PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=977}
7,4 17 951
ocen
7,4 10 1 17951
7,0 13
ocen krytyków
Duże zwierzę
powrót do forum filmu Duże zwierzę

Widziałam go jakiś czas temu, oceniłam na 10, dodałam do ulubionych. Kilka dni temu leciał na TVP Kultura, chciałam popatrzeć, nic innego nie było w telewizji, nie dałam rady. Jest to film, który można obejrzeć tylko raz, według mnie. Dlaczego? Bo znałam już fabułę, wiedziałam, jak się skończy i miałam ochotę rozwalić telewizor, wejść do środka i udusić tych wszystkich chorych ludzi albo znowu się rozpłakać jak dziecko nad losem wielbłąda.

ocenił(a) film na 8
TheNaturat_2

Fakt, jest to film przygnębiający, ale i pouczający. Zamiast rozwalać telewizory, bądźmy lepszymi ludźmi i od innych tego wymagajmy ;)

Krytykant

Dokładnie, ale ja mogę ten film oglądac pomimo tego że tak jak i Ty znam fabułę :) ale zatroskana mina Stuhra nad losem tego wielbłąda jest bezcenna! :)

ocenił(a) film na 8
TheNaturat_2

Zgadzam się z autorem! Mam tak samo... nie dam rady znów zobaczyć tego filmu za bardzo mi działa na emocję.

TheNaturat_2

Zacznijmy od tego, że mało który film zasługuje na ocenę 10, którą na portalu filmweb oznaczono słownie jako 'Arcydzieło'. Rozumiem, że film się komuś może bardzo podobać albo bardzo kogoś irytować, ale trzeba brać pod uwagę jakieś kryteria. Dużo jest osób, które oceniają wiele filmów 10-tkami lub 1-ami, a to nieporozumienie, bo na taką ocenę zasługuje tylko kilka filmów w historii kina. Spotkałem kiedyś komentarz pod filmem, którego autor ocenił go na 1 pisząc, że nienawidzi piosenki na napisach końcowych - dziecinada :/

ptopmark

Każdy ocenia jak ocenia, ja nie żałuję gwiazdek jak film coś ze mną zrobi, ale zgodzę się, że dawanie 1 za nic jest bez sensu, albo jak się filmu nie widziało do końca lub wcale.
To, że wg Ciebie mało filmów zasługuje na 10 to Twoja sprawa, wg mnie film nie musi być super idealny żeby go ocenić (nie mówiąc już, że jest to subiektywne), dla mnie film ma coś we mnie zostawić, jakiś ślad na zawsze, zasiać jakąś myśl.

ocenił(a) film na 8
TheNaturat_2

Twoje kryteria to Twoja sprawa i guzik komu do tego, nie przejmuj się. Ja też oceniam film na 10. Jest to film, który zrobił na mnie wrażenie. Pamiętam go pomimo upływu wielu lat.

ptopmark

Widzę, że dla Ciebie Avatar jest jedynym filmem, który zasługuje na miano arcydzieła, zatem nie dogadamy się bo ja w kinie szukam czegoś zupełnie innego. Poza tym ten temat nie jest do tego żeby gadać o mojej ocenie filmu, ale o tym, jakie on emocje wywołuje w niektórych widzach.

TheNaturat_2

no bardzo 'dziękuję' za mega spoiler ...grrrrrrrrrrrrrrrr :-/
jest odpowiednia opcja !!!!!!

redink

Jaki spojler?

TheNaturat_2

no właśnie, jak sama napisałaś, 'wiedziałaś jak się skończy', a teraz i ja wiem. mimo wszystko zobaczę go, wolałbym jednak nie znać zakończenia

redink

Wiedziałam bo oglądałam po raz kolejny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones