PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476578}
6,9 6 342
oceny
6,9 10 1 6342
Dla Ciebie i Ognia
powrót do forum filmu Dla Ciebie i Ognia

Dobre:
* Jak na niezależne dobra gra aktorska nie licząc Pawła
* Janusz
* Trzyma w napięciu
* Muzyka

Złe
* Brak realizmu w scenach akcji [to duszenie zamaskowanego typa rodem kórwa z wrestlingu,
brak zadyszki u policjantów po gonieniu na placu Adama (w ogóle biegający policjanci to
oksymoron), potrącenie przy max. 45km/h ŚMIERTELNE? lol chyba za przeproszeniem starej
baby...]
* Brak logiki. - na tym forum natknąłem się na taką wypowiedź dotyczącą fabuły, ponoć jest to
autentyczny mail od twórcy:

///'"Nasza (interpretacja) przy pisaniu była jednak troszkę inna. Adam trafił od razu do piekła -
jak jest się złym to nie ma się wyboru. Janusz jednak testował go, sprawdzał czy Adam jest
jednym z wielu potępionych, czy może jest kimś więcej, czy jego dusza może mu się do czegoś
przydać.
Z takim zamysłem budowaliśmy fabułę. Jednak celowo zostawiliśmy dość otwarte zakończenie
aby właśnie była możliwość interpretowania filmu w swój własny sposób.""

Przepraszam, że co?!?!?! Wszechmocny szatan w piekle przy pomocy swojego sługi który
siedział w samochodzie a potem dostał gwoździem w łeb wygenerował stare opuszczone
miasteczko i alternatywną rzeczywistość dla jakiegoś pismaka żeby sprawdzić czy JEGO
DUSZA MOŻE MU SIĘ DO CZEGOŚ PRZYDAĆ

WHAT THE F!!K!!!!!!!!!!!!!!!! przecież to trąci absurdem i kpiną z widza na 10 kilometrów.
Druga sprawa - KLECHA w rzeczywistości stworzonej przez szatana i sam szatan w kościele?

* Wygenerowanie alternatywnej rzeczywistości piekielnej w której brak logiki i spójności można
wytłumaczyć, znaleźć metaforę i interpretację.


Gdyby film był logicznie spójny i nie zawierał elementów bezczelnie zerżniętych z Lyncha a także
motywów religijnych to dałbym 8/10, bo naprawdę gra aktorska i budowanie napięcia mi się
podobały, natomiast ze względu na absurdalną według mnie podstawę filozoficzną służącą
stworzeniu tego "dzieła" daję 3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones