PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10619}

Człowiek, który płakał

The Man Who Cried
7,2 14 898
ocen
7,2 10 1 14898
5,4 5
ocen krytyków
Człowiek, który płakał
powrót do forum filmu Człowiek, który płakał

Christina Ricci

ocenił(a) film na 7

Jak oceniacie jej rolę w tym filmie?

ocenił(a) film na 6
tournesol

Ricci to według mnie aktorka porcelanowej cery i stale wpatrujących się ocząt. Nie jest dobrą aktorką ani też nie potrafi zmieniać ról, zakładać masek, mielić w sobie różne charaktery. Ot, jest- patrzy, obserwuje, znowu patrzy, przeżywa coś tam, co czasem gdzieś błyśnie na jej twarzy ale poza tym- ta twarz jest porcelanowa i już. To za mało. Ok- być może taka rola. Niepozornej , skromnej dziewczyny, eterycznej wręcz. Ale- skoro gra się oczami ( tylko) to warto żeby coś w nich Ciebie przyciągało, a może w-ciągało. Drażniło nawet- skoro postać niewiele mówi, to niech chociaż mówi oczami. Tu tego brakuje. Jedna jagnięca mina - choć jest plastycznie ładna, to jest zbyt niema. Te same ciemne oczy i skromne dialogi na twardym akcencie w wykonaniu Deepa to już zupełnie inna bajka. Choć też nie zachwyca. I nie piszę tego dlatego, że jestem kobietą a Deep to facet. ;-) Porównaj wymowę spojrzenia naszej uroczej Rosjanki- w wykonaniu Cate Blanchett. Chłodne wydawałoby się niebieskie oczy a tyle w nich ognia, uczuć ( ehh ta słowiańskość oddana całkiem na żywca)........ To właśnie ona mnie naj-pozytywniej zaskoczyła. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Alabe

Cieszę się, że ktoś to zauważył ;) Oglądałam z nią (z Ricci) kilka filmów i ciągle przewija mi się przed oczami ten sam obraz...ładnej laleczki o porcelanowej buzi, która mogłaby tylko stać i ładnie wyglądać. Jej aktorstwo kompletnie do mnie nie przemawia ... tak jak zauważałaś mimo, że jest mało dialogu to chociaż te oczy, które ma ogromne powinny coś 'mówić' a tu nic. Nawet ten jej smutek w oczach nie był dla mnie smutny .. Cate to co innego. Ona naprawdę wcieliła się w te role .. Rici po prostu grała..szkoda tylko, że bez głębszego wyrazu, a nawet szkoda, że bez jakiegokolwiek wyrazu.

ocenił(a) film na 6
tournesol

a tak a 'propos- mam pytanie z ciekawości oczywiście ;-) - czy twój opis profilu to cytat z Emily Dickinson? Bo prawie jestem pewna - taki mi pasuje stylem. Uwielbiam Emily - także w tłumaczeniu Barańczaka- słynnym zresztą, eh... ;-)

ocenił(a) film na 7
Alabe

Tłumaczenie Barańczaka, ale cytat pochodzi z utworu Williama Blake'a "Wyrocznie niewinności" . :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones