PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=285254}

Daleko od niej

Away from Her
7,1 1 271
ocen
7,1 10 1 1271
7,3 6
ocen krytyków
Daleko od niej
powrót do forum filmu Daleko od niej


Oddanie swojej malzonki do domu starcow dla glownego bohatera bylo wielkim dramatem. Zdawalo sie byc zyciowa tragedia. Ale jak mowila jedna zbohaterek "nigdy nie wiadomo co w zyciu sie nam przytrafi". Zaledwie po miesiacu wlasna żona go nie poznaje, jestdla niej obcym mezczyzna, a co gorsza zaczyna sie ona coraz mocniej zaprzyjazniac z jednym z pensjonariuszow zakladu...
Szczegolnie ciekawa jest koncowka. Ostatnia scene mozna intepretowac na rozmaity sposob, noale nie uprzedzam.
Historia z życia wzięta, z życia osób starszych. Zmusza do refleksji nad życiem, miłością czy starością....Niem wiem co pisac...po prostu obejrzyjcie. Dla kinomaniaków lubiacych ambitne produkcje jest to pozycja obowiazkowa.Szkoda, że ten film nie znalazl uznania przywreczaniu oskarow. Jest lepszy od wiekszosci nominowanych filmow.
8+/10.

Juskowiak

Film po prostu niezwykly,ale ciekawi mnie jak inni go interpretuja.Napiszcie co o nim sadzicie zanim podziele sie wlasnymi spostrzezeniami.Jak dla mnie glowna rola meska tez zasluguje na jakas nagrode i nie mam na mysli zlotej maliny.

lenka

film zyciowy ale ostatni moment w pokoju to arcydzielo - totalnie miesza uczuciami widza. Ja juz bylem pogodzony ze strata, w koncu poczulem zazenowanie i wspolczucie...ale do kogo? Wlasnie? Juz nie wiedzialem komu wspolczuc, Fionie, Grantowi czy facetowi na wozku. A moze wszystkim naraz. To jest wlasnie zycie.

ocenił(a) film na 8
Juskowiak

poruszający, piękny, ciepły, smutny... a, co najgorsze, bardzo prawdziwy. momentami oczy miałam pełne łez. oby więcej takiego kina!

PS pensjonariuszy, nie pensjonarjuszów ;D

ocenił(a) film na 8
Juskowiak

Ten film nie wydaje się miec ambicji do bycia arcydziełem, jest po prostu prawdziwy, taki jaki ma byc..

8/10 :)

Juskowiak

"Zmusza do refleksji nad życiem, miłością czy starością...."

Dziękuję - cała kwintesencja filmu.
Mocne 9 z mojej strony.

ocenił(a) film na 9
martha_f

Szkoda tylko, że nikt nie oglądał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones