PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107049}

Człowiek w ogniu

Man on Fire
7,9 191 919
ocen
7,9 10 1 191919
7,0 21
ocen krytyków
Człowiek w ogniu
powrót do forum filmu Człowiek w ogniu

Jak wyżej.
Wielu z nas tęskni do kina sensacyjnego z lat 70-tych czy 80-tych. Często całą masę obecnych produkcji porównuje się właśnie z tamtymi niezapomnianymi pozycjami. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że w obecnych czasach technik komputerowych, szybkiej skaczącej kamery, ostrych i krótkich motywów muzycznych, raczej nie wróci się do starych schematów.
Nie chcę być źle zrozumiany. Wychowałem się na klasykach kina akcji, kocham je, szanuje, często wracam do nich, ale świat się zmienia i kino się zmienia. Kwestia w tym, żeby nie przeładować filmu nowymi wynalazkami, żeby nie było przerostu formy nad treścią. Sądzę, że w filmie Człowiek w ogniu udało się to znakomicie, a jeżeli jeszcze zatrudni się takiego speca, jak Denzel, to wychodzi właśnie wzór współczesnego kina akcji.

ocenił(a) film na 4
chemas

Człowiek w ogniu różni się od filmów sensacyjnych z lat 70,80 tych, znacząco jeśli chodzi o sposób reżyserii .. przez te wszystkie szybkie, przyspieszone i niewyrazne krótkie sceny kamerą które znaczące zmieniają klimat tego filmu w porównaniu ze starymi ..

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Dokładnie. Chodzi mi tylko o to, że taki sposób kręcenia i montażu stał się nagminny i wychodzi wiele badziewia, ale Człowiek w ogniu to jednak coś więcej.

chemas

Czy ktoś również zgłasza podobieństwo fabuły do polskiej "Sary" z Lindą ?

ocenił(a) film na 9
kpn

???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones