PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=616619}

Dokąd teraz?

Et maintenant, on va où?
7,4 6 207
ocen
7,4 10 1 6207
Dokąd teraz
powrót do forum filmu Dokąd teraz?

...dokad teraz....

ocenił(a) film na 8

Wczoraj miałem chęć obejrzenia czegoś ambitniejszego , wiec zaciekawiła mnie już sama koprodukcja, temat i obsada,a ze lubię co jest festiwalowe, być może mniej znane, popularne to skusiłem się i nie żałuję.
Poniższe komentarze "slaby","nudny"..myślę ze Ci widzowie porostu pomyli filmy, bo nie ma tu tej amerykańskiej papki,nie ma zwartej akcji, nie trzeba chować się pod pierzynę,...a wiec o czym i dla kogo ten film?!
No wiec pomimo tego ze historia prosta,znana,tyle razy już pokazywana,-"wojna chrześcijańsko- żydowską" -to jednak sposób przedstawienia samych aktorów, tej groteski sytuacji, tego ze czasem to kobiety maja portki i trzymają władzę w całej wiosce choć to faceta się wydaje ze to ONI są panami i władcami na włościach. To ze bez względy na religie w imię większego dobra wspólnego kobiety mogą działać razem , ba nawet rabin z księdzem o dziwo tez mogą.
Czasem w filmie(nawet o takiej tematyce) możemy boki zrywać i tak tu tez jest proste zabiegi, haszysz, wódką, i mamy ubaw po pachy.
Z drugiej strony watek relacji ludzi którzy "zmuszeni" są do egzystencji z rożnymi ludźmi na małym skraju ziemi,nie tworząc jednocześnie getta, choć czasem mamy wrażenie ze ludzie postawieni w sytuacjach trudnych dokładnie wiedza do jakiego obozu należą i za który muszą walczyć - nie zważając czy ma to sens i logikę...bo tak po prostu trzeba..ale tak to już chyba bywa z człowiekiem ..czyż nie?!!

polecam 7/10

ocenił(a) film na 8
byk1

no i poszło, palce nie są tak szybkie jak myśli..miała być "wojna chrześcijańsko-muzlumanska"..sry:)

byk1

Podzielam Twoje zdanie :) Wart obejrzenia!

ocenił(a) film na 9
Fidel_33

Ja również! Bo to nie jest jakaś tam amerykańska papka, w której śmieszy tylko to, co związane z seksem, ćpaniem i innymi tego typu rzeczami. Jeśli ktoś lubi TYLKO takie klimaty, uzna, że ten film jest nudny. Ambitniejsze osoby z pewnością docenią ten film, mnie nie nudził ani przez chwilę! Właśnie takie filmy pozwalają choć na chwilę uwierzyć, że światem nie zaczyna rządzić "idiokracja" (oglądnijcie '"Idiokrację", może się ze mną zgodzicie). Nie twierdzę, że "American Pie" i inne to dno, bo czasem i takie komedie są potrzebne... kwestia przestawiania się na nieamerykańskie produkcje. Polecam również filmy Emira Kusturicy - podobne klimaty, aczkolwiek bardziej "z jajem" (raczej nie dramaty) :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones