PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106958}

Dowód

Proof
6,7 27 908
ocen
6,7 10 1 27908
5,6 5
ocen krytyków
Dowód
powrót do forum filmu Dowód

Szukam podobnych filmów. Przez słowo "podobny" mam na myśli taki, który opowiada o matematyce, bądź matematykach. Dodam, że widziałem:
"Buntownik..",
"Pi",
"Piękny umysł",
"Dowód"

Daveiro_88

No to ja się dołączam do poszukiwań:) Lista filmów o matematyce, które widziałem dokładnie pokrywa się z Twoją:)
Nie wiem, czy widziałeś serial "Numb3rs"... Matematyki w nim dość dużo, ale ogólnie jest słaby. Widziałem połowę pierwszego sezonu i więcej nie dałem rady...
A tak btw. w "Parku Jurajskim" Jeff Goldblum zagrał matematyka zajmującego się teorią chaosu... ale nie poświęcono zbyt wiele uwagi temu wątkowi;)

Pozdrawiam!

Daveiro_88

Może spróbujcie Number 23?
Chociaż nie uważam, że był rewelacyjny, myślę, ze można zobaczyć . :)

ocenił(a) film na 8
Ewakrus

"Numer 23" z Jimem Carrey'em. Nie sugerujcie się tym że to komediant, film rewelacja.

ocenił(a) film na 6
namec2

No tak, film ogólnie niezły, ale czy o taką matematykę chodzi? ;>

ocenił(a) film na 7
Daveiro_88

Wymieniles juz chyba caly kanon.
Nieco "luzniejsze" podejscie do tematu:
"Rain Man"
"I.Q."
"Cube"
"Teoria chaosu" - sesnacyjne, momentami interesujace filmidlo, ktorego tematyka zupelnie odbiega od poszukiwanych przez Ciebie produkcji. Na koncu widac jednak fascynacje glownego bohatera prawami matematyki. Nagle lacza one przedstawione, na pierwszy rzut oka chaotyczne zdarzenia w logiczna calosc.

Podkreslam, iz sa to "odlegle klimatycznie" filmy, raczej tylko budzace skojarzenia z Krolowa Nauk.

Fizyka: "Projekt Manhattan".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones