PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30431}

Czerwony smok

Manhunter
7,0 11 070
ocen
7,0 10 1 11070
7,2 17
ocen krytyków
Czerwony smok
powrót do forum filmu Czerwony smok

Teraz pytanie jak go ocenić...Dzięki niemu powstała doskonała seria o Hannibalu.

Minusem który mnie przesladował przez cały film to w porównaniu do wersji z 2002 moim zdaniem wybrano mniej pasująca obsadę do poszczególnych ról. Porównywalem kazdego aktora w poszczególnych wersjach i za kazdym razem w 2002 roku dobór aktorów był lepszy.

Fajnie było zobaczyc młodszego Briana Coxa chociaż Anthony gra Lectera lepiej:)

Przez ten film o którym jakoś wczesniej nie wiedziaem zupelnie innazczej patrze na film z 2002 roku. Jest to poprostu to samo!! i za to jedno oczko mniej ma teraz czerwony smok z 2002

ocenił(a) film na 2
sub7

Obsada była beznadziejna w tym filmie. Nie oglądałam "Czerwonego smoka", ale:
1) Pitersen miał ciągle ten sam wyraz twarzy, wyglądał jakby mu się nudziło, do tego był fatalnie opalony :P
2) Nooonan miał wyraz twarzy idioty, no żałosne to to było i jeszcze ta fryzura...
3)laska, która zagrała Rebę - nie dość, że brzydka, to jeszcze udawała, że nie widzi.
4) Cox - o reeeeeetyyyyyyyy... co to miało być? Się szczerzył, miał nerwowe tiki jakieś, nudny był po prostu...

ocenił(a) film na 1
espania44

Zgadzam się...
Śmiałam się rozpaczając jednocześnie gdy było mi dane poznać wersję doktora Lecter'a w tym akurat filmie. Hopkins w tym z 2002 r prezentował idealny poziom. Zimna inteligencja... Budzący lęk i fascynację. Przecież Lecter jako socjopata nie mógł tak nerwowy... Takie osoby przecież nie są emocjonalne. Mogłabym długo na ten temat pisać, ale uważam, że w sumie tyle wystarczy. Równie mocno rozczarowała mnie stara wersja Dolarhyde'a. Niby nieśmiała osoba, a zachowywał się w stosunku do Reby bardzo zaborczo.
Zasmuciło mnie jak można było zbanalizować i "wyprać" z uczuć tak wspaniałą historię. Jak można było poskąpić bohaterom choć krztyny polotu? Czytałam książkowy pierwowzór, więc wiem, co piszę. Takie jest po prostu moje postrzeganie tej wersji. Dobrze, że film z 2002 naprawił sytuację. Jak dla mnie był on bardzo potrzebny.

ocenił(a) film na 1
Perenelle

*nie mógł być

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones