PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4794}

Czas zabijania

A Time to Kill
7,7 81 025
ocen
7,7 10 1 81025
6,4 14
ocen krytyków
Czas zabijania
powrót do forum filmu Czas zabijania

nie mogłem przestać się śmiać, gdy dowiedziałem się, że oddawali na nią mocz. ;)

draugr

heheh ale mógłbym cie z tego wyleczyć w taki sam sposób wiec jak zgadzasz się na złoty deszcz?

ocenił(a) film na 1
monte1984

Ale ja jestem biały.

draugr

Ja też.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
draugr

Jestem czystej rasy Aryjczykiem, krew nordycka.

ocenił(a) film na 5
jukatos

Ariom bliżej do prasłowian, niż rasy nordyckiej, ale spoko.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
jukatos

Zgadzam się, co nie zmienia faktu, że ariowie są bliżej spokrewnieni z prasłowianami. XD

Surine

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_pan%C3%B3w

ocenił(a) film na 5
jukatos

Wiki (zwłaszcza polskiej) w tej sprawie nie polecam, gdyż info nie są regularnie aktualizowane, o haplogrupie R1a1 nic tam nie ma. Polecam tak w ogóle: http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/slowia nie-pochodza-znad-dunaju-i-wisly/genetyczne-odkrycia-2010-%E2%80%93-nowa-genealo gia-slowian-i-innych-ludow-bialego-ladu-europy/

Surine

Sory, ale jak czytam Wasze komentarze płakac mi sie chce. Ile wy macie lat ?
Sory, ale po tym co przeczytałam nie jestescie dojrzali jukatos i surine na ogladanie takich filmów.
Co wy gadacie o podludziach, każdy człowiek jest cudem (nie bede komentowac zachowan niektórych) i to nie zmienia faktu, że kazdy człowiek jest ważny. A po tym, że tobie sie chce śmiac jak usłyszałes, ze ktos sikał na dziewczynkę, która została zgwałcona i pobita nie masz prawa tego komentować. Nawet jeżeli to jest "tylko" film to nie zmienia faktu, ze tak sie dzieje naprawdę. Dziękuję i żegnam.

sylwus11113

" A po tym, że tobie sie chce śmiac jak usłyszałes, ze ktos sikał na dziewczynkę, która została zgwałcona i pobita nie masz prawa tego komentować. Nawet jeżeli to jest "tylko" film to nie zmienia faktu, ze tak sie dzieje naprawdę. Dziękuję i żegnam."

Czy dla ciebie jeśli ktoś zgwałci twoją kobietę i na nią naszcza, to też jest cudem?

jukatos

może chodziło o to że każdy człowiek jest cudem dopóki zachowuje się jak człowiek . gdyby moją dziewczynę ktoś zgwałcił to prawdopodobnie po kilku dniach nie miałby czym szczać

dawid10809

Nie ma żadnych norm zachowania się jak człowiek. Co w naszej kulturze może wydawać się normalne, w innej będzie złe.
Ciekawe kto pozgłaszał moje wpisy?

jukatos

ja nie zgłosiłem ale to sprawa drugoplanowa

dawid10809

To było pytanie do ogółu.

jukatos

ja ogólnie do ciebie nic nie mam ale wyjazd z tym że jesteś aryjczykiem mógł być przegięciem . to słowo i wiara w nie było powodem do mordowania niewinnych ludzi podczas II WŚ

dawid10809

To była tylko zabawa pomiędzy mną i draugrem. Czy nazwanie siebie katolikiem też jest przegięciem? Przecież wielu niewinnych niekatolików przez katolików zostało mordowanych w wielu wojnach w średniowieczu.

jukatos

krucjaty nie rozsławiły się jak wojny światowe,poza tyn tez zbrodnie się tuszuje bo to fakty niewygodne dla kościoła.dla mnie możesz nazwać siebie nawet buddystą albo jakimkolwiek innym wyznwacą religii ja żalu nie będę miał

dawid10809

W średniowieczu znana była tylko europa i basen morza śródziemnego, więc ciężko byłoby o wojnę światową. No, ale jeśli zmniejszyć skalę o ówczesny znany świat, to można ją nazwać światową, gdyż uczestniczyło w niej większość ówczesnych krajów.

jukatos

spalili ok 1000000 ludzi we wszystkich krajach inkwizycyjnych więc to można albo uznać za ludobójstwo albo wojnę światową

dawid10809

Bardziej ludobójstwo.

jukatos

a jak nazwać masowe mordowanie więźniów zamkniętych za pedofilie ,gwałty i morderstwa ? sprzątanie świata ....

dawid10809

Sprawiedliwością.

jukatos

to wyższa forma sprawiedliwości

jukatos

zawsze wiedziałem że religia to zło

dawid10809

Każdy inteligentny to wie.

jukatos

w chrzescisranstwie jest napisane nie zabijaja ale te kilka tysięcy trupów w średniowieczu to tam wiesz

dawid10809

Religia to okłamywanie samego siebie, że istnieją wyimaginowane postacie i bazowanie na oszustwie i zakłamanie jak biblia, koran itd. Dlatego każda religia jest zakłamana jak i jej wyznawcy.

jukatos

pieprzą o tym jaki to Harry Potter jest zły ,że to dzieło szatana itd ale te zmartwcyhwstania ,smoki ,przechodzenie między falami morza ,chodzenie po wodzie itd w biblii to dowód istnienia boga .z tą logiką to komiks jest potwierdzeniem istnienia spidermana albo punishera . dla mnie Biblia to pierwsza książka fantasy która lipnie wyszła

dawid10809

Boją się konkurencji.

jukatos

sluszne spostrzeżenie

dawid10809

Czemu tak mówisz ? najlepiej powiedzieć, że ludzie mówią jaki to harry P. jest zły itd. Jestem katoliczką wierzaca i praktykującą i nie sądzę, ze Harry Potter jest zły i że to dzieło szatana. Według mnie ogladanie go jako normalny film to nic złego, ale praktykowanie magii to jest według mnie już grzech (jak i według Boga, bo tak jest w Biblii). Nie masz prawa mówić, ze Biblia to jakaś lipna książka. To jest straszne. Dla wielu ludzi ta "lipna' książka jest żródłem wiara, treść w Biblii dla wielu jest sensem życia, więc proszę nie obrażaj czegoś co dla kogoś jest bardzo ważne.

sylwus11113

W biblii jest napisane, aby palić czarownice. Tak robili ludzie wierzący w te bajania w średniowieczy. Szacuje się, że tylko w polsce zginęło w płomieniach 50 tysięcy ludzi w tym pierwszy polski ateista Kazimierz Łyszczyński.
Biblia i jej wyznawcy są winni śmierci setkom milionów ludzi na całym świecie, jak również wstrzymywali rozwój nauki na tysiąc lat. Biblia to zwykła książeczka dla zindoktrynowanych i otępiałych mas.

jukatos

Co ty gadasz. Są przykazania Boze. Bóg dał Mojżeszowi tablice i jest w nich takie przykazanie jak NIE ZABIJAJ. Znowu musze wrocic do tematu, ze ludzie nie są święci, niektórzy myśleli, ze są wierzący a tak naprawde mordowali ludzi za wiarę. Nie bede usprawiedliwiac tych ludzi, bo wiem, ze prawdziwy chrzescijanin nie zrobiłby nigdy czegoś takiego.

sylwus11113

Księga Wyjścia – Wj.22.17
Nie pozwolisz żyć czarownicy

I co, że bóg dał tablice skoro nakazał w tej samej księdze ludobójstwa. Biblia jest pełna hipokryzji, gdyż to obłudna bajka.

sylwus11113

przepraszam ,może przegiąłem

jukatos

Z tego co czytam doszłam do wniosku, ze jesteś niewierzący, więc jakim prawem piszesz takie bzdury ?! Po pierwsze jest tzw. historia, miejsca jak Jerozolima i nie tylko. nie wiem czy wiesz co jest napisane w Biblii czy w Koranie, ale w to wątpie. Jeżeli nie wiesz, to radzę najpierw sprawdz lub poszukaj jakiś informacji na jakiś temat a potem o nim dyskutuj, bo takie coś mnie denerwuje.

sylwus11113

Tak, jestem oświeconym ateistą i piszę prawdę i fakty. Co z tego, że jest jerozolima? Biblia to zbiór mitów i legend spisanych przez żydowskich pasterzy. Posiadam rozległą wiedzę w tym temacie.

jukatos

nie, Biblia nie jest zbiorem mitów i legend. Jeśli posiadasz jak sadzisz rozległą wiedze na ten temat to chciałabym wiedziec jakie zrodła czytałeś. Jest historia. To jest najpoważniejszy argument. I tyle. Nie chce sie kłócić, bo nie o to mi chodzi. Chodzi mi o jeden fakt: NIKT NIE MA PRAWA OBRAZAC KOGOS LUB CZYJĄŚ RELIGIE ITP. Bo jest to chore.

sylwus11113

Ja nikogo nie obrażam, tylko piszę prawdę.
Nie ma dowodów historycznych na jezusa, mojżesza i wyjście z egiptu, wielkie państwa izrael itd.

dawid10809

Nie wiem czy wiesz, ale jak w czasach średniowiecza Kościół miał tzw. problemy, były rewolucje, księża i biskupi byli jacy byli ( niektorzy okropni, ale i byli tacy, którym zależało).

sylwus11113

Ale średniowiecze do złoty wiek sekty katolickiej(cała europa pod panowaniem papieża) w pełni ukazał swoje zacofanie i żądze mordów. Chciwość do dziś dzień pokazuje.

jukatos

Nie, w średniowieczu to dobiero było najgorzej dla ludz, którzy chcieli modlić się w kosciołach, isć normalnie do spowiedzi, a nie by musieli dawać pieniądze by odpuszczony był wtedy grzech. To było straszne, szatan wariuje , a najgorzej, że w XXI wieku jest najgorzej. Ludzie wstydzą się mówić o Bogu ( dla większości jest to temat TABU), narkotyki, alkohol jak i był tak i jest, nie oszukujmy się, ale teraz można wszystko (aż za bardzo). Jest to smutne.

sylwus11113

Owszem było najgorzej dla ludzi, ale najlepiej dla sekty katolickie.
Obecnie żyjemy w najlepszych czasach ludzkości bez wojen, bez religii która nami rządzi, bez głodu itd. Smutne jest to co ty piszesz. Boga należy się wstydzić, gdyż wiara w wyimaginowane postacie to objaw choroby psychicznej.

dawid10809

Czemu uważasz, ze religia to zło ?
Tym razem się z Tobą nie zgodzę. Wracając do katolików. Tzw. pierwsi chrzescijanie ginęli w męczarniach za Pana Jezusa nikomu nic złego nie robiąc. W kazdej religi chodzi o to samo jak powiedział prof.Gadacz. Mysle, ze w każdej religi są ludzie, którzy bez względu na wszystko pomogą kazdemu kto potrzebuje tej pomocy (chodzi mi o miłosierdzie dla człowieka). Więc nadal nie rozumiem czemu uwazasz ze religia to zło ?

sylwus11113

Religia to zło ma miliardy ludzi na koncie.
Katolicy nie mają nic z chrześcijaństwem wspólnego, to jest sekta głównego nurtu. Tysiąc lat później ludzi też ginęli w męczarniach na stosach, torturowani przez inkwizycje, nawracani ogniem i mieczem jak również zmuszani do niewolniczej pracy(tak, biblia popiera niewolnictwo). Pomogła tylko wydoić państwa i paść pasibrzuchów w sukienkach, dlatego została oderwana od władzy.

jukatos

Co ty tu piszesz ?! Nie zgodzę się ani trochę z tym co napisałeś. Moje pytanie brzmi: Wierzysz w Boga ? Ale domyślam się, ze nie, po tym co przeczytałam. jak możesz pisać, ze katolicy nie mają nic z chrześcijaństwem wspólnego, to jest sekta głównego nurtu ? Czemu piszesz takie bzdury? Ludzie są różni. Jeden katolik jest jak to powiem wierzący i PRAKTYKUJĄCY, drugi katolik według niego jest wierzący, ale nie musi chodzic do Kościoła, bo może się pomodlic w domu (tępy argument jak nie wiem co, no ale cóż..)a trzeci jest "katolikiem", ale w ogóle nie zachowuje sie jak katolik a czwarty uważa, ze nie wierzy w Boga, ale rodzice mu karzą chodzic do Kościoła itp. Tak zgadzam się, ze ludzie byli nawracani siłą (nie popieram to i myśle, ze inny katolik wierzacy i praktykujący też tego nie popiera) jak chyba wiesz była rewolucja w kościołach, księża byli naprawde rózni (niektórzy nawet psychicznie chorzy itp.). A co do ostatniego NIE, Biblia NIE popiera niewolnictwo. Prosze Cię, poczytaj uważnie treść w Biblii a potem pisz.

sylwus11113

Jak każdy katolik nie znasz pisma świętego i gadasz bzdury.
Biblia popiera niewolnictwo:
Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. Kpł 25, 44

Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę... Wj 21, 7

Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, (...) A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. Wj 21, 20-21

Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się [prawdziwego] Pana. Kol 3, 22


Wszyscy, którzy są pod jarzmem jako niewolnicy, niech własnych panów uznają za godnych wszelkiej czci, ażeby nie bluźniono imieniu Boga i [naszej] nauce. 1 Tm 6, 1


Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga. Tt 2, 9-10


Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. 1 P 2, 18

Ci zaś, którzy mają wierzących panów, niechaj ich nie lekceważą z tego powodu, że są braćmi, ale niech im lepiej służą, dlatego że są oni wierzącymi i umiłowanymi jako uczestnicy dobrodziejstwa. 1 Tm 6, 2

Plus zmienione przykazanie boskie

Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego.

na
Nie pożądaj żony bliźniego swego, ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Sama widzisz, przeczytaj pismo święte, zainteresuj się historią to ci klapki z oczu zejdą o dobry bożku i świętych szmanach.

jukatos

Po pierwsze: Nie nazywaj mnie dobrym bożkiem i świętym szmanach, bo jest to nie w porządku. Jeżeli bedziesz mnie obrażac to ta rozmowa nie ma sensu.
Po drugie: Nie pokazuj mi cytatów, które sa wyrywane z kontekstu, bo trzeba przeczytac cały fragment by wiedzieć o co w nim chodzi. Stary Testament jest bardzo trudna księga do zrozumienia. Nie można brać wszystko w nim słowo w słowo. Są tam bardzo trudne treści do zrozumienia.. Sa zmienione realia życiowe, teraz w normalnych domach nie ma niewolników. Stary Testament to czasy przed Chrystusem. Ludzie inaczej żyli, przeciez niewolnicy jeżeli dostali się do dobrego pana mogli walczyc o wolność.
Po trzecie: To ja do ciebie mam wąty, bo to ty chyba musisz poczytać historię jak żyli wtedy ludzie, co robili jakie byłe relacje i priorytety, bo nie wiesz, ze nie można tego co jest napisane w Starym Testamencie brac na dzisiejsze czasy. Popatrz: W Starym Testamencie jest napisane: " oko za oko, ząb za ząb" a w Nowym Pan Jezus mówi:" jeżeli ktoś zbije cię w policzek to nadstaw mu drugi". Widzisz ?
Jeszcze przecież Izraelici byli prowadzeni jako Naród Wybrany (byli także niewolnikami). Więc to co napisałam, nie mozna patrzec i sugerowac się słowami, które były w tamtych czasach, a których juz nie ma w naszych. I tyle na ten temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones