PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1013}
7,5 147 473
oceny
7,5 10 1 147473
7,5 34
oceny krytyków
Dracula
powrót do forum filmu Dracula

Według mnie...

ocenił(a) film na 1

jest strasznie słaby, gra Keanu jest okropna, wtedy kiedy jest niby straszny moment on ma taka mine, jakby ten film to był ulicą sezamkową, a ta babka co się żuciła do rzeki... już nie żyje, ależy, a jak sie przyjrzeć to ma 1 oko otwarte a potem szybko zamyka: O albo jako trup rusza brwiami...... żenada rozumiem że to film z 1992r, ale efekty i gra aktorska są skandalicznie słabe... nie polecam, dobry jest najwyrzej Antony Hopkins i tyle. Daje filmowi ocene 1.5

ocenił(a) film na 1
Covall

aha jeszcze 1. Film jest bardziej śmieszny niż straszny...

Covall

pogieło cię, film jest świetny, a ty nie zgrywaj twardziela ghe,ghe

użytkownik usunięty
jacek_7777

Mnie nawet nie śmieszył. Jedyne co mi się w tym filmie podobalo to Tom Waits, no i może Van Helsing, a poza tym beznadzieja. A szkoda, strasznie się napaliłam na ten film...

ocenił(a) film na 9
Covall

Chłopcze ty sobie chyba żarty stoisz... wg Ciebie gra Oldmana była słaba? Pokaż mi drugą taką osobe która potrafiła by się tak wcielić w role Drakuli, Keanu też bardzo fajnie, a o Hopkinsie nie wspomne, bo jak zawsze genialnie, a Winona miodzio:-)
Kolejna sprawa, jestes chyba idiota, bo nigdy w życiu nie czytałes książki, ani nie widziałas filmu o nosferatu... polecam książke Brama Strokera' fajnie napisana, w formie dziennika. Film dobrze odzwierciedla klimat książki. Btw poszukuje wersji DVD, co najsmieszniejsze jest ot jedyny film którego nie potrafie znaleźć:D

Raven_13

nooo wystarczy posiadac ok.50 zl, zarejestrowac sie na allegro i kupic. np.

http://allegro.pl/show_item.php?item=68136243 [allegro.pl/show_item.ph ...]

http://allegro.pl/show_item.php?item=68216807 [allegro.pl/show_item.ph ...]

pzdr.

Covall

Zgadzam się! Ja bym powiedział że ten film to tragedia. Do tego niedokończone wątki, mało spójny, sceny albo mocno przesadzone albo kiczowate...

A porównywanie z "Wywiadem..." (gdzieś tu jest taki wątek w tematach) to wielkie nieporozumienie.

ocenił(a) film na 10
creedd

film był super ...dobra rada jak wam sie niepodobaja takie filmy to ich poprostu nie oglądajcie ;)

creedd

"Film tragiczny" - pisze to fan swietnej produkcji pod tytulem Ali g - niezle:)
"sceny przesadzone, albo kiczowate" - taka jest konencja tego filmu, jego "teatralnosc", scenografia, na tym polega urok tej produkcji. Nie wiem czy spodziewaliscie, sie jatki w stylu Blade??
To, ze film jest z 1992 nie zmienia nic podejscia do spraw technicznych, to ze film wyglada jak wyglada, bylo zabiegiem zamierzonym. Co za problem bylo wpakowac efekty specjalne w ilosciach wszelakich??
Nie o to chodzilo. Watki sa niedokonczone, bo wybrano z ksiazki tylko te ktore wydawalo sie za najlepsze do stworzenia filmu - zreszta to wina producentow i amerykanskie widowni, ktorej nie podobala sie orginalna wersja i zostalo z niej usuniete kilkanascie minut filmu.

użytkownik usunięty
Covall

Z twojej wypowiedzi wynika, że zupełnie nie znasz sie ani na dobrych filmach ani na grze aktorskiej ani na filmach o wampirach. Szkoda ci nawet polecać jakiś inny dobry film o podobnej tematyce, bo i tak nie zrozumiesz. "Dracula" został wyreżyserowany przez doskonałego FF Coppolę, który do pracy zaprosił najlepszych aktorów. Wiedział co robi, bo film wyszedł genialny. Jest to zarówno świetna, klimatyczna ekranizacja książki, choć nie dosłowna, ale bardzo dobrze, że tak się stało, jak i również wspaniały film o wampirach. Nie wspomnę już nawet o muzyce. Myślę, że wszyscy którzy ją słyszeli, wiedzą o czym mówię. Co do faktu, czy film jest straszny, czy nie, to nie jest to horror sam w sobie. Żadne trupy nie wyskakują z szafy, a celem filmu nie było wywołanie czystego strachu i niczego poza tym. Wprawdzie, gdy po raz pierwszy oglądałam ten film, a byłam wtedy mała, to bardzo się bałam. Później widziałam go jeszcze wiele razy i za każdym razem odkrywam w nim coś nowego.

Na koniec wspomnę, że jest to kultowy film dla milionów widzów na całym świecie, dlatego skandalicznie słaba jest jedynie twoja wypowiedź.

użytkownik usunięty

Skandaliczny to jest poziom Twojej kultury. Film może się nie podobać, każdy ma inny gust. Ja również nie jestem zachwycony tym filmem, książka jest o wiele lepsza. A w scenariuszu to tak okroili, że niektóre sceny są bez sensu... Jak choćby scena, w której Lucy adoruje trzech panów na samym początku... Jej wypowiedzi sklejone z kilku książkowych, mające się nijak do siebie nawzajem. Nie wiadomo skąd uczucie zagrożenia u Johnatana w zamku - dopiero co przyjechał i już się boi, że jest więźniem? No i tak można by jeszcze długo. A Keanu faktycznie zagrał jak drewno.
Ty dajesz ocenę wysoką, masz do tego prawo, ja niską, również mam do tego prawo. Fakt, że film został zrobiony przez Coppolę nie kwalifikuje go od razu do arcydzieł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones