PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633150}

Co jest grane, Davis?

Inside Llewyn Davis
6,7 26 366
ocen
6,7 10 1 26366
7,3 36
ocen krytyków
Co jest grane, Davis
powrót do forum filmu Co jest grane, Davis?

Od ilu lat?

ocenił(a) film na 7

Witam, jestem miłośnikiem muzyki folkowej i chciałbym iść na ten film z 13-letnim bratem, żeby
pokazać mu o co w niej chodzi, jakie są jej korzenie. Stąd dwa pytania:

1) Czy jest to film dla 13-latka? Nie brutalny i czy go nie zanudzi?
2) Czy spodoba się miłośnikom tego gatunku muzyki?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Jacus-Z

13latek to nie dzieciątko. Spokojnie możecie oglądać, myślę, chociaż nie jestem obiektywna bo nie mam 13 lat.

Mnie się bardzo podobał, choć nie jestem, ani nie byłam fanką folku, ale jestem fanką takich filmów. Dla niektórych film jest nudny.

ocenił(a) film na 7
Jacus-Z

Muzyka naprawdę dobra, nie ma żadnych brutalnych scen ani scen erotycznych, więc 13 latek śmiało może oglądać ;)
Co do zakończenia, to pozostawia ono pewien niedosyt, ale tez każdy może "wyciągnąć" coś dla siebie z historii głównego bohatera....

ocenił(a) film na 7
Jacus-Z

Hm... pewnie się znudzi, ale wszystko zależy od 13-latka, czy jest typowym przedstawicielem swojego pokolenia czy nie... :)

ocenił(a) film na 7
Jacus-Z

Lepiej obejrzyj z nim Fargo.

ocenił(a) film na 9
Jacus-Z

Zależy od 13-latka. Pewnie większość by znudził. Ale film na pewno warty obejrzenia i bez żadnych scen "niedozwolonych".

ocenił(a) film na 7
115MilDoGranicWyobrazni

Mnie tam nie znudził.

ocenił(a) film na 5
Jacus-Z

Ładniutkich: aktorkę i kota zatrudnili do tego filmu. O jakimś, jednym z dziesiątek tysięcy śpiewaków to film, któremu się wydaje, że geniuszem śpiewu i gitary jest (a nikt tego nie widzi i nie rozumie)- ze schorzeniem zwanym ADHD, uważającym, że im więcej w nim wariactwa i arogancji tym bardziej to świadczy o jego geniuszu - pozer - no jakoś gra i jakoś śpiewa - i to wszystko jest nudne jak flaki z olejem - i postać nudna i film nudny. Muzyki jest trochę, nie najwyższych lotów ale jest. Coenowie sobie zakpili !? To film dla tych, którzy powinni stąpać twardo po ziemi a nie bujać w obłokach. W filmie jest mowa o aborcji ale 13-latek też już powinien wiedzieć co to jest - dzisiaj młodzież szybko dorasta. Dla tych, którym wydaje się, że genialność mają we krwi - obowiązkowo !!! Atak to można obejrzeć jak się nie ma co - 5/10!!!

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

O kurczę, jednak trochę za szorstki dla Llewena jesteś. A samego filmu nudnym bym nie nazwał, chyba że oglądasz mało filmów, w których więcej dzieje się w dialogach niż poprzez akcję. W takim wypadku lepiej unikać Coenów ;).

ocenił(a) film na 5
mannie

Nie wszystko gdzie napisano Coen się świeci. Bracia mają nierówny poziom. Moja przygoda z Coenami zaczęła sie od obejrzenia znakomitej ''Ścieżki strachu''i dalej ... po drodze kolejny znakomity ''To nie jest kraj ....'' i cienki ''Poważny człowiek'', i znakomite ''Prawdziwe męstwo'' no i doszedłem do takiego sobie średniaczka z Davisem w tytule. Przez moment miałem odczucie, że Coenowie drwią sobie z telewizyjnej chały jakimi są programy typu - chciałbym mieć talent i dać im wyższą ocenę ale oni chyba czegoś takiego nie oglądają. Nie zamierzam wchodzić w dyskusję kto ma rację bo każdy ma swoją; Ty swoją a ja moją. Oglądałem ostatnio uroczo przegadany film pt ''Ani słowa więcej'' a wcześniej wręcz znakomity, prawie bez słów ''Wiosna, lato, jesień, zima ... i wiosna'' - niekonieczne są słowa by pobudzać intelektualnie swe zmysły. Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

Oj, zdecydowanie za szorstko. Ale z Kim-Ki Duka zdecydowanie polecam też "Pusty dom". Rewelacja.

ocenił(a) film na 5
mannie

Jeżeli nie masz nic przeciwko kinu rosyjskiemu to polecam w sobotę obejrzaną ''Rusałkę'' - majstersztyk. W sprawie ''Pustego domu'' jestem tego samego zdania. Pozdrawiam !

Jacus-Z

Jak na mój gust trochę sporo bluzgów. Wydaje mi się, że dialogi momentami są mocno nieodpowiednie dla 13-latka. Chyba, że edukację seksualną ma już za sobą ;)

camargue

Jeśli macie iść tylko dla muzyki to polecam tę składankę:
http://8tracks.com/inside-llewyn-davis/sounds-of-the-60s-with-llewyn-davis

Jacus-Z

Film moglby byc odpoweidni dla 13 latka, gdyby nie dwie sprawy: wspomniane wyzej bluzgi i watek aborcji.

ocenił(a) film na 7
Jacus-Z

Ten film nie ukazuje muzyki folkowej w zbyt korzystnym świetle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones