PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107049}

Człowiek w ogniu

Man on Fire
7,9 191 873
oceny
7,9 10 1 191873
7,0 21
ocen krytyków
Człowiek w ogniu
powrót do forum filmu Człowiek w ogniu

Cały film to smutna opowieść o człowieku który pokazał ludziom że istnieje coś ważniejszego niż pieniądze i władza on pokazał jak można przeżyć nie będąc do końca dobrym człowiekiem ale człowiekiem eliminującym patologiczny obszar społeczeństwa w Meksyku,choćby jej część.
Pokazał jak można zmienić swoje życie na lepsze poświęcając wszystko dla kogoś kogo kochamy.
To film który poruszy każdego cwaniaka którego nie da się ruszyć,psychicznie działa na każdego nad wyraz pozytywnie i jest w stanie odmienić każdego z Nas podobnie jak muzyka Hansa Zimmera.
Wspominam o muzyce,ponieważ ona tworzy w tym kinie oddzielny schemat,schemat który powoduje ukształtowanie myśli pozytywny w umyśle człowieka.
Dlatego muzyka do tego filmu jest tak samo wyj ątkowa ja sam film bo trafia i porusza człowieka w sposób niesamowity. i tego nikt nuie zburzy dlatego to tak ważne.


ocenił(a) film na 6
animal448

Popieram każde pozytywne słowo o muzyce w tym filmie!

animal448

Muzyka w tym filmie już gdzieś indziej w innym filmie została wykorzystana ale nie pamiętam w jakim. Może Gladiator, pewności nie mam. Spróbuj znaleźć motyw muzyczny kiedy Denzel bierze do rąk flaszkę i bije się z myślami czy wypić i odkręca a potem jednak rezygnuje z wypicia. Co to za nuta? Spróbuj odgadnąć. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
nudecroft

Wydaje mi się, że muzyka z "Gladiatora" oraz " Człowieka w ogniu" wydaj się być podobna dzięki wokalizom w wykonaniu Lisy Gerrard ( znana przede wszystkim z zespołu Dead Can Dance). Z tego co wiem kompozytor ścieżki filmowej jest tutaj inny ( Harry Gregson-Williams) niż w "Gladiatorze" ( Hans Zimmer).

ocenił(a) film na 8
niolek_3

PS. Ale jest też i inny wspólnym mianownik - okazuje się , że kompozytor muzyki ww. filmu jest byłym współpracownikiem Hansa Zimmera . Cytat naleziony na filmwebie: "Terminowanie u Myersa zaprowadziło go do profesjonalnej współpracy z Hansem Zimmerem: w 1996 roku dołączył do jego grupy Media Ventures. "

niolek_3

Wsłuchaj się dobrze, motyw muzyczny jest identyczny, nie tylko podobny ale ten sam! Wiem że coś takiego jest praktykowane jak zapożyczanie motywów muzycznych z innych filmów ale na to musi być odpowiednie pozwolenie albo ten sam kompozytor robił muzykę do jednego filmu to wykorzystał ją do drugiego.

nudecroft

Muzyka z Gladiatora jest bardzo podobna bo to ten sam wykonawca czyli Lisa Gerrard - Now we are free.
Natomiast utwór z filmu Człowiek w ogniu to również Lisa Gerrard ale utwor o nazwie The end.
Przyznam że sam myślalem na początku że to tern sam utwór ale jednak nie.

animal448

Możliwe że tak jest, że różnią się trochę. Posłucham jeszcze raz i zobaczymy jak to z tym jest.

ocenił(a) film na 9
animal448

Podpisuję się po Twymi słowami dwoma rękoma i nogami.
Film świetny, wciagający i muzyka pasująca jak skóra do ciała. Oglądałam film od początku do końca w napięciu. Z resztą zakładalam iż film powiniem byc dobry bo D.Washington w byle jakich filmach nie gra. Po opisie i widząc go w opisie - nie zawiodłam się. Tym co sie co obejrzeć - polecam 2 i pół godziny dobrego filmu.
Wizdzie iż jest na podstawie książki- ciekawe czy też taka dobra. Jak ją dopadne - postaram się o tym przekonać.

ocenił(a) film na 8
animal448

Nie wiem, czy tylko ja zwróciłem uwagę na wykorzystanie kawałków Nine Inch Nails, jako tła.
"The Mark Has Been Made" zostało wykorzystane w co najmniej trzech ujęciach, w tym na początku, co mnie jako fana NiN ujęło i już wiedziałem, że film chcę dalej oglądać, żeby tylko wyłapać dalsze muzyczne smaczki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones