nie byli niemcami. Proste... Zresztą to, ze byl antysmeitą to bylo poł biedy. Byl socjalistą.. Kogo obchodzi jego antysemityzm

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
Al_Bundy

W 2. połowie XX wieku socjalizm nie był tak rozpowszechniony.

Bzzommbo

A tam nie byl.. byl w ZSRR i krajach które byly psem ZSRR. Ludzie w demokracisa podatni na te glupote

ocenił(a) film na 4
Al_Bundy

ZSRR był państwem komunistycznym. Wiesz w ogóle co piszesz?

Bzzommbo

Komunizm to tez socjalizm jak faszyzm, naizm, eurosocjalizm itp.

ocenił(a) film na 4
Al_Bundy

Komunizm i socjalizm to dwie różne rzeczy, dokształć się, a nie pier*olisz bzdury.

Bzzommbo

Komunizm to wieksza idealogia ale socjalistyczny idioto. Próbujesz mi wmówic, że wiesz wiecej ode mnie? Socjalizm odwoluje sie tylko do gospodarki a komunizm to gleboka idealogia ale równiez socjalizm. Róznica taka, że wiekszosc socjalistycznych scierw to demokraci.

ocenił(a) film na 4
Al_Bundy

Idąc twoim tokiem myślenia - prawica to to samo co kapitalizm, tylko z większym naciskiem na religie i tradycje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones