PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106958}

Dowód

Proof
6,7 27 908
ocen
6,7 10 1 27908
5,6 5
ocen krytyków
Dowód
powrót do forum filmu Dowód

Grrr

ocenił(a) film na 8

Mam kompleksy względem matematyków i innych fizyków. Geniusz mnie przeraża i wzbudza zawiść.

Wiec może dlatego ten film zrobił na mnie największe wrażenie w tym "temacie" od czasów "Amadeusza"? Choć tam napięcie było budowane w inny sposób. W "Amadeuszu" ukazano człowieka, który potrafi poznać geniusza, ale sam nim nie jest w stanie być. To rozdarcie budowało atmosferę, że aż ciarki po plecach szły.

I podobnie się czułem oglądając ten film. W sumie nie wiem czemu, bo - umówmy się - fabuła jest czasem aż za bardzo sztampowa. Ale jednak wyczuwam to coś, napięcie. Strach przed szaleństwem. Swoim, osobistym, własnym...

A może po prosty Paltrow nigdy tak ładnie nie wyglądała?

ocenił(a) film na 7
divino

Urzekła mnie twoja wypowiedź.:) I masz u mnie plusa, bo w moim osobistym , filmowym rankingu istnieje najpierw "Amadeusz" a potem długo, długo nic:) "Dowód" rzeczywiście ma w sobie coś niepokojącego, choćby ową perspektywę braku świadomości swego własnego obłędu.

A może po prostu Gyllenhaal fajnie się prezentuje jako facet heteroseksualny?;)

divino

Podpisuję się pod Waszymi słowami, chociaż przyznam, że Amadeusz jest w moim prywatnym rankingu trochę wyżej :)
'A może po prosty Paltrow nigdy tak ładnie nie wyglądała?'
'A może po prostu Gyllenhaal fajnie się prezentuje jako facet heteroseksualny?;)'
A może ich oboje i Anthony'ego Hopkinsa aż miło razem oglądać na ekranie?

ocenił(a) film na 7
Ameriel

"Amadeusz jest w moim prywatnym rankingu trochę wyżej"- u mnie jest na pierwszym miejscu, więc już wyżej być nie może:)

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

Muszę wyjaśnić kilka nieporozumień.

Jestem znacznie przystojniejszy od jakiegoś tam Gyllenhaala, tylko dlaczego nikt (żadna! chlip) tego nie dostrzega*.
Nie grałem w żadnym filmie geja-kowboja, a za najlepszy film Anga Lee uważam "Burzę lodową"
"Amadeuszowi" dałem wysoko ocenę (sam się dziwię), ale Forman jest wielki w czechosłowackich obrazach. Amerykańskie to nie to samo.
Powyższy filmik uważa za dobry, choć sam w sobie nierewelacyjny. Jednak stan (nie)równowagi na skali geniusz-szaleństwo robi swoje.
* i skromniejszy...

ocenił(a) film na 7
divino

Ale komu i co próbujesz teraz udowodnić? (nomen omen) :D

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

Dobre pytanie, Pani Profesor, naprawdę celne. A może Pani Doktor?

To ja się już może zamknę...

ocenił(a) film na 7
divino

Pani skromna studentka:P Ja do Ciebie z sympatią, a ty się obrażasz...

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

Ech, gdyby z planety zniknęli wszyscy, którzy do mnie z sympatią, a ja się obrażam. Chodziłbym sobie pustymi ulicami, rozmawiał z deską do prasowania (powiedzmy), jeździł markowymi ciuchami i ubierał mercedesy. Czy jakoś tak. I nawet filmu by z tego nie było!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones