PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818016}

Czarne lustro: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch
6,9 73 818
ocen
6,9 10 1 73818
6,1 28
ocen krytyków
Czarne lustro: Bandersnatch
powrót do forum filmu Czarne lustro: Bandersnatch

Muzyka jest za głośno i zaglusza lektora. Też tak macie?

typoagrafka

Ooo... Czyli ogólnie coś spieprzyli skoro w wersji ang był ten sam problem.

Deepscar

Nic nie spieprzyli, zresztą skoro masz netflixa to czemu sama nie sprawdzisz jaki jest dźwięk przy angielskiej wersji? Tak ciężko kilka razy kliknąć myszką?

ocenił(a) film na 8
Deepscar

Oglądałam po angielsku na słuchawkach i wszystko było git. Można zawsze do supportu zgłosić, w szczególności jeśli problem będzie się powtarzał przy innych filmach.

LaylaTow

Tak teraz myślę... ostatnio oglądałam "Pachnidlo" z napisami i tam też muzyka była zbyt głośno i zagluszala aktorów. Nie było to aż tak irytujące jak w przypadku Czarnego lustra ale jednak... Chyba faktycznie należaloby to zgłosić. :)

ocenił(a) film na 8
Deepscar

A kto ogląda filmy z lektorem?! Tylko oryginalne dialogi + napisy! :)

ocenił(a) film na 6
Uma_4

Ja oglądam, bo mam problemy z czytaniem.

ocenił(a) film na 9
Deepscar

Daj opcję "Polski 5.1" czy jakoś tak i powinno być ok. U mnie pomogło.

Wallkiria

Napisz mi jeszcze gdzie mam to ustawić bo w opcjach dźwięku i napisów nie widzę czegoś takiego. :)

ocenił(a) film na 8
Deepscar

kto notmalny ogląda z lektorem

ocenił(a) film na 6
szweedu

To zdanie w formie pytania czy orzeczenia?

ocenił(a) film na 5
Bokciu

A może podmiotu?

ocenił(a) film na 9
szweedu

Analfabeci i dzieci

DRSRng

Czyli sugerujesz, że analfabetyzm w dzisiejszych czasach to coś normalnego?

ocenił(a) film na 8
Deepscar

lektor zagłusza przy opcji dzwięku zwykłym, na 5.1 wszystko jest ok u mnie, a mam soundbara 2.1

dziafkes

Jak to ustawiać? Wyjdę na atechniczną ale nie wiem gdzie tego szukać :) help :)

ocenił(a) film na 8
Deepscar

przed włączeniem filmu lub w trakcie wchodzisz na dźwięk i napisy i w zależności od urządzenia audio masz lub nie masz opcje dźwięku POLSKI i /lub Polski 5.1, jak nie masz 5.1 to znaczy że nie masz tej opcji i chyba będzie lepiej oglądać z napisami

dziafkes

Kurcze... No to w tym wypadku nie mam jej opcji. Tak czy siak, film już obejrzany więc jest po ptokach ale i tak dzięki!

ocenił(a) film na 8
Deepscar

radziłbym obejrzec jeszcze razy i zmienić wybory by alternatywne historie obejrzeć ;)

dziafkes

W sumie oglądałam 2 razy ale może jeszcze kiedyś ponownie to zrobię :)

ocenił(a) film na 7
Deepscar

Oglądaj z napisami

ocenił(a) film na 9
Deepscar

Proszę włączyć napisy każdy wie, że lektor zabije dialogi i ścieżkę dziekową.

rafal68

Obawiam się, że się nie podporządkuje :) Wszystko ma swoje wady i zalety. Lektor pozwala się bardziej skoncentrować na akcji zamiast na czytaniu.

ocenił(a) film na 9
Deepscar

Proszę mi wieżyć że po 2 tygodniach mózg sam czyta podświadomie, wtedy można cieszyć się akcja, dźwiękiem, plus podszkolić język.

rafal68

Wierzę ale mnie to nie przekonuje. Jest sporo seriali które wolę oglądać w wersji z napisami (np. True Blood) albo w wersji oryginalnej bez lektora i napisów (np. Grey's Anatomy) ale mimo to czasem lubię obejrzeć film z lektorem i basta. I mam tego świadomość, że kinomaniacy dzielą się na dwa obozy - tych którzy akceptują lektora i tych którzy wybierają zawsze napisy. Moim zdaniem z dobrym lektorem film jest ok. Gdyby tak nie było, filmy w TV puszczaliby tylko z napisami ;)

ocenił(a) film na 9
Deepscar

Możesz wybrać tvn, HBO, canal+, i wiele innych stacji co wolisz czy napisy czy lektor. Myślę że za jakiś czas cześć zrezygnuje z lektora, póki co masz wybór.

Deepscar

Lektor pozwala się skoncentrować na akcji zamiast na czytaniu? A co masz 80 lat, sklerozę, jakieś problemy z neuronami i informacje za wolno napływają do mózgu? No sorry ale takie głupoty wygadujesz, że ręce opadają. Jeżeli masz jaieś problemy w przyswajaniu informacji, to przepraszam ale jeśli jesteś młodą, zdrową dziewczyną, to jedynym (nie)usprawiedliwieniem jest lenistwo, a z tego jak to nawet pan bóg nie wyleczy.

forek23

Pana Boga w to nie mieszajmy. Fajnie, że ty jesteś taki lotny, bystry, nieleniwy... pewnie masz całą masę zalet. Szkoda jednak, że masz jedną ogromną wadę - jesteś chamem. Mogłabym z Tobą dyskutować i tłumaczyć ci swój punkt widzenia, ale to się mija z celem. Z chamem nie da się wygrać. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem i tak cię pokona, bo ma większe doswiadczenie.

Deepscar

Z pewnością chamstwo to nie jedyna moja ogromna wada. Jeszcze kilka by się znalazło. Cham też człowiek. Drugiej kategorii ale jednak...

forek23

Wreszcie się zgadzamy. Dziękuję za zaproszenie do grona znajomych ale mnie skorzystam. Pozdrawiam. Bez odbioru...

Deepscar

W porządku, nie ma sprawy.

ocenił(a) film na 6
forek23

Ależ oczywiście, że pozwala. Chyba mi nie powiesz, że gdy zalewa Cię potok tekstu w trakcie intensywnych dialogów, jesteś w stanie w tym samym momencie jednocześnie czytać i ogarniać każdy szczegół treści filmu. Oczywiście, że nie jesteś, bo nikt nie jest z racji takiej a nie innej budowy oka. Tak więc pisane o przepływie neuronów tudzież sklerozie, to nie mające z tym nic wspólnego bzdury.

Bokciu

To znaczy nie wiem jak inni, bo każdy w swoim własnym tempie czyta ale ja - jeśli tekst jest po polsku - nigdy nie miałem większych problemów, by nadążyć z czytaniem i śledzeniem akcji. Tylko parę razy w kinie coś mi umkneło ale to z racji tego, że siedziałem za daleko i nie widziałem dobrze liter.
Sorry za ten komentarz powyżej, przesadziłem i to zdrowo.

ocenił(a) film na 10
forek23

Wiesz, że istnieją ludzie z różnymi dysfunkcjami rozwoju lub uczenia się? To nie powód, żeby być chamem.

Henrietta89

Tak, wiem przepraszam, miałem zły dzień, niestety nie można już edytować komentarza. Najwyżej mogę zgłosić do moderatora, by usunął mój komentarz.

ocenił(a) film na 10
forek23

Nie no, spoko. Przynajmniej zdajesz sobie z tego sprawę. Sorki za słownictwo. Miłego dnia!

ocenił(a) film na 9
Deepscar

Lektor zaglusza aktorow. Jak mozna ogladac film z lektorem, psuje wtedy caly klimat.

Mick1947

A oglądasz czasem coś w tv? :)

ocenił(a) film na 9
Deepscar

Nope :))

Mick1947

:)))

ocenił(a) film na 5
Mick1947

Dlatego od lat nie oglądam filmów w TV (pomijam już reklamy). A gdy z pokoju obok słyszę, że leci film bez lektora, to wiem, że to musi być "Lśnienie". W sumie zawsze mnie ciekawiło czemu ten jeden film zawsze puszczają z napisami...

ocenił(a) film na 10
kalina1112

Wszystkie filmy na tvn np można ustawić z napisami

ocenił(a) film na 5
Henrietta89

Fajnie, chodziło mi o to, że zanim była taka funkcja, to tylko Lśnienie miało z automatu napisy, a nigdy lektora. A u mnie w domu tylko mama ogląda filmy w TV, więc od razu słychać, że leci film gdzie nie ma lektora

ocenił(a) film na 10
kalina1112

Możliwe, że to prośba producenta/dystrybutora. Byłam kiedyś w kinie, gdzie na prośbę twórców film był wyświetlany tylko w oryginale, ewentualnie z napisami.

ocenił(a) film na 5
Henrietta89

Bardzo możliwe, bo mimo upływu lat Lśnienie wciąż jest wyświetlane tylko z napisami. A pamiętam je już z dzieciństwa, gdy fascynował mnie ten film, między innymi dlatego, że jako jedyny nie miał lektora :D Tworzyło to wokół niego taką tajemniczą otoczkę

ocenił(a) film na 8
Deepscar

W wersji z napisami dźwięk jest jak najbardziej ok, oglądane na tv.

ocenił(a) film na 7
Deepscar

Miałam podobnie. Oglądałam co prawda bez lektora, ale muzyka momentami niestety zagłuszała dialogi między bohaterami.

ocenił(a) film na 7
Deepscar

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Którą wersję oglądać w necie? Bo znalazłem 71 min, 93 min (domyślna linia czasowa) oraz całość 312 min.

krissovsky96

Ja oglądam na netflixie i tam jest tylko jedna wersja, tak, że nie mam bladego pojęcia co to są za trzy różne wersje.

ocenił(a) film na 7
krissovsky96

Żadną. No chyba, że w piracie działają wybory. Bez możliwości wyboru to połowa zabawy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones