PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107049}

Człowiek w ogniu

Man on Fire
7,9 191 864
oceny
7,9 10 1 191864
7,0 21
ocen krytyków
Człowiek w ogniu
powrót do forum filmu Człowiek w ogniu

Podobne filmy!!

ocenił(a) film na 10

Piszcie jak znacie podobne filmy jak ten:) Bo jest rewelacyjny:)

ocenił(a) film na 10
olcia_38

Jeśli chcesz polecam film Deja Vu! Ogólnie, co natrafiam na świetne filmy, jednym z gł. bohaterów jest właśnie Denzel Washington...
Także, polecam wszystkie filmy z Denzel'em :) Pozdro!

R10Darek

ja znowu sporą część dobrego kina jakie oglądałam było z Keanu Reevesem. Keanu rządzi!:D

LaraCrofts

To nawisko od razu kojarzy mi sie z Matrixem. O propos Świetny film!

R10Darek

TAk!
ten fim od razu skojarzył mi się z Deja Vu

olcia_38

Perwowzór tego filmu: "Czlowiek w Ogniu" z 1987 roku w reżyserii Elie Chouraqui ze ścottem Glennem i Joe'm Pesci w rolach głównych. Film o lata świetlne lepszy od swojego remakea anno domini 2004 (choć ustępujący mu bezwzględnie w kategorii efekty specjalne), cechujący się bardzo rowiniętą trzymającą w napięciu i wywołującą dreszcze akcją. Ponadto jest on znacznie bliższy powieści A. J. Quinnella o tym samym tytule co oba filmy, na kanwie której one powstały (tak, jak w książce akcja dzieje się we Włoszech a nie w Meksyku, główny bohater - John Creasy służył w przeszłości w US-Marines oraz w Legii Cudzoziemskiej a nie w CIA, przeżył okrucieństwa wojny w Algierii i Wietnamie które pozostawiły na nim ślady fizyczne i psychiczne, jego podopieczna nie zostaje uprowadzona przez meksykański kartel narkotykowy tylko włoską Mafię, wreszcie zleceniodawcą nie jest jej ojciec lecz jeden z włoskich przyjaciół Creasiego).

ocenił(a) film na 9
Bociek_O_le

"Uprowadzona".

ocenił(a) film na 9
olcia_38

ja polecam "Wiernego Ogrodnika" <za krótki>

radoni0

mi ten film przypomina Gladiatora moze przez soundtrack tego samego wykonawcy :) naprawde fily godne polecania

użytkownik usunięty
jqb17

Muzyke do Gladiatora nie robil Harry Gregson-Williams tylko Hans Zimmer. Jedyne co laczy te dwa soundtracki to Lisa Gerard, ktora brala udzial w powstawaniu obu.

Ale nie wiem czy zauważyłeś że motyw przewodni jest ten sam.

ocenił(a) film na 9
olcia_38

Nie wiem, ale może sąw pewnym sensie podobne:
,,Zakładnik (Tom Cruise)''
filmy Z Denzelem ostatnio podobał mi się ,,wyścig Z Czasem''

ocenił(a) film na 9
olcia_38

Jeden z lepszych filmow ostatnich lat. Dzielo, ktore trzymie w napieciu od 1 do ostatniej minuty. Denzel Washington pokazal swoj geniusz.

Historia bylego zolnierza, zgnusnialego - ktoremu moze pokazac male dziecko, ze warto zyc i cieszyc sie zyciem. Historia, w ktorej dla tego odkrycia glowny bohater jest w stanie poswiecic swoje zycie.

Mnie poruszyla, dla mnie ten film to mocne 9.

Serdecznie polecam !

ocenił(a) film na 8
olcia_38

Bezwzględnie Dzień Próby.
Pozdr.
za krótki <br/>

ocenił(a) film na 8
olcia_38

"Leon Zawodowiec" - też o przyjaźni między dziewczynką a "twardzielem". Tylko, że dużo lepszy ;)

ocenił(a) film na 8
Claire_J

"Karaluchy pod poduchy" - film o przyjaźni młodego mężczyzny z gromadką niesfornych karaluchów. tylko Keanu Reeves tam nie gra, więc nie wiem czy się nadaje...

Caligula

Nie nie nie nie nie !!!!! Nie nada sie!!!
:D

ocenił(a) film na 10
Claire_J

Z tym, że Leona to chyba każdy oglądał ... ;)

ocenił(a) film na 8
olcia_38

ja bym dodał "Siedem Dusz" i "Trade" z ABC.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones