PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107049}

Człowiek w ogniu

Man on Fire
7,9 191 867
ocen
7,9 10 1 191867
7,0 21
ocen krytyków
Człowiek w ogniu
powrót do forum filmu Człowiek w ogniu

Yyyyyy?

Odrazu powiem że film oglądałem kilkanaście razy i po prostu go uwielbiam. Właśnie skończyłem czytać książkę i mam parę zastrzeżeń.

wiem że nie da się wszystkiego przedstawić co było w książce, ale wg mnie zostało wiele ważnych rzeczy pominiętych.

- Czemu Guido(Rayburn) miał żonę i dziecko?
- Czemu Pinta przeżyła skoro zadławiła się własnymi wymiocinami i była wielokrotnie gwałcona?
- Czemu nie ma choć wzmianki o tym jak Creasy odbudowuje formę i gdzie to robi...
- Czemu pozmieniali imiona bohaterów?
- Czemu to jest tak dziwnie poplątane - każdy niby umiera w ten sam sposób co w książce, a Creasy umiera w inny? Nie mówiąc już o tym, że nie ma wzmianki o willi do której Creasy się włamał i gdy zabił Cantareilę.

ocenił(a) film na 10
pitixpl

Ten ostatni myślnik źle sformułowałem, powinno być:
- Czemu to jest tak dziwnie poplątane - każdy niby umiera w ten sam sposób co w książce, a Creasy umiera w inny? Nie mówiąc już o tym, że akcja rozwijała się we Włoszech, a w filmie w Meksyku.

Jak dla mnie to jest bardzo, ale to bardzo słaba adaptacja książki.

pitixpl

To nie było tak że Creasy upozorował swoją śmierć? Dawno czytałem i nie pamiętam, ale ta książka to dopiero początek cyklu o Creasym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones