PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=977}
7,4 17 968
ocen
7,4 10 1 17968
7,0 13
ocen krytyków
Duże zwierzę
powrót do forum filmu Duże zwierzę

Pamiętając o podniosłej rocznicy Powstania Warszawskiego oraz o głęboko zakorzenionym w naszym kraju patriotyzmie, skupiamy się w tym wydaniu podcastu na rodzimej kinematografii. Na warsztat bierzemy filmy Jerzego Stuhra, który w swoich dziełach odwołuje się do nurtu Kina Moralnego Niepokoju, a także piętnuje pewne wrodzone cechy Polaków. Nie boi się także gatunków, które u nas w kraju nie mają się za dobrze, albo w ogóle ich nie ma: "Duże zwierze" to kino poetyckie z kolei "Pogoda na jutro" - komediodramat. Podcast patriotyczno-edukacyjny. Amerykańscy spece od wiekowych ograniczeń oznaczyliby go literką G, z kolei u nas występowałby z zielonym kółeczkiem, słowem – pierwszy odcinek „Gibber Talks”, który spokojnie może znaleźć się na mp3, mp4 i twardych dyskach naszej pocziwej dziatwy.

Podcast można znaleźć pod adresem: http://gibber-twice.net/?p=329

ocenił(a) film na 10
duude

Film bardzo mi się podobał. Wspaniałe, że Jerzy Stuhr sięgnął po scenariusz Krzysztofa Kieślowskiego. I jak sam wspomina: "...w sensie symbolicznym znów byłem współpracownikiem Krzysztofa, mojego przyjaciela. Dane mi było nadać kształt czemuś, co było jego ideą, jego dążeniem. Po drugie, to był mój pierwszy film poetycki. Zawsze miałem skłonność do realistycznego oglądania świata. Odważyłem się na metaforę, spróbowałem znaleźć w sobie inną wrażliwość"

ocenił(a) film na 7
duude

A propos tytułu posta : Film został nakręcony w Tymbarku. Piekiełko jest miejscowością położoną kilka km dalej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones