PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807561}
6,9 51 661
ocen
6,9 10 1 51661
6,9 46
ocen krytyków
Czarne bractwo. BlacKkKlansman
powrót do forum filmu Czarne bractwo. BlacKkKlansman

Strzelam reżyserowi karne za dziecinadę:

-Spike Lee traktuje go jako osobistą krucjatę
-oparcie filmu na słabej i stronniczej literaturze : "Black Klansman: Race, Hate, and the Undercover Investigation of a Lifetime". Nie ma tu miejsca na bardziej wyszukane i sprawiedliwe pozycje książkowe które wyrównają szanse
-miejscami mamy bardzo nachalną propagandę. Zmanipulowanie wypowiedzi D.Trump'a i innych procesów w USA.
-przedstawienie KKK (Ku Klux Klan) jako troglodytów myślących wyłącznie o mordzie
-nie pokazano lęku białych przed szybko postępującą integracją rasową i jej następstwami
-brak portretu skrajnych nastrojów w BPP (Black Panther Party) na przełomie lat 60 i 70 XX wieku. Prawda wymaga ukazania drugiej strony, tłumaczenie tego odwetem to za mało.
-Arcybanalne ukazanie moralności bohaterów, i klarowne rozdzielenie ich na tle rasowym
-reżyser nie prowadzi dyskusji z KKK, nie ma tu miejsca na głębsze zarysowanie ich motywów, spłycenie tematu
-użycie fragmentów Narodzin Narodu (1915) jako argumentu przemawiającego za rzecz czarnoskórych gdy tak naprawdę film ten był krytykowany przez NAACP (National Association for the Advancement of Colored People) już po premierze.
-nagrody w Cannes z 2018 roku świetne ukazują zakłamane poczucie prawdy
-Harry Belafonte wyniesiony na ołtarz i modły do niego, tania sztuczka. Co on kolejny Jezus

Plusy:
-inspiracja autentyczną postacią Ron'a Stallwortha'a. To po prostu ciekawa, chwytliwa historia.
-specyficzny humor
-niezły kasting
-przyjemny motyw muzyczny w tle (subiektywna opinia)

PS: Chcecie lepszego kina? sięgnijcie po "Rób, co należy" (1989).

hyrkan

Nie podoba ci się mówienie prawdy. Więc powiem 100 raz. Wyłudzenia to wyłudzenia, mordy na Palestyńczykach to mordy. Nic więcej. Nie żadna ,,walka z terroryzmem".

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Obraźliwa nowomowa nie jest żadną prawdą, jest niezbyt bystrym aktem agresji. Podejrzewam, że motywowanym frustracją. :)

hyrkan

Zestawiasz moje, rzekomo obraźliwe wypowiedzi z bombardowaniem Strefy Gazy? Coś nierówną miarą mierzysz.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie zestawiam. Spokojnie.

Ataki na Palestyńczyków z pewnością mają na forach swoich obrońców stosujących taką jak twoja nowomowę w celu wywołania nienawiści do grupy etnicznej.

hyrkan

Okupacja to łamanie prawa międzynarodowego. A mordowanie w imię utrzymania tej okupacji to już skandaliczna zbrodnia. Lepsza już polska prawica. Nikgo nie okupują. Nikogo nie mordują. Nawet jak plecie głupoty, tak jak i ty.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

To jest kwestia braku możliwości.

Przecież pisałeś, że byś wprowadzał eugenikę - gdybyś mógł. :)

hyrkan

Dla takich jak ty. Pro publico bono.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Pamiętasz, co ci kiedyś pisałem o eugenice?

Że na przykład dofinansowując rozmnażanie ludzi o poglądach katolickich, prowadzić się faktyczną działalność eugeniczną, żeby budować swój elektorat?

A ludzi o innych poglądach poddawałbyś aborcji..

hyrkan

hyrkanie, ja wolę zapomnieć co za bzdury mi pisałeś. Bo się boję twojej eugeniki, obrony zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D Nie skasujesz już tych postów, w których piszesz, że jesteś zwolennikiem aborcji na lewakach. :)

hyrkan

Dajże spokój. Pleciesz głupoty, ale niech ci będzie. Nawet w twoim wypadku aborcja jest złem. Przyznałem ci rację.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Przyznałeś mi rację tylko dlatego, że szydło wyszło z worka. :)

Naziści też zabraniali aborcji na "swoich", ale wymordowaliby komunistów.

hyrkan

hyrkanie, stalinowski zbrodniarz kaput w Szwecji. Co ty na to? Będziesz płakał czy może pojedziesz na pogrzeb do Goeteborga?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Jestem przeciwnikiem stalinizmu. Stalinizm atakuje osoby LGBT, wszelką różnorodność poglądową. Staliniści atakowali za poglądy, tak mi się to skojarzyło, gdy chciałbyś na lewakach dokonywać aborcji.

hyrkan

Już nie chcę na tobie aborcji dokonywać, choć masz stolec między uszami.
Dziwne, że stalinowców atakujesz. A michnika, morela i wolińską też?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Atakuję wszystkich zbrodniarzy. :)

Stalinizm:
- antynaukowy
- anty LGBT
- rasistowski

Hitleryzm
- antynaukowy
- anty LGBT
- rasistowski

ty:
- antynaukowy
- anty LGBT
- rasistowski

ja
- pronaukowy
- w pełni tolerancyjny dla osób, które zła nie czynią

Dalej nie kumasz? :)

Nie ma dziś żadnej stalinowskiej lewicy. Cała myśl stalinizmu jest wchłonięta przez prawicę ;)

hyrkan

W korei jest stalinizm. Na kubie zwalczają lgtb. Tak samo jak w chinach. W izrealu jest rasizm. Ty jesteś tolerancyjny dla osób, które złe nie czynią. Tak, najbardziej jesteś tolerancyjny dla tych co mordują Palestyńczyków. Oni wg. ciebie zła nie czynią.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Jaki znów stalinizm?

Ale weź mi przypomnij, jaki jest stosunek do LGBT w Korei Pn?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Właśnie, trzeba zatrzymać polską prawicę zanim zacznie mordować.

hyrkan

Leć na przełaj to Brukseli ostrzegać przed pisiorami zanim zaczną ,,mordować". Ty bidoku jeden.
Jak żydzi mordują Palestyńczyków to nikt ich nie powstrzymuje. I nie trzeba na to czekać.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

W sumie ostrzegam czasem, ale przez neta.

A wiesz, że atakujesz też islam, nie tylko Żydów? :)

hyrkan

Ostrzegaj dalej. islamiści przyjdą po ciebie. Już niedługo. Albo ty do nich uciekaj z tej polszy.
Z szariatem nie chcę mieć nic wspólnego.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Uciekasz z Polski przed szariatem?

hyrkan

hyrkanie, hyrkanie, gdzie znajduje się ta izba tortur dla kobiet?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Między Bugiem a Odrą.

hyrkan

Co ty jeszcze w tej ,,izbie tortur" robisz? Przecież nadawać na Polaków możesz z Holandii. Tam będziesz miał wszystko, czego chcesz: szariat zabraniający aborcji, penalizację homoseksualizmu tak jak w każdym islamskim kraju.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Masz słuszność podejrzewając, że właśnie wymienionych cech Polski nie lubię.

hyrkan

Polska nie jest krajem islamskim. Pisałem o Holandii.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Pisałeś o Polsce? Tak?

hyrkan

Pisałem o krajach islamskich. Kalifaty, emiraty. Odpowiednio niemieckie, francuskie, szwedzkie, holenderskie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

W sensie, że Polska to dla ciebie kraj szariatu, gdzie rządzą religijne bzdury?

hyrkan

W Polsce rządzi prezes, a nie ajatollachy jak na zachodzie. Prezes wygrał demokratyczne wybory. Polska nie jest zislamizowana.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Otóż właśnie o to chodzi, że nie rozumiecie idei demokracji w tym całym szariacie. :D

Wygrać wybory oznacza zdobyć prawo do pełnienia pewnych funkcji w państwie, a nie "robić co się chce".

Wybory to nie jest konkurs na właściciela folwarku.

Gdy pierwszy raz czytałem wiadomości świadczące o tym niezrozumieniu, o co w rządzeniu w ogóle chodzi (wyobrażacie sobie władców absolutnych, panów na włościach) w demokratycznym sensie, myślałem, że to żarty. Dziś już wiem, że prawica po prostu nie ogarnęła WOSu w szkole i ma poglądy na demokrację wzięte z Gry o tron. :D

hyrkan

Słuchaj, hyrkanie, jak ci się w Polsce nie podoba brak domokracji, to jedź na zachód. Tam będziesz miał szariat i państwa teokratyczne.
Cieszy mnie jak dostajesz konwulsji z powodu zwycięstwa pisu. Nie jestem zwolennikiem pisu ale przez złośliwość będę ich wspierał.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Słuchaj, jak ci się marzy nazizm, cofnij się w czasie. ;)

hyrkan

Nie chcę, bo jeszcze bym w świecie z eugeniką żył. Nie chcę eugeniki. Wolę pis walczący z eugeniką.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

PiS wprowadza eugenikę i to doceniasz?

hyrkan

hyrkanku, dlaczego twoje posty ,,lecą"? Chyba nie piszesz prawdy.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Bywam nieuprzejmy dla prawaków :)

hyrkan

A więc mam rozumieć hyrkanku, że prawdę jednak piszesz ale twoje posty ,,lecą" z innego powodu?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Z powodu nieuprzejmości. To chyba jasne :) Czytałeś je.

hyrkan

A twierdziłeś, że za pisanie prawdy nikomu postów nie usuwają. To jak to jest? Bo zmieniłeś zdanie.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Nie przeczytałeś ze zrozumieniem, więc nie wiesz. :)

Pisałem, że prawda nie jest powodem usuwania. Powodem usuwania jest nieuprzejmość, na przykład.

Zadziwia mnie, w jakich sprawach się gubisz.

hyrkan

Ha, ha, ha. Więc przyznałeś, że piszę prawdę.
Nareszcie się z tobą zgadzam.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

:D

Ten kłopot z czytaniem po polsku znakomicie podsumowuje, skąd się wziąłeś na prawicy.

Misiu pysiu, pisałeś, że ci posty usuwają za prawdę. Nie.

1. Nie piszesz prawdy
2. Usuwają ci posty nie za prawdę i nie za kłamstwa, usuwają ci je za łamanie regulaminu.

Nie oznacza to wcale, że piszesz prawdę. To ci się praktycznie nie zdarza.

hyrkan

A tobie za co usuwają?

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Za ostro piszę. Prawdę.

U mnie jest

1. Prawda, ale
2. Nieuprzejmie podana, nie powinienem pisać prawdy nieuprzejmie, więc usuwają.

hyrkan

ty i prawda!!!! Wszak pisałeś, że coś ssaliśmy? Człowieku! Ideologia nie przenosi się z mlekiem matki.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_ggggggg

Ludzie z autyzmem niekiedy nie kumają metafor.

Stwierdzenie, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki oznacza METAFORYCZNIE, że antysemityzm jest przekazywany z rodziców na dzieci w procesie wychowania. Nie jest jakiś wypadkiem, wyjątkiem i rzadkim zjawiskiem, jest pewną społeczną normą, elementem kultury i zjawiskiem częstym. Jak widać. :)

hyrkan

A po tobie widać że Polakiem nie jesteś. Ale nie chcesz się do tego przyznać.
Podaj mi tę mityczną definicję antysremityzmu bo ciekaw jestem. Ja na pewno nie chcę nic płacić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones