Disco Polo (2015)

plakat - Disco Polo (2015)

recenzje Redakcji

(1)
  • "Disco polo" to najbardziej brawurowy polski debiut ostatnich lat. Disco polo i to co najbardziej obciachowe w latach dziewięćdziesiątych, zmienia się dziś w hipsterski gadżet, w estetykę, którą można grać. Maciej Bochniak mistrzowsko prowadzi tą grę. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 62%

recenzje Użytkowników

(3)
  • Choć wielu ludzi na wzmiankę o "Disco Polo" ze snobistyczną dezaprobatą stwierdza, że „nie słucha”, to jednak kiedy odpowiednia muzyka płynie z głośników, nogi same zaczynają im wesoło podrygiwać. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 67%
  • Polski Dziki Zachód

autor: Gooosik zaufany recenzent

Dziki Zachód z początku filmu jest Ziemią Obiecaną, do której się tęskni i marzy, ale okazuje się przestrzenią trudną do okiełznania, pełną przeszkód i wyzwań, gdzie bogactwo i szczęście może się okazać fatamorganą jachtu pływającego po piasku. Bochniak jednak sprawia, że w tym szaleństwie jest metoda i przez humor opowiada o naszych kompleksach oraz niesamowitym potencjale.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 67%
  • Królem sceny być

autor: Aragorn88 zaufany recenzent

Cekiny, włosy na żel, mikrofon w ręku i proste, aczkolwiek uniwersalne, trafiające do mas teksty wystarczą. Jeżeli dodać czarujący uśmiech i siłę przebicia, to sukces w świecie disco polo murowany. O fenomenie tegoż muzycznego nurtu, który wielu uznaje za żenujący, a który ostatnimi czasy odrodził się w blasku jupiterów, opowiada debiutant pełnego metrażu – Maciej Bochniak. I robi to zaskakująco. Całość przerysowuje, stylizuje na western, a kolorystykę zapożycza od "Grand Budapest Hotel" Wesa Andersona. Ale jest jeden problem. Fabuły brak. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 61%
multimedia