PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877679}

Dom z koszmarów

Aftermath
5,1 9 539
ocen
5,1 10 1 9539
Dom z koszmarów
powrót do forum filmu Dom z koszmarów

Naprawdę w tej kategorii się wyróżnia spośród tych gniotów które teraz robią. Fajnie buduje napięcie.
Pewnie jak to każdy film netflixowy będzie mieć niską ocenę ale do tego się już przyzwyczaiłem

ocenił(a) film na 7
cersinpl

Bo też i zazwyczaj filmy Netflix robi takie sobie, ale ten faktycznie można uznać na udany. Choć wolałabym, żeby wyjaśnienie było inne...(nie chcę spoilerować)
Czy wiadomo w jaki sposób film jest "inspirowany" prawdziwą historią? Obejrzałam i trudno mi sobie wyobrazić coś podobnego w rzeczywistości. Czy np. tylko motyw wprowadzki do domu, w którym wydarzyła się tragedia został zaczerpnięty z prawdziwego życia?

ocenił(a) film na 9
Mucha_Norka

Właśnie obejrzałam.
MEGA MEGA MEGA dobry film a jestem b wybredna. Najlepszy jaki ostatnio widziałam.

ocenił(a) film na 7
Katarzyna_Szymanek_2

Cos podobnego już kiedyś było, ale nie mogę przypomnieć sobie tytułu.

ocenił(a) film na 7
madamezet

Mi się to trochę skojarzyło z La Cara Oculta.

madamezet

Chyba chodzi ci o HOUSEBOUND z 2014

ocenił(a) film na 3
madamezet

Uwaga spojler !!!!!

Madamezet, mnie to się skojarzyło z "Crawlspace" aka "Within" z 2016. W ogóle z "The Boy", oczywiście.

Mucha_Norka

Tego filmu nie robił netflix. Jest on jedynie dostępny na tej platformie

ocenił(a) film na 6
Mucha_Norka

Właśnie ten film dużo traci od momentu kiedy pojawia się ta tajemnicza postać i zostaje wyjaśnione kto za tym stoi.Gdy zobaczyłem na początku że film opiera się na prawdziwych wydarzeniach,to liczyłem że będzie coś bardziej logicznego w tym filmie.Ale ogólnie nawet spoko się oglądało,trzymał w napięciu w większości scenach i nie nudził.

cersinpl

Tylko, że to nie jest film netflixa :)

Didool_Chanel

ale premiere ma na netflixie i od razu zbierze takie opinie

ocenił(a) film na 3
cersinpl

Raczej bym powiedział, że podstawa, podstawy, totalnie oklepany koncept, naciągany jak guma w majtach. Ja rozumiem, że w takim zamku mogą być tajne przejścia i korytarze, ale mówimy o domku jednorodzinnym. Pod łóżkiem im wybudowano wyjście chyba, no i oczywiście jakimś cudem na podglądzie kamer nic nie widać.

Do tego dochodzą podstawowe głupoty thrillerów, czyli notoryczne niezapalanie światła.

Ogólnie dość nudny, przewidywalny film, średnio oświetlony, co jest aż dziwne jak na amerykańskie kino, bo oni potrafią ładnie noc robić, a tutaj tak wszystko po prostu niebieskie jest i dosyć jasne.

ocenił(a) film na 5
RipRoy

Film dość swobodnie nawiązuje do historii Walburgi Oesterreich, która przechowywała kochanka na strychu. Lata 191x.

ocenił(a) film na 3
nybatteri

Dom bardzo nawiedzony lub większość części Paranormal Activity czy Obecność lub ten denny nowy film Netflixa z Seyfried to jest taki sam koncept - para sprowadza się do nowego domu, w którym straszy. Tylko tutaj na koniec wymyślono, że wcale nie chodzi o duchy, co nie ma sensu, jak przez 90% filmu prowadzisz fabułę tak, że to jest totalnie duch. To tak samo, jakby w "Szóstym zmyśle" Bruce Willis rozmawiał normalnie z ludźmi, z matką chłopaka, ze swoją żoną, to na końcu ten twist z byciem duchem nie miał by sensu zupełnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones