PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=117591}
6,5 597
ocen
6,5 10 1 597
7,0 2
oceny krytyków
Deliria
powrót do forum filmu Deliria

Katastrofalnie slaby

użytkownik usunięty

Po tym filmie spodziewalem sie bardzo duzo. Kocham wloskie giallo i slashery. Gdy jeszcze rezyserem jest tworca La chiesa na podst. scenariusza Argento to powinien byc doskonaly film...wlasnie powinien..a nie jest..

Po pierwsze ultra beznadziejna fabula wzorowana na amerykanskich slasherach. Nie ma ani jednej sceny ktorej bysmy juz nie widzieli w latach 80 gdy ten gatunek byl na szczycie. Bardzo slaba gra aktorow, fatalne zakonczenie. Jesli twierdzicie ze dzisiaj slashery o nastolatkach sa idiotyczne,przewidywalne i nie prezentuja zadnego poziomu to dla pocieszenia ten film jest taki sam. Plusy???..sceny krwawe..jest ich multum gdyz glowni bohaterowie jak zwykle gina na wlasne zyczenie, co chwila wpadajac na morderce. Od poczatku rowniez znamy glowna bohaterke ktora przezyje a pozostale osoby sa nic nie znaczacym dodatkiem do filmu dla zabicia czasu.
Jest tyle swietnych slasherow ze naprawde szkoda sobie zawracac glowe tym gniotem..chyba ze lubicie obecne filmy o nastolatkach mordowanych przez "tajemniczego???" morderce. 2/10

ocenił(a) film na 3

W dużej mierze zgadzam się z powyższym postem. Moim zdaniem może nie jest "katastrofalnie słaby", ale jednak już zwykłe określenie "słaby" do niego pasuje... Spodziewałem się większej ilości "magii", zabawy kolorami, pomysłowych ujęć kamery, jakiejś ciekawszej historii, itp, a więc rzeczy kojarzonych z jednym z głównych nauczycieli, inspiracji Soaviego - Dario Argento. Zamiast tego dostałem dość krwawy, ale głupkowaty slasher. Jestem zawiedziony, szkoda...

ocenił(a) film na 8

A ja sie nie zgadzam. Film jest bardzo dobry. Świetne zdjęcia i klimat. Jest to SLASHER z lat 80tych, więc ma cechy tego gatunku. Nic w tym złego. Aktorstwo tego typu, ma swój urok w takich produkcjach. Końcowa scena 'everyone is dead' - genialna. Samo zakończenie bardzo dobre, no i ta maska sowy. Terry Gilliam po zobaczeniu filmu zaprosił Soaviego do współpracy przy Baronie Munhausenie, więc 'słaby' film to nie jest. jak dla mnie 8/10
najlepszy film Soaviego to Dellamore Dellamorte

ocenił(a) film na 7
pigvomit

A ja równo cenię Deliria 1987 i Cemetery man 1994.
Polecam też kliumatyczne La Chiesa 1989 oraz La setta 1991, ale są już mniej dopracowane.

ocenił(a) film na 8
returner

Obejrzane i lubiane :)

ocenił(a) film na 7
pigvomit

A widziałeś filmy Argento z podobnym klimatem ? Takie jak Głęboka czerwień 1975, Suspiria 1977, Inferno 1980, Ciemności 1982, Phenomena 1985, Opera 1987.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones