PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462795}
7,7 2 203
oceny
7,7 10 1 2203
Don 2
powrót do forum filmu Don 2

Po obejrzeniu dobrego, lecz nieco nudnego Ra. One z niecierpliwością oczekiwałam Dona 2. Miałam nadzieję, że ten film będzie lepszy od Ra. One i bardzo się zdziwiłam... ponieważ Don 2 był po prostu znakomity, nie myślałam, że ten będzie aż tak dobry! Pierwsza częśc w porównaniu do drugiej jest słaba (zastanawiam się nad obniżeniem mojej oceny do DON - pierwszej części). Ta częśc jest lepsza m.in. dlatego, że nie ma zbędnych wstawek tanecznych (oprócz tej jednej, która akurat jest dobra), przez co film jest krótszy ale jest więcej dobrej akcji. Sceny akcji są rewelacyjne, patrzyłam na nie z zachwytem, przede wszystkim na te pod koniec filmu. Jeśli chodzi o grę aktorów, no to Shahrukh był również lepszy niż w pierwszej części, nie wiem jak to możliwe, ale zagrał jeszcze lepiej. Najlepsze były jego słodkie zdradzieckie miny kierowane do Priyanki, która zakochana w nim po uszy nie widziała, co on kombinuje. SRK był też świetny w scenach akcji. Co do Priyanki, no to muszę powiedziec, że w końcu nauczyła się grac! Miło było na nią popatrzec, w poprzedniej części była kiepska, ale w końcu od tamtego czasu minęło już ponad 5 lat. O Larze nie wiem co powiedziec, bo było jest bardzo mało, ale połączenie jej z SRK wydaje mi się trafne. Cała reszta też sobie poradziła. Oczywiście muzyka też dobra.
Uważam, że Don 2 w pełni zasługuje na 10/10. I już oczekuję Dona 3 :D

ocenił(a) film na 10
Madleen

A ja może nie jestem aż tak zaskoczona, bo po prostu wiedziałam, że ten film będzie świetny - nie mogło być inaczej;) z resztą, znowu udało mu się być zaskakującym w końcówce, choć może nie zwaliło mnie to z nóg aż tak, jak w jedynce, niemniej najlepsza wg mnie scena (pod koniec) to ta, gdy Sameer czy jak mu tam patrzy na paczkę, a czajnik zaczyna gwizdać - zrobione mistrzowsko:) Jeśli o mnie chodzi, to obie części są na tym samym poziomie, tylko że się różnią - w jedynce były oczywiście sceny taneczne, bardziej rozbudowany wątek z Romą, więcej scen komediowych i inne miejsca akcji. Dlatego dwójka wydaje mi się bardziej "gansterska" niż "bollywoodzka", a to już kwestia gustu, która część... no, bardziej nam się spodoba;) "Dona 2" na pewno trzeba zobaczyć:) I ja oczywiście też czekam na "Dona 3", mam nadzieję że go zrobią;D

ocenił(a) film na 8
Madleen

zgadzam się w 100% :) jesteś chyba jedną z nielicznych osób, która widzi prawdziwy sens filmu i nie wpycha tam na siłę miłości między Donem i Romą. Ja oczekiwałam zdradzieckiego, złego i podstępnego SRK i takiego dostałam. Cieszę się, że z Dona 2 nie powstał kolejny melodramat do jakich SRK na przyzwyczaił :)) a co do niego i Lary to połączenie ich to strzał w dziesiątkę, pokazuje to zwłasza ostatnia scena :) Lara powinnia wystąpić w kolejnej części filmu. Don i Ayesha o dziwo do siebie pasują. Bo Anita z pierwszej części była zbyt nijaka :)

Maddie_filmweb

Bo miłości między Donem a Priyanka w tym filmie przecież nie ma, przynajmniej ze strony Dona xD Mi się też to podoba, że nie zrobili z tego romantycznego filmu akcji, ponieważ oczekiwałam tylko filmu akcji/gangsterskiego, i się nie zawiodłam.
A co do Anity, to rzeczywiście była nijaka, bardzo kiepsko zagrała.

ocenił(a) film na 8
Madleen

Niestety dużo ludzi na siłę stara się przekonać samego siebie, że Don coś czuje do Romy. Jak przez cały film miałam wrażenie, że on ją wkręca. Mimo iż robił swoje słynne psie oczy widziałam w nich, że coś knuje. Tylko naiwna Roma jak zwykle uwierzyła. Ale jemu chyba właśnie o to chodziło :)

Maddie_filmweb

Tak, dokładnie myślę tak samo, jak Ty ;)

ocenił(a) film na 8
Madleen

Nareszcie ktoś kto się ze mną zgadza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones