PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 364
oceny
8,1 10 1 74364
8,2 33
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

cinema paradiso mnie rozczarował, ale to zapewne wina czytanych wcześniej, licznych opinii wychwalających film pod niebiosa. spodziewałam się dzieła kultowego, a dostałam zgrabnie ukazany życiorys pewnego reżysera + wzruszający wątek miłosny, który zawyża niewątpliwie ocenę końcową. 7/10 (motyw z historią o księżniczce - 10/10)

ocenił(a) film na 10
scope

to jest dzieło kultowe!Nie możesz do tego stopnia banalizować fabuły filmu. dla mnie to jest historia o prawdziwej pasji i nieśmiertelnym pragnieniu, o trudnych powrotach, lękiem przed utratą idealizowanej krainy dzieciństwa, a sam 'wzruszający wątek miłosny'(dość niefortunne wyrażenie) nie powinien warunkować zawyżenia oceny końcowej. ; )

ocenił(a) film na 9
banannasosnie

Zgadzam się. Może, trochę byłam zawiedziona, że zakończenie nie objęło dalszych losów Eleny, ale w sumie to może i dobrze się stało... Miłość miała tu być jednym z głównych wątków, ale też miała nie zagłuszać innych. Film świetnie zrealizowany. ;)

ocenił(a) film na 10
Firjal

Podobno dalsze losy wyjaśnione są w wersji reżyserskiej, chociaż jak dla mnie niektóre rzeczy powinny być niedopowiedziane i chyba nie odważę się jej poszukać, zbyt bardzo pokochałam tą 'skróconą'. Jest idealna taka, jaka jest.

ocenił(a) film na 10
banannasosnie

dokładnie, kiedy oglądam Cinema Paradiso, mam wrażenie że widzę w tym filmie samego siebie... film jest kapitalny, piękny, wzruszający, absolutna 10

scope

A ja mam odwrotne uczucie. Mi ten wątek miłosny zepsuł trochę film. Nie pasował do genialnej reszty.

ocenił(a) film na 10
scope

Dla mnie ten film w pełni zrozumieć może tylko człowiek, który tak jak Toto prawdziwie i nieopisanie kocha kino.

sunblossom

"Dla mnie ten film w pełni zrozumieć może tylko człowiek, który tak jak Toto prawdziwie i nieopisanie kocha kino."

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
kendo777

Film jest piękny, a w szczególności na pochwałę zasługuję ostatnia scena. Cudownie się go ogląda.
Moim zdaniem zaletą filmu jest właśnie niedopowiedzenie wątku Eleny. Wszystko jest na swoim miejscu i tak jak być powinno :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones