PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818016}

Czarne lustro: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch
6,9 73 813
ocen
6,9 10 1 73813
6,1 28
ocen krytyków
Czarne lustro: Bandersnatch
powrót do forum filmu Czarne lustro: Bandersnatch

Czy wy też tak macie, że w niektórych scenkach nie ma możliwości wyboru "drugiej" opcji, bo film odsyła cały czas do sceny z telewizorami, gdzie można tylko cofnąć? Po cofnięciu można znowu wybrać, ale tylko jedną opcję - tę, której wcześniej się nie wybrało, bo jeśli znowu wybiorę, tę co na początku to odsyła, żeby cofnąć. Nie wiem, czy to u mnie się coś zepsuło czy tak jest u wszystkich..

ocenił(a) film na 8
Tina05

Też tak mam. Raczej to nie jest błąd, tylko celowe zagranie. Twórcy dają znać, że jednak niektóre wybory nie są właściwe i nawet jeśli widzowi wydaje się, że ma opcję wyboru to na końcu okazuje się, że to była zła ścieżka (w jednej z powtórzonych scen Colin mówi do Stefana "zła ścieżka). Jest także powiedziane w filmie w którejś ze scen, że wydaje nam się, że mamy w życiu wybór, a tak na prawdę ktoś nami steruje, chyba też słowa Colina jak się naćpali, ale ręki nie dam sobie uciąć. Więc my, widzowie, wybieramy opcje po kolei, które prowadzą nas do kolejnych scen jednak za którymś razem jest tylko jednak opcja np. gdy matka pyta czy idzie, to jest tylko "nie", już przy innej konfiguracji scen mamy wybór "tak" i "nie" przy czym "tak" oznacza śmierć Stefana, więc tak na prawdę nie wiadomo który wybór będzie prawidłowy. Cokolwiek się nie wybierze, zawsze coś się sknoci w kolejnej scenie. Albo scena gdy Colin proponuje Stefanowi mu narkotyki, jeśli wybierzemy "nie" to i tak Colin wsypie mu ukradkiem mówiąc "podjąłem decyzję za Ciebie". Te dialogi są istotnie, warto się na nich skupiać i nie przewijać. Jest tak wyjaśnione, że my jako widzowie-gracze czujemy pozorny wybór, gdy tak na prawdę go nie mamy i od nowa zaczynamy sceny by wybrać inną opcję i inaczej poprowadzić bohaterem.

Tina05

czy też Wam w trakcie filmu czasem miga w tle obraz z jakimś ekranem? Strasznie to irytujące.

ocenił(a) film na 8
Tina05

Stefan po stworzeniu gry mówi, że chciał aby gracz miał złudzenie wolnej woli, ale to on decyduje o zakończeniu. Tak jest w przypadku fabuły tego filmu, my-widzowie mamy tylko złudzenie, że nasze wybory coś zmienią, że zakończenie będzie inne, ale to twórcy zdecydowali o zakończeniu.

ocenił(a) film na 8
basiaBasia0_

Brawo Basiu, wygrałas wycieczkę do Medjugore

basiaBasia0_

Jakie to złudzenie, jak się nas cofa i mówi wprost "wybrałeś źle, wybierz inaczej"? Złudzenie przy tym pryska.

ocenił(a) film na 8
_Zero_

cofanie jest opcjonalne raczej tylko wtedy kiedy znajdziesz szybszy koniec.

Edward_Acki

Nie jest opcjonalne. Film czasami sam Cię cofa i musisz zmienić przynajmniej jeden wybór, bo dla Twoich wyborów nie ma ścieżki. Np. weź książkę zamiast zdjęcia i nie zabij ojca. Film wróci do decyzji i będziesz musiał zmienić jeden wybor, bo inaczej film nie ruszy do przodu.

ocenił(a) film na 8
_Zero_

Sam chyba nie cofnął, miałem do wyboru zakonczyc i obejrzec napisy, albo wrócić poznać inne ścieżki. Ale no dobra nie podoba Ci się trudno :D

Edward_Acki

Sam cofnął ;) i nie, to nie jest sytuacja z "przejdź do napisów koncowych", bo wtedy po prostu miałbym jedno z zakończeń. Mówię o sytuacji, gdy masz tylko opcje zmiany jednego z dwóch wyborow, bo film nie ruszy dalej. To nie jest zkaonczenie. Po prostu nikt nie wymyślił ścieżki dla mojego wyboru i musiałem wybrać na siłę inne decyzje. To zniszczyło cały seans, bo to nie byly moje decyzje, a zmienione na siłę.

ocenił(a) film na 8
_Zero_

no widzisz, Tobie zniszczyło seans, a ja mam w dupie takie pierdoły, w grach jest to samo, niby masz wybór a nie masz, no chyba, że mówimy o fallout 2 to inna bajka :D

Edward_Acki

W grach nie masz tak samo. Bo ok czasami wybór w grze znaczenia nie ma, ale żadna gra jeszcze nie cofnęła mnie pokazując mi wprost, że nie ma ścieżki dla mojego wyboru i mam wybrać inaczej. Dla mnie w produkcji opartej na dokonywaniu wyborów to jest problem. Widać, że twórcy po prostu nie napisali i nie nagrali wszystkich możliwych ścieżek. Szkoda, bo potencjał tej produkcji był ogromny, ale jak dla mnie całkowicie niewykorzystany.

ocenił(a) film na 8
_Zero_

a dla mnie jak najbardziej pokazał dosadnie jak jest w grach, tylko bardziej dosadnie, żeby pokazać jak jest, bo w grach tego nie widać na pierwszy rzut oka

ocenił(a) film na 10
Tina05

To nie błąd, a jedno z zakończeń. Zakończeń jest 5 (chyba) i tylko jedno jest z napisami końcowymi.

ocenił(a) film na 5
Daroo_3

SPOJLERY

Pięć? Przyznam, że nie chce mi się przechodzić tego filmu jeszcze cztery razy, żeby obejrzeć pozostałe zakończenia. U mnie chłopiec bierze królika spod łóżka i miałam pytanie, czy chłopiec ma iść z mamą, czy nie. Zaznaczyłam, że tak. Chłopiec i mama trafili do pociągu, potem było przejście do akcji z 1984 roku i widzieliśmy dorosłego Stefana martwego w gabinecie psycholog, która nie miała pojęcia co się stało (podobnie jak ojciec, który też tam był). Jakie są pozostałe zakończenia? Chętnie przeczytam co stałoby się, gdybym wybrała nie. ;)

Lotta_Rosie

Polecam jednak przeklikać pozostałe opcje bo dobrze się ogląda te alternatywne zakończenia, a wbrew pozorom nie zajmie to tak wiele czasu.

ocenił(a) film na 7
Lotta_Rosie

U mnie zabił ojca i wylądował w więzieniu

Lotta_Rosie

to chyba jedno z nudniejszych zakończeń... można zabić ojca i wylądować w więzieniu, można wylądować na planie filmowym, można umrzeć, ale po drodze jest mnóstwo interesujących wątków. tutaj jest cała mapa filmu i wszystkie możliwe wybory i zakończenia:
https://imgur.com/Eoe1lo7?fbclid=IwAR3JLSDLxAOMO57CWkpzl3631Ix1aWfpuWI2OgVwB71Si 3_EpW-ZQjzbsWI

ocenił(a) film na 8
Jula48

co się stanie gdy odmówimy kwasu bo nie potrafiłem?

ocenił(a) film na 10
Lotta_Rosie

Nie ogarniam. Na tv po prostu się pokazywały momenty gdzie można było zmienić wybór i była inna fabuła i zakończenie. Nie trzeba było od początku oglądać. Na lapkach/tel jest inaczej ? Czy ludzie są tacy leniwi, ze nie chciało im się klikać i oglądać kolejnych 10 min?

ocenił(a) film na 7
Daroo_3

A ja oglądałem wersję z wszystkimi zakończeniami i to jest najlepsza wersja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones