PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108474}

Dom latających sztyletów

Shi Mian Mai Fu
7,3 44 776
ocen
7,3 10 1 44776
6,9 12
ocen krytyków
Dom latających sztyletów
powrót do forum filmu Dom latających sztyletów

HERO vol.2

ocenił(a) film na 9

Zhang Yimou w świetnej formie! Film nakręcony w identycznej jak Hero estetyce, opowiada historię pełną emocji, wszystko zilustrowane jest świetną, nastrojową muzyką... ("Zasadzka z dziesięciu stron"-tytuł oryginalny świetnie pasuje do tego filmu, szkoda, ze nie została tak własnie przetłumaczony...) Wprawdzie niektóre rzeczy w tym filmie mogą wydawać się nieco wtórne wobec Hero, ale ogląda się go bardzo dobrze. Wszystkim serdecznie polecam!

pablo_yabollo

Zgadzam sie z powyzszym Aczkolwiek mnie osobiscie troszeczke rozczarowalo zakonczenie Spodziwalem raczej jakiejs wielkiej jatki miedzy wojskami "Domu" a "Generala" no ale nie bylo az tak zle :-) Choz finalowa walka wedlug mnie powinna raczej byc mniej "zacinajaca" (duzo krwi a ruszaja sie nadal jak ... nie mam porownania) Ogolnie choc film warty obejrzenia jak dla mnie mimo wszystko zbyt ckliwy On kocha Ja Ona kocha innego Inny jest wrogiem i jak z tego wyjsc ?? Nic tylko wyciganc sztylet, podciac sobie zyly czy cos i wykrwawic :-)
"Estetyka Hero" - to pojecie oddaje klimat filmu, innymi slowy zabawa kolorami aczkolwiek juz nie tak wyraznie jak pierwowzorze :-)
Bardzo dobre ujecia latajacych fasolek, kolkow, strzal i sztyletow Jedynie pomysl z wluczniami babusowymi jakos mi nie przypadl do gustu no ale moglo byc gorzej :-)
Podsumowujac fajnie sie ogladalo :-) mimo kilku wada

użytkownik usunięty
pablo_yabollo

Ja nie określiłabym tego mianem drugi Hero. Zabawa kolorami jest tu troszeczkę inna. Film też nie jest już taki porywający, choć widoki i miejsca scen są świetnie dobrane. Nie ma juz niestety takiego operatora jak w Hero, nie ma takich pieknych zdjęć. A co do zakończenia to on jest typowe dla tego kina, trochę zależy od ich mentalności, dla większości Europejczyków niezrozumiałe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones